Кушкарова Нургуль Нурлановна
БҚО, Орал қаласы
«№37 жалпы орта білім беретін мектебі» ШЖҚ МКК-нің
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
|
Сабақ тақырыбы: |
Жалпыадамзаттық құндылықтар, олардың сипаттары |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Жалпыадамзаттық құндылықтардың сипаттары туралы мағлұмат бере отырып, құндылықтардың мәнін ашуда мәтіндермен жұмыс жүргізу |
|||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Жалпыадамзаттық құндылықтарды құрметтеу |
|||
|
Сабақ барысы: |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
|
|
Сабақтың басы |
Қағаз қиындыларындағы сұрақтар: -Қолдарыңыздағы сөздер сіздерге не айтады? -Қолдарыңыздағы сөздердің «Құндылықтар» ұғымына қандай қатысы бар? -Сол сөздер туралы қандай мәлімет бере аласыз? |
Жалпыадамзаттық құндылықтарды түсіндіре отырып, олардың қоғамдағы рөлі мен маңыздылығын талқылайды |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді, қағаздағы сөздердің мағынасын ашады |
Қағаздағы сөздер: Мәңгілік ел, Тәуелсіздік, Астана, Қазақтың батыр ұлдары, мемлекет, Ту, заман көші, ана тілі,т.б |
|
|
«Кластер» сызбасы арқылы Арт-жұмыс
Жалпыадамзаттық құндылықтар
|
Жалпыадамзаттық құндылықтарды бейнелейтін суреттерді, туындыларды визуалды тұрғыда бейнелейді |
Дескриптор: Сызбаны толтырады, ерекше бейне жасауға тырысады |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінмен жұмыс Тапсырма№1 1.Мәтіннің тақырыбы мен идеясын анықта. 2.Мәтін бойынша 2 қарапайым сұрақ құрастыр |
Мәтінді оқиды, мазмұнын ашуда жауабы мәтінде көрсетіліп тұғандай сұрақтар құрастырады |
Дескриптор: Мәтінді тыңдай отырып,тапсырманы орындайды |
«Ұлттық құндылықтар ұлтты құрметтеуден басталады» мәтіні. Авторы: Г.Бекжан. https://centre-tur.kz/kk/maqalalar/ dasturli-din 664 |
|
Тапсырма №2 Мәтін мазмұны бойынша жұптық жұмыс |
Жұпта жұмыстанады, бір-бірінің пікірі мен көзқарарастарын тыңдайды |
Дескриптор: Жұбына мәтіннің негізгі идеясы туралы әңгімелеп береді,сұрақ қояды. |
||
|
Тапсырма №3 Ойды аяқта: Жалпыадамзаттық құндылықтарды бағалау... |
Өз ойларын жүйелеп, қағаз бетіне түсіреді |
Дескриптор: Ойды өз сөздерімен аяқтайды |
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Ойлау бутерброды» 1. 1-қадам-Ойлан!!! Тапсырмаларды орындауда қандай әрекеттер жасадың? 2-қадам-Өзіңнен сұра??? Бүгінгі әрекетің ойыңнан шықты ма? Неге? 3-қадам-Дайындал!!! Келесі сабақта қандай нәрселерге көңіл бөлуің керек? |
Сабақ бойынша ойларын жинақтайды, кері байланыс береді |
Қ/Б «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы жұптар бір-бірінің жұмысын бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тақырыбы: Жалпыадамзаттық құндылықтар, олардың сипаттары. 9-сынып.
Ашық сабақ. Тақырыбы: Жалпыадамзаттық құндылықтар, олардың сипаттары. 9-сынып.
Кушкарова Нургуль Нурлановна
БҚО, Орал қаласы
«№37 жалпы орта білім беретін мектебі» ШЖҚ МКК-нің
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
|
Сабақ тақырыбы: |
Жалпыадамзаттық құндылықтар, олардың сипаттары |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Жалпыадамзаттық құндылықтардың сипаттары туралы мағлұмат бере отырып, құндылықтардың мәнін ашуда мәтіндермен жұмыс жүргізу |
|||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Жалпыадамзаттық құндылықтарды құрметтеу |
|||
|
Сабақ барысы: |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
|
|
Сабақтың басы |
Қағаз қиындыларындағы сұрақтар: -Қолдарыңыздағы сөздер сіздерге не айтады? -Қолдарыңыздағы сөздердің «Құндылықтар» ұғымына қандай қатысы бар? -Сол сөздер туралы қандай мәлімет бере аласыз? |
Жалпыадамзаттық құндылықтарды түсіндіре отырып, олардың қоғамдағы рөлі мен маңыздылығын талқылайды |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді, қағаздағы сөздердің мағынасын ашады |
Қағаздағы сөздер: Мәңгілік ел, Тәуелсіздік, Астана, Қазақтың батыр ұлдары, мемлекет, Ту, заман көші, ана тілі,т.б |
|
|
«Кластер» сызбасы арқылы Арт-жұмыс
Жалпыадамзаттық құндылықтар
|
Жалпыадамзаттық құндылықтарды бейнелейтін суреттерді, туындыларды визуалды тұрғыда бейнелейді |
Дескриптор: Сызбаны толтырады, ерекше бейне жасауға тырысады |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінмен жұмыс Тапсырма№1 1.Мәтіннің тақырыбы мен идеясын анықта. 2.Мәтін бойынша 2 қарапайым сұрақ құрастыр |
Мәтінді оқиды, мазмұнын ашуда жауабы мәтінде көрсетіліп тұғандай сұрақтар құрастырады |
Дескриптор: Мәтінді тыңдай отырып,тапсырманы орындайды |
«Ұлттық құндылықтар ұлтты құрметтеуден басталады» мәтіні. Авторы: Г.Бекжан. https://centre-tur.kz/kk/maqalalar/ dasturli-din 664 |
|
Тапсырма №2 Мәтін мазмұны бойынша жұптық жұмыс |
Жұпта жұмыстанады, бір-бірінің пікірі мен көзқарарастарын тыңдайды |
Дескриптор: Жұбына мәтіннің негізгі идеясы туралы әңгімелеп береді,сұрақ қояды. |
||
|
Тапсырма №3 Ойды аяқта: Жалпыадамзаттық құндылықтарды бағалау... |
Өз ойларын жүйелеп, қағаз бетіне түсіреді |
Дескриптор: Ойды өз сөздерімен аяқтайды |
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Ойлау бутерброды» 1. 1-қадам-Ойлан!!! Тапсырмаларды орындауда қандай әрекеттер жасадың? 2-қадам-Өзіңнен сұра??? Бүгінгі әрекетің ойыңнан шықты ма? Неге? 3-қадам-Дайындал!!! Келесі сабақта қандай нәрселерге көңіл бөлуің керек? |
Сабақ бойынша ойларын жинақтайды, кері байланыс береді |
Қ/Б «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы жұптар бір-бірінің жұмысын бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз














