№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Сызықтық алгоритмдерді
программалау. Жобалық жұмыс
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
06.03.2023 жыл |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§23. Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазуды түсініп, программада қолданады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Білім алушыларды топқа бөлу. 3.Психологиялық ахуал орнату. «Барабан» әдісі 4. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылар Python бағдарламасының функциялары арқылы екі топқа бөлінеді. (INPUT, PRINT) 3. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall сервисінде құрастырылған «Барабан» әдісі арқылы түскен сөзге жақсы тілек айтады.
4.Білім алушылар өткен тақырыптарды қорытындылау мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы wordwall сервисінде құрастырылған тест сұрақтарына жауап береді.
5.Білім алушы сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 https://wordwall.net/ru/resource/45761931 |
|||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Жаңа тақырып Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс
1-тапсырма (2,3) (Жұптық
жұмыс) 2-тапсырма (1,2) (Жеке жұмыс) 3-тапсырма (1,2) (Топтық жұмыс) Сабақты бекіту 10 сұрақтан тұратын тест алу. |
Білім алушылар рrezi.com web-сервисі арқылы жаңа такырып бойынша жобалық жұмыстармен танысады. Білім алушылар топ ішінде берілген 1-тапсырманы (2,3) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша дескрипторды пайдалана отырып орындайды. І топ – «Input» тобына тапсырма:
ІІ топ – «Print» тобына тапсырма:
Б І топ – «Input» тобына тапсырма: 2-тапсырма (1)
І 2-тапсырма (2)
Б І топ – «Input» тобына тапсырма: 3-тапсырма (1)
ІІ топ – «Print» тобына тапсырма: 3-тапсырма (2)
Білім алушылар «Educaplay» онлайн сервисі арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтама сөздер Дескриптор: - берілген математика- лық өрнекті рython тілінде жазады; -осы өрнектің мәнін табуға болатын программа құрады және қорғайды 2 балл Мадақтама сөздер
Дескриптор: дағы қателіктерді табады; - рython программа- лау тілінде жазып, нәтижесін экранға шығарады. 2 балл Мадақтама сөздер 2 балл ҚБ:
50-75% 2 балл 25-50% 1 балл |
https://prezi.com/p/5phea37y89xv/?present=1 Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-117-118 бет https://learningapps.org/watch?v=pm7fn7um523 https://learningapps.org/watch?v=pc5f513tj23 |
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Рефлексия |
Б |
|
||||
|
Үй тапсырма- сы |
Оқулық 117-118 бет. Python программалау тілінде әр тапсырманың соңғы есептеріне программа құрып, дәптерге жазып келу. |
Үй тапсырмасын орындап келеді. |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс. 6-сынып
Ашық сабақ. Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс. 6-сынып
№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Сызықтық алгоритмдерді
программалау. Жобалық жұмыс
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
06.03.2023 жыл |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§23. Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазуды түсініп, программада қолданады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Білім алушыларды топқа бөлу. 3.Психологиялық ахуал орнату. «Барабан» әдісі 4. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылар Python бағдарламасының функциялары арқылы екі топқа бөлінеді. (INPUT, PRINT) 3. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall сервисінде құрастырылған «Барабан» әдісі арқылы түскен сөзге жақсы тілек айтады.
4.Білім алушылар өткен тақырыптарды қорытындылау мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы wordwall сервисінде құрастырылған тест сұрақтарына жауап береді.
5.Білім алушы сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 https://wordwall.net/ru/resource/45761931 |
|||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Жаңа тақырып Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жобалық жұмыс
1-тапсырма (2,3) (Жұптық
жұмыс) 2-тапсырма (1,2) (Жеке жұмыс) 3-тапсырма (1,2) (Топтық жұмыс) Сабақты бекіту 10 сұрақтан тұратын тест алу. |
Білім алушылар рrezi.com web-сервисі арқылы жаңа такырып бойынша жобалық жұмыстармен танысады. Білім алушылар топ ішінде берілген 1-тапсырманы (2,3) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша дескрипторды пайдалана отырып орындайды. І топ – «Input» тобына тапсырма:
ІІ топ – «Print» тобына тапсырма:
Б І топ – «Input» тобына тапсырма: 2-тапсырма (1)
І 2-тапсырма (2)
Б І топ – «Input» тобына тапсырма: 3-тапсырма (1)
ІІ топ – «Print» тобына тапсырма: 3-тапсырма (2)
Білім алушылар «Educaplay» онлайн сервисі арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтама сөздер Дескриптор: - берілген математика- лық өрнекті рython тілінде жазады; -осы өрнектің мәнін табуға болатын программа құрады және қорғайды 2 балл Мадақтама сөздер
Дескриптор: дағы қателіктерді табады; - рython программа- лау тілінде жазып, нәтижесін экранға шығарады. 2 балл Мадақтама сөздер 2 балл ҚБ:
50-75% 2 балл 25-50% 1 балл |
https://prezi.com/p/5phea37y89xv/?present=1 Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-117-118 бет https://learningapps.org/watch?v=pm7fn7um523 https://learningapps.org/watch?v=pc5f513tj23 |
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Рефлексия |
Б |
|
||||
|
Үй тапсырма- сы |
Оқулық 117-118 бет. Python программалау тілінде әр тапсырманың соңғы есептеріне программа құрып, дәптерге жазып келу. |
Үй тапсырмасын орындап келеді. |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



І топ –
«Print» тобына тапсырма:
ілім
алушылар топ ішінде

ілім
алушылар Мentimeter онлайн-сервисі арқылы бүгінгі сабақтан алған
әсерлерін дауыс беру арқылы көрсетеді.












