Бекітемін:
|
Мектебі: №41 «Ақниет» мектеп-лицей |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Қанатбаева Н.Қ. |
|
Сыныбы: 8 «а» |
Барлық оқушы саны: 20 Қатысқаны - 18 оқушы Қатыспағаны – 2 оқушы |
|
Оқу мақсаттары
|
О. Ақпаратты түсіну Ж. Оқырманды қызықтыру,сендіру мақсатында жазу
|
|
Сабақ барысында қол жеткізілуі тиіс мақсаттыры:
|
Барлық білім алушылардың мүмкіндігі болады: Оқыған тақырып мәтінінің мазмұнын түсінеді, Білім алушылардың көбісінің мүмкіндігі болады Берілген ақпаратқа өз көзқарасын білдіре алады, Кейбір білім алушылардың көбісінің мүмкіндігі болады Оқушылардың креативті (шығармашылық) ойлау дағдылары және топтық жұмыстар кезінде ой-пікірін еркін жеткізіп, жүйелі сөйлеу, талдау, дәлелдеу, ұсыныс жасау дағдылары дамиды. |
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспарланатын жұмыс |
Ресурстар (ақпарат көздері) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 5-мин .
ББҮ тәсілі
|
Топқа бөлу: Сынып оқушыларын көл суреттері бейнеленген суреттер бойынша бөлу І топ Арал ІІ топ Каспий ІІІ топ Балқаш Сол бойынша сабақ тақырыбын ашу Сабақтың мақсатын айтып, жетістік критерийлерімен таныстыру. 2 минут уақыт беріледі,оқушылар көлдер туралы білетін,білгісі келетін мағлұматтарын туралы жазады.Ал «Үйрендім» тұсын бос қояды.Сабақ соңында, кері байланыс кезінде, сабақ нәтижесін сараптау мақсатында мұғалім толтырғызады. Қызығушылығын арттыру мақсатында Қазақстанның көлдері туралы бейне көрсетілім көрсетіледі |
АКТ – бейне көрсетілім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 37 мин Оқылым, тыңдалым
Топтық жұмыс
Жұптық жұмыс |
Сабақтың негізгі кезеңі Мәтінмен жұмыс Топтық жұмыс
1 - қадам «Мұғалім мен оқушы» әдісі Үш топқа мәтін бойынша тапсырма беріледі.Әр топ жетекшісі өз тобындағы оқушыларға жоспар бойынша сұрақтар қойып жаңа тақырыпты пысықтайды Табыс критерийі: Оқылған мәтіннен жоспар бойынша нақты жауап бере алуы Көлдерге сипаттама бере отырып,картамен дұрыс жұмыс жасай алуы Ақпарат құралдарынан тың ақпараттар бере алуы
2 – қадам «Жұптық жұмыс» оқушылар бір-бірімен жұптасып,жұмыс істейді
«Кім жылдам?» Қазақстандағы.көлдерді атап,картадан көрсет
«Ия - Жоқ»
Картамен жұмыс Еліміздегі көлемі жөнінен 3-орындағы көлді ата,картадан көрсет Қазақстандық Алтайдың көлдерін ата,картадан көрсет
Кестеде Қазақстанның қанша көлі берілген?
|













