|
Бөлімі: |
Функция. Функцияның графигі |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) |
Габдуллина Асылгүл Ерболатқызы |
|
|
Күні: |
20.11.24ж |
|
|
Сыныбы: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық функциялардың графиктерінің өзара орналасуы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.4.1.7 у = kx + b сызықтық функциясының графигінен k және b таңбаларын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
1. Графигі берілген функцияның графигіне параллель сызықтық функция формуласын табу 2. Графигі берілген функцияның графигіне перпендикуляр сызықтық функция формуласын табу 3. Графигі берілген функцияның графигіне қиятын сызықтық функция формуласын табу 4.Сызықтық функция графигінің координаталар осьтеріне қарай орналасуын табу. |
|
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут
Өткен сабақты тексеру 5минут
Негізгі бөлім 10 минут |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Психологиялық ахуал тудыру: «Менің қалпағым» Отырғызу талоны арқылы оқушыларды үш топқа бөлу: І топ. ІІ топ. ІІІ топ
Үй жұмысын тексеру. №23.5 есеп. «Өзіңді тексер» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру Қайталау- білім айнасы Өткен тақырыпты қайталау мақсатында «сәйкестендіру» тапсырмаларын беру
Сабақтың мақсатын атап айту: 7.4.1.7 у = kx + b сызықтық функциясының графигінен k және b таңбаларын анықтау; Топтық жұмыс Әр топқа есепті бөліп беру. 1 топқа:
2 топқа:
3 топқа: Функцияның графигін салмай-ақ, сызықтық функция графиктерінің өзара орналасуын негіздеңдер А) у = 5х – 6 және у = 2х – 6; Б) у = 7 – 3х және у = - 3х – 7 |
Мұғаліммен амандасу.
«Менің қалпағым» тренингі арқылы мұғалімнің көрсеткенін қайталау.
Оқушылар таңдаған талон (үлестірме қағаздары) арқылы 3 топқа бөлініп, отыру
Интербелсенді тақтада көрсетілген есептің жауаптары арқылы үй тапсырмасының дұрыстығын тексеру.
Таратылған қағаздағы тапсырмаларды сәйкестендіру (топпен)
Жаңа сабақтың мақсатымен танысу
Әр топ өз міндеттерін орындайды.
Өздеріне берілген тапсырмаларды топпен орындап, талдайды |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалау
Отырғызу талонындағы өзін-өзі бағалауды қолдану Жалпы балл-2
Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды.
Дескриптор: -Тақырыпты оқиды, топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды
Жалпы балл-3
|
Тақта, слайд, оқу құралдары
Үлестірме қағаздар
Интербелсінді тақта Таратпа қағаздар
Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
|
Сабақтың ортасы. 10 мин.
|
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: Оқулықпен (жеке) жұмыс Оқушыларға оқулықтан №23.11 есепті беру
|
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларды орындау, дәптерге жауаптарын жазу |
Дескриптор: -сызықтық функция графиктерін салады; -b-ның мәнін табады Тапсырмаларды орындайды.
Жалпы балл -3 |
Слайд Кітап Дәптер
|
|
Сабақтың соңы. 10 минут
Үй тапсырмасы Кері байланыс, бағалау 5 минут
|
Қорытындылау «EDUCAPLAY» платформасында викторина
№23.12 №23.13 Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Оқушылардың кері байланысын интербелсенді тақтада шығару |
Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды
Дескриптор
-Бос орындарды толтырады
QR кодты сканерлеу арқылы бүгінгі сабаққа кері байланыс беру |
Жалпы балл-2
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
ДК экран
Интербелсенді тақта
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Сызықтық функциялардың графиктерінің өзара орналасуы. 7 сынып
Ашық сабақ. Сызықтық функциялардың графиктерінің өзара орналасуы. 7 сынып
|
Бөлімі: |
Функция. Функцияның графигі |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) |
Габдуллина Асылгүл Ерболатқызы |
|
|
Күні: |
20.11.24ж |
|
|
Сыныбы: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық функциялардың графиктерінің өзара орналасуы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.4.1.7 у = kx + b сызықтық функциясының графигінен k және b таңбаларын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
1. Графигі берілген функцияның графигіне параллель сызықтық функция формуласын табу 2. Графигі берілген функцияның графигіне перпендикуляр сызықтық функция формуласын табу 3. Графигі берілген функцияның графигіне қиятын сызықтық функция формуласын табу 4.Сызықтық функция графигінің координаталар осьтеріне қарай орналасуын табу. |
|
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут
Өткен сабақты тексеру 5минут
Негізгі бөлім 10 минут |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Психологиялық ахуал тудыру: «Менің қалпағым» Отырғызу талоны арқылы оқушыларды үш топқа бөлу: І топ. ІІ топ. ІІІ топ
Үй жұмысын тексеру. №23.5 есеп. «Өзіңді тексер» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру Қайталау- білім айнасы Өткен тақырыпты қайталау мақсатында «сәйкестендіру» тапсырмаларын беру
Сабақтың мақсатын атап айту: 7.4.1.7 у = kx + b сызықтық функциясының графигінен k және b таңбаларын анықтау; Топтық жұмыс Әр топқа есепті бөліп беру. 1 топқа:
2 топқа:
3 топқа: Функцияның графигін салмай-ақ, сызықтық функция графиктерінің өзара орналасуын негіздеңдер А) у = 5х – 6 және у = 2х – 6; Б) у = 7 – 3х және у = - 3х – 7 |
Мұғаліммен амандасу.
«Менің қалпағым» тренингі арқылы мұғалімнің көрсеткенін қайталау.
Оқушылар таңдаған талон (үлестірме қағаздары) арқылы 3 топқа бөлініп, отыру
Интербелсенді тақтада көрсетілген есептің жауаптары арқылы үй тапсырмасының дұрыстығын тексеру.
Таратылған қағаздағы тапсырмаларды сәйкестендіру (топпен)
Жаңа сабақтың мақсатымен танысу
Әр топ өз міндеттерін орындайды.
Өздеріне берілген тапсырмаларды топпен орындап, талдайды |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалау
Отырғызу талонындағы өзін-өзі бағалауды қолдану Жалпы балл-2
Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды.
Дескриптор: -Тақырыпты оқиды, топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды
Жалпы балл-3
|
Тақта, слайд, оқу құралдары
Үлестірме қағаздар
Интербелсінді тақта Таратпа қағаздар
Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
|
Сабақтың ортасы. 10 мин.
|
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: Оқулықпен (жеке) жұмыс Оқушыларға оқулықтан №23.11 есепті беру
|
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларды орындау, дәптерге жауаптарын жазу |
Дескриптор: -сызықтық функция графиктерін салады; -b-ның мәнін табады Тапсырмаларды орындайды.
Жалпы балл -3 |
Слайд Кітап Дәптер
|
|
Сабақтың соңы. 10 минут
Үй тапсырмасы Кері байланыс, бағалау 5 минут
|
Қорытындылау «EDUCAPLAY» платформасында викторина
№23.12 №23.13 Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Оқушылардың кері байланысын интербелсенді тақтада шығару |
Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды
Дескриптор
-Бос орындарды толтырады
QR кодты сканерлеу арқылы бүгінгі сабаққа кері байланыс беру |
Жалпы балл-2
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
ДК экран
Интербелсенді тақта
|
шағым қалдыра аласыз
























