|
Білім беру ұйымының атауы |
№75 Ж.Жабаев атындағы жббм |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Камбарова Акмарал |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.02.2026ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80 сабақ. 4-кекөбейту кестесі |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру,білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7,8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
4-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 3-ке көбейту кестесін қолданады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Математикалық мақал-мәтел айтып сыныпқа кіреді. Мысалы: 100 теңгең болғанша,100 досың болсын. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Теңдеулерді шеш Х +47=91 53-u=27 ЖИ: «wordwall.» ойыны 3- көбейту кестесі. Ауызша тез тез математикалық сұрақтарға жауап бер. 3*1 3*10 3*2 3*4 3*6 3*8 3*3 3*5 3*7 3*9 Жаңа тақырып Жыл мезгілдерін атап шық. Қанша жыл мезгілі бар? -4 Әр мезгілде қанша ай бар? -3 ай бар. Демек 4*3 қанша болады? -12. -Жарайсыңдар. Біз бугін 4 ті көбейту кестесін өтеміз. Алдымен Қыс мезгілінен бастаймыз.Қыс мезгілінің бейнесабағын көрейік. Сhttps://youtu.be/XXpW-VrfD4Y?si=cV-ZC_ бұл видеодан біз ті көбейтуді уйренеміз. 1-тапсырма. «Қар жинау» әдісі бойынша оқулықтағы №3тапсырманы орындайды.
ЕБҚ Мақсаты: көбейту кестесін жаттату 3-тапсырма Санды 4-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтыр Көктем мезгілінің тапсырмасы: «Гул култешелерін» әдісі
4*2
4*6
4-5
4*3
4*7
4*1
Әр топтан бір оқушы шығып гул култешелеріндегі тапсырманы орында ЕҚБ chrome-extension://mhjfbmdgcfjbbpaeojofohoefgiehjai/index.html Сергіту сәті: ютубтан бейне музыкамен бірге жаттығу жасау Жаз мезгілінің тапсырмасы: «математикалық тримино» әдісі бойынша 4 – көбейту және бөлу тапсырмаларын орындайды.
Куз мезгілінің тапсырмасы: «Сыңарын тап» әдісі бойынша шашылып жатқан жапырақтардағы тапсырмаларды орындау арқылы сыңарын табу керек
«Адам калькулятор» әдісі Еденде 0-9 дейінгі сандар жапсырулы тұрады. Соны экрандағы есептердің жауабын тауып басу керек. Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 5*4=20 28:4= 6 8*4=32 20:4=5 200*4=800 32:4=8 9ц*4=36ц 36дм:4=9д
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Үй тапсырмасын орындайды
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Жеке, әрі топпен жұмыс жасайды
Есепті топпен орындайды
Жұптық жұмыс Өз бетінше тапсырма орындайды
Әр оқушы шығып орындайды Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау, монеталар арқылы бағалап отыру. Әр дқрыс жауапқа 1 монета.
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1м
Дескриптор. Санды 3-ке көбейту мен бөлу кестесін құрады, қолданады-1м
Дескриптор. әр култешедегі тапсырманы орындайды -1м Өрнек құрады, мәнін дұрыс табады-1м
Дескриптор: Дұрыс орындалған тапсырмаға -1м
«Сыңарын тап» әдісі бойынша 1 м Дескриптор: Дұрыс орындалған тапсырмаға - 1м
«Адам калькулятор» әдісі бойынша дұрыс орындағын тапсырмаға-1м
|
Монеталар
Жұмыс дәптері
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/52115883
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Тақтамен жұмыс
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тақырыбы: 4 ке көбейту кестесі
|
Білім беру ұйымының атауы |
№75 Ж.Жабаев атындағы жббм |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Камбарова Акмарал |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.02.2026ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80 сабақ. 4-кекөбейту кестесі |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру,білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7,8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
4-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 3-ке көбейту кестесін қолданады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Математикалық мақал-мәтел айтып сыныпқа кіреді. Мысалы: 100 теңгең болғанша,100 досың болсын. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Теңдеулерді шеш Х +47=91 53-u=27 ЖИ: «wordwall.» ойыны 3- көбейту кестесі. Ауызша тез тез математикалық сұрақтарға жауап бер. 3*1 3*10 3*2 3*4 3*6 3*8 3*3 3*5 3*7 3*9 Жаңа тақырып Жыл мезгілдерін атап шық. Қанша жыл мезгілі бар? -4 Әр мезгілде қанша ай бар? -3 ай бар. Демек 4*3 қанша болады? -12. -Жарайсыңдар. Біз бугін 4 ті көбейту кестесін өтеміз. Алдымен Қыс мезгілінен бастаймыз.Қыс мезгілінің бейнесабағын көрейік. Сhttps://youtu.be/XXpW-VrfD4Y?si=cV-ZC_ бұл видеодан біз ті көбейтуді уйренеміз. 1-тапсырма. «Қар жинау» әдісі бойынша оқулықтағы №3тапсырманы орындайды.
ЕБҚ Мақсаты: көбейту кестесін жаттату 3-тапсырма Санды 4-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтыр Көктем мезгілінің тапсырмасы: «Гул култешелерін» әдісі
4*2
4*6
4-5
4*3
4*7
4*1
Әр топтан бір оқушы шығып гул култешелеріндегі тапсырманы орында ЕҚБ chrome-extension://mhjfbmdgcfjbbpaeojofohoefgiehjai/index.html Сергіту сәті: ютубтан бейне музыкамен бірге жаттығу жасау Жаз мезгілінің тапсырмасы: «математикалық тримино» әдісі бойынша 4 – көбейту және бөлу тапсырмаларын орындайды.
Куз мезгілінің тапсырмасы: «Сыңарын тап» әдісі бойынша шашылып жатқан жапырақтардағы тапсырмаларды орындау арқылы сыңарын табу керек
«Адам калькулятор» әдісі Еденде 0-9 дейінгі сандар жапсырулы тұрады. Соны экрандағы есептердің жауабын тауып басу керек. Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 5*4=20 28:4= 6 8*4=32 20:4=5 200*4=800 32:4=8 9ц*4=36ц 36дм:4=9д
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Үй тапсырмасын орындайды
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Жеке, әрі топпен жұмыс жасайды
Есепті топпен орындайды
Жұптық жұмыс Өз бетінше тапсырма орындайды
Әр оқушы шығып орындайды Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау, монеталар арқылы бағалап отыру. Әр дқрыс жауапқа 1 монета.
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1м
Дескриптор. Санды 3-ке көбейту мен бөлу кестесін құрады, қолданады-1м
Дескриптор. әр култешедегі тапсырманы орындайды -1м Өрнек құрады, мәнін дұрыс табады-1м
Дескриптор: Дұрыс орындалған тапсырмаға -1м
«Сыңарын тап» әдісі бойынша 1 м Дескриптор: Дұрыс орындалған тапсырмаға - 1м
«Адам калькулятор» әдісі бойынша дұрыс орындағын тапсырмаға-1м
|
Монеталар
Жұмыс дәптері
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/52115883
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Тақтамен жұмыс
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















