|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Жұмабаев атындағы №15 ЖББМ КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Жунисова |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№96 сабақ. Етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.6.1 – белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасайды, Етістік туралы білетінін еске түсіреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды қалыптастыру Шаттық шеңбері Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын! Жеті күннің әр күні, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын. «Біз қандаймыз?» Топ оқушылары бір-біріне жақсы сөздер айтады. Біз қандаймыз? Әдептісің,әдемісің Біз қандаймыз? Сенімдісің, талаптысың Біз қандаймыз? Көңілдісің, көріктісің Біз қандаймыз? Ақылдысың, тәртіптісің Біз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз! Өткенді пысықтау Шульман ілімі «бас, қол, жүрек»
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы 57-жаттығу Жұмбақты шешіп,есімдіктерді табады. Оны-ауаны Жаңа тақырып 59-жаттығу Бірінші бөлігі көркем мәтін, ал екінші бөлігі ғылыми-танымдық мәтін. 60-жаттығу Ребустың шешуі:Етістік Етістік-заттың іс-қимылын білдіреді.Олар не істеді?, неғылды?,қайтті? деген сұрақтарға жауап береді. 61- жаттығу Көктем мен жазда Б К Қалқып ұшып кетеді. (дара е.)
62-жаттығу Туынды етістіктер: жырла,ақылдас,биле,тұзда, ұсақта, ойла. Жыр-з.е ла-жұрнақ Ақыл-з.е. дас-жұрнақ Би-з.е. ле- жұрнақ Тұз-з.е. да-жұрнақ Ұсақ- сын.е. та-жұрнақ Ой-з.е. ла-жұрнақ Отанды жырла өлгенше. Анаңмен ақылдас. Ұлттық биді биле. Тамақты тұзда. Ақшаңды ұсақта. Болашағыңды ойла. 64-жаттығу
Үй тапсырмасы 63-жаттығу Сөйлемдерді жазып, етістіктердің астын сызу К |
Шеңберде тұрып, тілектер айтады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырманы орындайды Ребусты шешеді Жұмбақты шешеді Туынды етістіктерді жазады Сөйлем құрастырады Етістік туралы айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар арқылы бағалап отыру ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Мәтіннің бөлімдерін салыстырады-1Б Мәтіннің мазмұнын түсінеді-1Б Дескриптор: Ребусты шешеді-1Б Етістік туралы біледі-1Б Дескриптор: Жұмбақты шешеді-1Б Етістіктің дара,күрделі екенін айтады-1Б Дескриптор: Туынды етістіктерді тауып.жазады-1Б Оларды талдайды, сөйлем құрайды-1Б ҚБ:
ДескриптоР: Сызбамен жұмыс істей алады-1Б Етістік туралы білімдерін тиянақтайды-1Б Дескриптор: Тыйым сөздерді біледі, қатесіз жазады-1Б Етістіктерді тауып, астын сызады-1Б ҚБ: «Домбыра» әдісі
|
Суреттер Оқулық Суреттер Ребус Оқулық Ереже жазылған плакат Суреттер Ереже жазылған плакат Оқулық Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тақырыбы: Етістік
Ашық сабақ. Тақырыбы: Етістік
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Жұмабаев атындағы №15 ЖББМ КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Жунисова |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№96 сабақ. Етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.6.1 – белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасайды, Етістік туралы білетінін еске түсіреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды қалыптастыру Шаттық шеңбері Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын! Жеті күннің әр күні, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын. «Біз қандаймыз?» Топ оқушылары бір-біріне жақсы сөздер айтады. Біз қандаймыз? Әдептісің,әдемісің Біз қандаймыз? Сенімдісің, талаптысың Біз қандаймыз? Көңілдісің, көріктісің Біз қандаймыз? Ақылдысың, тәртіптісің Біз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз! Өткенді пысықтау Шульман ілімі «бас, қол, жүрек»
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы 57-жаттығу Жұмбақты шешіп,есімдіктерді табады. Оны-ауаны Жаңа тақырып 59-жаттығу Бірінші бөлігі көркем мәтін, ал екінші бөлігі ғылыми-танымдық мәтін. 60-жаттығу Ребустың шешуі:Етістік Етістік-заттың іс-қимылын білдіреді.Олар не істеді?, неғылды?,қайтті? деген сұрақтарға жауап береді. 61- жаттығу Көктем мен жазда Б К Қалқып ұшып кетеді. (дара е.)
62-жаттығу Туынды етістіктер: жырла,ақылдас,биле,тұзда, ұсақта, ойла. Жыр-з.е ла-жұрнақ Ақыл-з.е. дас-жұрнақ Би-з.е. ле- жұрнақ Тұз-з.е. да-жұрнақ Ұсақ- сын.е. та-жұрнақ Ой-з.е. ла-жұрнақ Отанды жырла өлгенше. Анаңмен ақылдас. Ұлттық биді биле. Тамақты тұзда. Ақшаңды ұсақта. Болашағыңды ойла. 64-жаттығу
Үй тапсырмасы 63-жаттығу Сөйлемдерді жазып, етістіктердің астын сызу К |
Шеңберде тұрып, тілектер айтады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырманы орындайды Ребусты шешеді Жұмбақты шешеді Туынды етістіктерді жазады Сөйлем құрастырады Етістік туралы айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар арқылы бағалап отыру ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Мәтіннің бөлімдерін салыстырады-1Б Мәтіннің мазмұнын түсінеді-1Б Дескриптор: Ребусты шешеді-1Б Етістік туралы біледі-1Б Дескриптор: Жұмбақты шешеді-1Б Етістіктің дара,күрделі екенін айтады-1Б Дескриптор: Туынды етістіктерді тауып.жазады-1Б Оларды талдайды, сөйлем құрайды-1Б ҚБ:
ДескриптоР: Сызбамен жұмыс істей алады-1Б Етістік туралы білімдерін тиянақтайды-1Б Дескриптор: Тыйым сөздерді біледі, қатесіз жазады-1Б Етістіктерді тауып, астын сызады-1Б ҚБ: «Домбыра» әдісі
|
Суреттер Оқулық Суреттер Ребус Оқулық Ереже жазылған плакат Суреттер Ереже жазылған плакат Оқулық Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз
















