Қысқа мерзімді жоспар
|
|||
Білім беру ұйымның атауы |
ЖШС « Білім Патшалығы-2» мектебі
|
||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|
||
Сабақ тақырыбы: |
Алгебралық бөлшек және оның қасиеті |
||
Бөлім |
Алгебралық өрнектер |
||
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Дайрабай Ұлбану
|
||
Күні 10.04.2026 |
|
||
Сынып 7 «А» |
Қатысқандар саны |
қатыспағандар саны
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
7.2.1.16 алгебралық бөлшектерді танып білу; 7.2.1.17 алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; |
||
Сабақтың мақсаты: |
алгебралық бөлшектерді танып біледі; алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табады; |
||
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
Басталуы 5-минут |
Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. Сыныпта атмосфералық ахуал орнату. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау. Сабақ мақсатымен таныстыру. Оқушыларды топқа бөлу «Шеңбер»әдісі арқылы топқа бөлу Үй жұмысын тексеру..\
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. «Гүлдер»әдіс арқылы жақсы сөз айтады,сосын формулалар шығады,формуланы айтады.Бүгінгі күндеріңіз...... толы болсын! Мейірім!Әсем! Көңілді!Қуаныш! Көркем!Жақсылық! Әдемі!Бақыт! Тамаша!Мереке! Шаттық!Береке! «Шеңбер»әдісі арқылы топқа бөлінеді. |
ҚБ «Бірін бірі бағалау»
|
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|||||||||||||
Ортасы 30 минут |
«ПАЗЛ»әдісі арқылы жаңа сабақты ашу.
№.1 «Сиқырлы кітаптар»әдісі. Топтық тапсырма 1-ТОП 2-ТОП 3-ТОП
a=3
1.a-
ның
қандай мәндерінде бөлшек
нөлге тең?
2.a-
ның қандай мәндерінде бөлшек
нөлге тең?
3.a-
ның қандай
мәндерінде бөлшек
нөлге тең?
Практикалық тапсырма тапсырма оқулықпен жұмыс №6.6
«Айналмалы бекет»әдісі арқылы жұптық тапсырманы беру.
1)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
2)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
3)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
4)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
5)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
6)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
7)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
8)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
Сергіту сәті.
Қимылмен жауап бер
Топтық жұмыс. Бөлшектерді қысқаша кқбейту формулаларын қолданып қысқарту
Жеке жұмыс.
2.
3.
|
.
Шешуі:
2
a=-3
a=3 3)
Шешуі: 1)
4) 6)
Шешуі:
1) ММЖ: x-3 x
2)
ММЖ: 2x-4 2x x
3) ММЖ: x-1 x
Шешуі:
|
Дескриптор:
«Шеңбер» әдісі арқылы ҚБ «Бірін бірі бағалау»
Дескриптор: *өрнектерді алгебралық бөлшек түрінде жазады;
«Шеңбер»әдісі арқылы ҚБ «Бірін бірі бағалау» Дескриптор: *алгебралық бөлшектердің нөлге тең болатын мүмкін мәндер жиынын табады.
Дескриптор: *алгебралық бөлшектердің мүмкін мәндер жиынын табады.
Дескриптор:
*алгебралық бөлшектердің мүмкін мәндер жиынын табады.
«Шеңбер» әдісі арқылы ҚБ «Бірін бірі бағалау»
Дескриптор:
*алгебралық бөлшектердің мүмкін мәндер жиынын табады.
«Шеңбер» әдісі арқылы ҚБ «Бірін бірі бағалау»
|
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Презентация Слайд
Интернет ресурстары
https://wheelofnames.com/3n4-b95
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.. |
|||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||
Аяқталуы Қортындылау (Жинақтау+ бағалау) Үйге тапсырма 10-минут |
«Baamboozle»платформасы арқылы арқылы алған білімді бекіту.
https://www.baamboozle.com/game/3145941
|
Үй тапсырмасы №6,9 есеп Сабақты қорытындылау. Рефлексия «МЕН ҮШІН БҮГІН САБАҚТА» Оқушыларға жеке парақша беріледі, олар үш бағыт бойынша өз жұмысы бойынша қажет сөздің астын сызу керек.
|
|
Слайд. Үлестірме парақтары |
|||||||||||||
ЖШС Білім Патшалығы -2 мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: Алгебралық бөлшек және оның қасиеті
Сынып: 7 «А»
Пән мұғалімі: Дайрабай Ұлбану
2025-2026 оқу жыды
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тақырыбы: "Алгебралық бөлшек және оның қасиеті."
