Күні: Пән: Сауат ашуСынып: 1 | Мектеп: «Сырдария» жом кммМұғалім:Жорабекова Гүльмира БайболатовнаҚатысқаны:Қатыспағаны: |
ҰМЖ бөлімі: | Менің отбасым және достарым |
Сабақтың тақырыбы | Менің достарым Д д дыбысы мен әрпі |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.1.2. Оқудың түрлерін(буындап, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.
|
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Буындап оқиды.Мәтіннің тақырыбын анықтайды.Көпшілігі: Жиі кездесетін сөздерді тұтастай оқиды.Мәтіннің мазмұнын оның иллюстрациясы бойынша болжайды.Кейбірі: Достары туралы әңгіме құрастырады. |
Бағалау критерийлері | Сөздерді буындап, тұтас оқиды.2. Мәтіннің тақырыбынанықтайды , мазмұнын оның иллюстрациясы бойынша болжайды |
Құндылықтарды дарыту | Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Ой ұшқырлығын, сұрақтарға жауап беру, сұхбаттасу құндылықтарын дарыту |
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек, дүниетану |
АКТ қолдану дағдылары | Проектор, слайд |
Тілдік құзыреттілік | Тыңдалым, айтылым, оқылым |
Алдыңғыбілімдер | Оқушылар кейбір әңгімелерді, әр алуан мәтіннен ақпарат алуға болатынын білуі керек, солсияқты тұтас сөздерді, жиі кездесетін сөздерді, үш буынды сөздерді буынға бөліп оқитын білімі бар.
|
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы5 минут
Тыңдалым айтылым
Оқылым
Сергіту сәті1 минут | (Ұ) «Артық суретті алып таста» әдісі арқылы ширату тапсырмасын орындату. Д әріпінен басталатын суреттерді қалдыр. Артығын алып таста«Тақырып қандай?» әдісі арқылы суреттер ұсынып, қандай болуы мүмкін екендігін сұраймын.
1-тапсырма «Сөз ойла, тез ойла» ойын әдісі- Д - дыбысына қатысты сөз ойлау, сөзді қатыстырып сөйлем құрату.Сөздерді оқы.Да-ла ау-ла Да-на Ду-латда-ла-да ау-ла-да Да-на-да Ду-лат-та
Кері байланыс. Оқушылардың жауаптары үшін «Жарайсың!», «Керемет», «Өте жақсы» сөздерін пайдаланамын !
2-тапсырма. (Т) Саралау тапсырма қарастырылған. «Суреттер сөйлейді» әдісі1) Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Тақырыбын анықта.2) Достарың туралы әңгіменің соңын тыңда. Әңгіменің басын болжа.
Ду, ду, ду! Дүк-дүк! Пойызкеледі. Ду, ду, ду! Дүк-дүк! Бәріжолбереді. Ду, ду, ду! Дүк–дүк! Жүгіріпөтпе, Ду, ду, ду! Дүк-дүк! Тұратұршышетте. У, ду, ду! Дүк-дүк! Пойыздыөткіз. Қолбұлғапқалайық |
Суреттер
|
Сабақтың соңы | Кері байланыс. «3-2-1» стратегиясы. Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат;Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті;Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Қабілетті балаларға: 4-тапсырманы постер жасап, қорғайды.Тақпақ құрастыру | «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бағдаршам» және «Жарайсың» тәсілдерін қолдандым | Нобутук, проектор, аудиотаспа |
БақылауСабақтың мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді?Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымдыболды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?
|
|
|
Қорытынды бағалауСабақтың ең ұтымды кезеңдері.1:«Сөз ойла, тез ойла» ойын әдісіұтымды болды.2:Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт.1: Кері байланыс2:«3-2-1» стратегиясыКелесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |