Тексерілді ______________
«№10 орта мектебі» МКМ
қысқа мерзімді сабақ жоспары
Информатика
|
Бөлім: |
IY.Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Рахимбаева Қарлығаш Ильясовна |
|||
|
Күні: |
12.03.2025 ж. |
|||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгоритмді программалау. Тәжірибелік жұмыс |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут
|
1.Оқушылармен амандасу. 2. Топқа бөлу: STOPWATCH платформасы.
С
3.Үй тапсырмасын пысықтау: Baamboozle платформасында сұрақтарға жауап беру: Топтық жұмыс
1.Цикл алгоритм дегеніміз не? 2.Программалаудағы цикл түрлері? 3.Кірістірілген цикл дегеніміз не? 4.Шарт цикл While-дың ерекшелігі? 5. Continue нұсқаулығы қандай жұмыс атқарады? 6.Программалаушылар программа жазуда қандай қате жіберуі мүмкін? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бөлінген 3 топ бойынша отырады
3. Сұрақтарға жауап береді |
«Қошеметтеу»
әдісі арқылы бағалайды Мадақтама қағазы Қай топ көп ұпай жинайды, сол топ жеңімпаз 1.Цикл алгоритм дегеніміз не? 5 2.Программалаудағы цикл түрлері?10 3.Кірістірілген цикл дегеніміз не? 15 4.Шарт цикл While-дың ерекшелігі? 5 5. Continue нұсқаулығы қандай жұмыс атқарады? 10 6.Программалау шылар программа жазуда қандай қате жіберуі мүмкін? 15 |
Оқулық, Автор: Р.А.Қадырқұлов, Г.К.Нұрмұханбетова Интерактивті тақта, компьютер, слайд Oqulyqtar.kz сайты
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут
|
Жеке жұмыс Тәжірибелік жұмыс: Тапсырма №1 Есептің берілгені: у=5х2+8 1.Бағдарлама кодын жасау; 2.Python орындау. Тапсырма №2 Есептің берілгені: Үш қабырғасы берілген үшбұрыштың ауданын Герон формуласымен есептеу 1.Бағдарлама кодын жасау; 2.Python орындау. Тапсырма №3 Есептің берілгені: Бір жасушалы амеба әр 3 сағат сайын 2 жасаушаға бөлінеді. 3, 6, 9,12….24 сағаттан кейін неше амеба болатынын анықтау қажет 1.Бағдарлама кодын жасау; 2.Python орындау. Тапсырма №4 Есептің берілгені: Дайын блок сызба берілген 1.Бағдарлама кодын жасау; 2.Python орындау. Тапсырма №5 Есептің берілгені: Функцияны кестелеу алгоритмін құру 1. Блок сызбасын құру; 2.Псевдокод жасау. Оқушыларға практикалық жұмыс орындату, бағыт беру Нәтижесі: оқушылар Python программасын құра алады. ЕҚБЕ: Сұрақтарға «Ия», «Жоқ» деп жауап беру |
Компьютермен жұмыс: 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды
5-тапсырманы орындайды |
Дескриптор 2 балл 1.Бағдарлама кодын жасайды; 1 балл 2.Python орындайды. 1 балл Дескриптор 2 балл 1.Бағдарлама кодын жасайды; 1 балл 2.Python орындайды. 1 балл Дескриптор 2 балл 1.Бағдарлама кодын жасайды; 1 балл 2.Python орындайды. 1 балл Дескриптор 2 балл 1.Бағдарлама кодын жасайды; 1 балл 2.Python орындайды. 1 балл Дескриптор 2 балл 1.Блок сызбасын құрады; 1 балл 2.Псевдокод жасайды. 1 балл Дескриптор барлығы: 10 балл |
|
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 10 минут
|
Қорытынды: Тапсырма
«
Өзін-өзі бағалау. Бағалау: Ә Power.Point программасында бағалау Кері байланыс:
Үй жұмысы: 128 бет Программалық кодтарды қайталау
|
Сұрақтарға ауызша жауап береді Бүгінгі сабақтағы іс-әрекеттеріне кері байланыс жасалынады Күнделікке жазады |
Ауызша Мадақтау Оқушының жиналған балы айтылады. Калькулятор бағалау парағы Экранда көрсету
Bilim. class баға қою |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ тақырыбы: "Алгоритмді программалау"
Ашық сабақ тақырыбы: "Алгоритмді программалау"
Тексерілді ______________
«№10 орта мектебі» МКМ
қысқа мерзімді сабақ жоспары
Информатика
|
Бөлім: |
IY.Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Рахимбаева Қарлығаш Ильясовна |
|||
|
Күні: |
12.03.2025 ж. |
|||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгоритмді программалау. Тәжірибелік жұмыс |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут
|
1.Оқушылармен амандасу. 2. Топқа бөлу: STOPWATCH платформасы.
С
3.Үй тапсырмасын пысықтау: Baamboozle платформасында сұрақтарға жауап беру: Топтық жұмыс
1.Цикл алгоритм дегеніміз не? 2.Программалаудағы цикл түрлері? 3.Кірістірілген цикл дегеніміз не? 4.Шарт цикл While-дың ерекшелігі? 5. Continue нұсқаулығы қандай жұмыс атқарады? 6.Программалаушылар программа жазуда қандай қате жіберуі мүмкін? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бөлінген 3 топ бойынша отырады
3. Сұрақтарға жауап береді |
«Қошеметтеу»
әдісі арқылы бағалайды Мадақтама қағазы Қай топ көп ұпай жинайды, сол топ жеңімпаз 1.Цикл алгоритм дегеніміз не? 5 2.Программалаудағы цикл түрлері?10 3.Кірістірілген цикл дегеніміз не? 15 4.Шарт цикл While-дың ерекшелігі? 5 5. Continue нұсқаулығы қандай жұмыс атқарады? 10 6.Программалау шылар программа жазуда қандай қате жіберуі мүмкін? 15 |
Оқулық, Автор: Р.А.Қадырқұлов, Г.К.Нұрмұханбетова Интерактивті тақта, компьютер, слайд Oqulyqtar.kz сайты
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут
|
Жеке жұмыс Тәжірибелік жұмыс: Тапсырма №1 Есептің берілгені: у=5х2+8 1.Бағдарлама кодын жасау; 2.Python орындау. Тапсырма №2 Есептің берілгені: Үш қабырғасы берілген үшбұрыштың ауданын Герон формуласымен есептеу 1.Бағдарлама кодын жасау; 2.Python орындау. Тапсырма №3 Есептің берілгені: Бір жасушалы амеба әр 3 сағат сайын 2 жасаушаға бөлінеді. 3, 6, 9,12….24 сағаттан кейін неше амеба болатынын анықтау қажет 1.Бағдарлама кодын жасау; 2.Python орындау. Тапсырма №4 Есептің берілгені: Дайын блок сызба берілген 1.Бағдарлама кодын жасау; 2.Python орындау. Тапсырма №5 Есептің берілгені: Функцияны кестелеу алгоритмін құру 1. Блок сызбасын құру; 2.Псевдокод жасау. Оқушыларға практикалық жұмыс орындату, бағыт беру Нәтижесі: оқушылар Python программасын құра алады. ЕҚБЕ: Сұрақтарға «Ия», «Жоқ» деп жауап беру |
Компьютермен жұмыс: 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды
5-тапсырманы орындайды |
Дескриптор 2 балл 1.Бағдарлама кодын жасайды; 1 балл 2.Python орындайды. 1 балл Дескриптор 2 балл 1.Бағдарлама кодын жасайды; 1 балл 2.Python орындайды. 1 балл Дескриптор 2 балл 1.Бағдарлама кодын жасайды; 1 балл 2.Python орындайды. 1 балл Дескриптор 2 балл 1.Бағдарлама кодын жасайды; 1 балл 2.Python орындайды. 1 балл Дескриптор 2 балл 1.Блок сызбасын құрады; 1 балл 2.Псевдокод жасайды. 1 балл Дескриптор барлығы: 10 балл |
|
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 10 минут
|
Қорытынды: Тапсырма
«
Өзін-өзі бағалау. Бағалау: Ә Power.Point программасында бағалау Кері байланыс:
Үй жұмысы: 128 бет Программалық кодтарды қайталау
|
Сұрақтарға ауызша жауап береді Бүгінгі сабақтағы іс-әрекеттеріне кері байланыс жасалынады Күнделікке жазады |
Ауызша Мадақтау Оқушының жиналған балы айтылады. Калькулятор бағалау парағы Экранда көрсету
Bilim. class баға қою |
|
шағым қалдыра аласыз


ынып оқушыларына жағымды
ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.







TurboSite»
бағдарламасында