Қысқа мерзімді жоспар
|
|||
Білім беру ұйымның атауы |
ЖШС « Білім Патшалығы-2» мектебі
|
||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|
||
Сабақ тақырыбы: |
Алгебралық бөлшек және оның қасиеті |
||
Бөлім |
Алгебралық өрнектер |
||
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Дайрабай Ұлбану
|
||
Күні 10.04.2026 |
|
||
Сынып 7 «А» |
Қатысқандар саны |
қатыспағандар саны
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
7.2.1.16 алгебралық бөлшектерді танып білу; 7.2.1.17 алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; |
||
Сабақтың мақсаты: |
алгебралық бөлшектерді танып біледі; алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табады; |
||
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
Басталуы 5-минут |
Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. Сыныпта атмосфералық ахуал орнату. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау. Сабақ мақсатымен таныстыру. Оқушыларды топқа бөлу «Шеңбер»әдісі арқылы топқа бөлу Үй жұмысын тексеру..\
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. «Гүлдер»әдіс арқылы жақсы сөз айтады,сосын формулалар шығады,формуланы айтады.Бүгінгі күндеріңіз...... толы болсын! Мейірім!Әсем! Көңілді!Қуаныш! Көркем!Жақсылық! Әдемі!Бақыт! Тамаша!Мереке! Шаттық!Береке! «Шеңбер»әдісі арқылы топқа бөлінеді. |
ҚБ «Бірін бірі бағалау»
|
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|||||||||||||
Ортасы 30 минут |
«ПАЗЛ»әдісі арқылы жаңа сабақты ашу.
№.1 «Сиқырлы кітаптар»әдісі. Топтық тапсырма 1-ТОП 2-ТОП 3-ТОП
a=3
1.a-
ның
қандай мәндерінде бөлшек
нөлге тең?
2.a-
ның қандай мәндерінде бөлшек
нөлге тең?
3.a-
ның қандай
мәндерінде бөлшек
нөлге тең?
Практикалық тапсырма тапсырма оқулықпен жұмыс №6.6
«Айналмалы бекет»әдісі арқылы жұптық тапсырманы беру.
1)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
2)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
3)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
4)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
5)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
6)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
7)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
8)x-тің қандай
мәндерінде бөлшектің мағынасы
болмайды?:
Сергіту сәті.
Қимылмен жауап бер
Топтық жұмыс. Бөлшектерді қысқаша кқбейту формулаларын қолданып қысқарту
Жеке жұмыс.
2.
3.
|
.
Шешуі:
2
a=-3
a=3 3)
Шешуі: 1)
4) 6)
Шешуі:
1) ММЖ: x-3 x
2)
ММЖ: 2x-4 2x x
3) ММЖ: x-1 x
Шешуі:
|
Дескриптор:
«Шеңбер» әдісі арқылы ҚБ «Бірін бірі бағалау»
Дескриптор: *өрнектерді алгебралық бөлшек түрінде жазады;
«Шеңбер»әдісі арқылы ҚБ «Бірін бірі бағалау» Дескриптор: *алгебралық бөлшектердің нөлге тең болатын мүмкін мәндер жиынын табады.
Дескриптор: *алгебралық бөлшектердің мүмкін мәндер жиынын табады.
Дескриптор:
*алгебралық бөлшектердің мүмкін мәндер жиынын табады.
«Шеңбер» әдісі арқылы ҚБ «Бірін бірі бағалау»
Дескриптор:
*алгебралық бөлшектердің мүмкін мәндер жиынын табады.
«Шеңбер» әдісі арқылы ҚБ «Бірін бірі бағалау»
|
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Презентация Слайд
Интернет ресурстары
https://wheelofnames.com/3n4-b95
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.. |
|||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||
Аяқталуы Қортындылау (Жинақтау+ бағалау) Үйге тапсырма 10-минут |
«Baamboozle»платформасы арқылы арқылы алған білімді бекіту.
https://www.baamboozle.com/game/3145941
|
Үй тапсырмасы №6,9 есеп Сабақты қорытындылау. Рефлексия «МЕН ҮШІН БҮГІН САБАҚТА» Оқушыларға жеке парақша беріледі, олар үш бағыт бойынша өз жұмысы бойынша қажет сөздің астын сызу керек.
|
|
Слайд. Үлестірме парақтары |
|||||||||||||
ЖШС Білім Патшалығы -2 мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: Алгебралық бөлшек және оның қасиеті
Сынып: 7 «А»
Пән мұғалімі: Дайрабай Ұлбану
2025-2026 оқу жыды
шағым қалдыра аласыз
0


