Материалдар / Ашық сабақ .Тақырыбы: "Мектепке не апарам"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ .Тақырыбы: "Мектепке не апарам"

Материал туралы қысқаша түсінік
Заттардың қолданылу аясы мен құрылуыарасындағы байланысты орнату. . Материалдармен және құралдарменжұмыс жасау кезінде техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қараша 2021
652
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру саласы: «Таным»

Ұйымдастырылған оқу қызметі:Құрастыру

Тақырыбы:Мен мектепке не апарамын

Мектеп№133ЖОББМ

Күні:15.09.2021

Педагогтің аты-жөні:

Сынып/топ: МАД

«А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

ҰОҚ-ның оқытумақсаты

Заттардың қолданылу аясы мен құрылуыарасындағы байланысты орнату.

. Материалдармен және құралдарменжұмыс жасау кезінде техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.




Күтілетін нәтиже

Барлық тәрбиеленушілер:

- қағазбен және қажетті құралдармен жұмыс жасау кезінде техникалық қауіпсіздік ережелерінсақтай алады;

- жұмыс барысында жұмыс орнын, құралдарынретке келтіре алады.34

Зерек тәрбиеленушілер:

құрастырудың түрлеріне сәйкес әртүрлі әдіс-тәсілдерді қолдана алады;

заттардың қолданылу аясы мен құрылымыарасындағы байланысты орната алады.

Қабілетті тәрбиеленушілер:

қағазды бүктеу техникасын меңгереді,қажетсіз заттармен жұмыс жасай алады жәнеұсақ бөліктерін толықтырып, оны әшекейлеудіүйренеді;

өзінің шығармашылық жұмысының нәтижесінсипаттай және бағалай алады

Тілдік мақсат

Дағдыларын дамыту:

мектеп туралы әңгіме жүргізеді, қағазбенжұмыс жасайды, материалдардың кейбірқасиеттерін сипаттай алады.

Көптілділік: мектеп – школа – school.

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:

мектеп, сабақ, альбом.

Пікір алысуға арналған сұрақтар.

Мектепте қандай қызықты және пайдалынәрселерді білуге болады? Мектепте сен не үйренесің? Мектепке барғанда сен қандай оқу құралдарын алып барасың?

Албом не үшін қажет?

Өзің жасаған альбомыңды қандай мақсатта пайдаланасың?

Неліктен ... айта аласың ба?

альбомыңда қандай суреттер болады?

оны қандай суреттермен немесе өрнектерменбезендіресің?

Бастапқы білім

Қағаздың түрлері, сапасы және қатырмақағаздың қасиеттері.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

І. Дұрыс, әсерлі

көңіл күй орнату.

0–1 мин


Психологиялық жағымдыкөңіл күй қалыптастыру.

Тәрбиеленушілерді ҰОҚ-ніңтақырыбына бағыттау: Ойын:

«Менің көңіл күйім». (Бет-әлпетпен: жымияды, күледі,қимыл-қозғалыспен: секіреді,билейді т.б. көрсету). Адамдаркүнделікті өмірде әртүрліжағдайларда өмір сүреді. Олар кейде көңілді жүрсе, бірде жабырқау,көңілсіз болатын кездері кездеседі.










II. Өмірлік

тәжірибені

маңыздандыру.

Мақсатты болжам.

2–5 мин

Қағаздардың түрлерімен таныстыру. Қатты қағаз (картон), түрлі

түсті қағаз, жылтыр қағаз, барқытқағаз, жұқа қағаз (гафри) және

сурет салатын қағаз. Олардың сапаларын салыстыра отырып зерделеу,

ерекшеліктерін ажырата алуға мән беру. Осылардың ішінен біз бүгін

сурет салатын қағазды таңдап аламыз, одан сурет салуға арналған

альбом жасаймыз. Ол үшін қандай құрал-жабдықтар қажет екенін анықтап алайық:

бірнеше ақ парақтар, қайшы, түрлі түсті қағаз, желім, лента немесе

жіп.

Қайшы – қарапайым құрал, оны пайдаланғанды білесіңдер.

Қандай қайшылар болады?

Қайшымен кім жұмыс істейді?

Қайшы қандай маман немесе кәсіп иелері үшін қажет? Қайшымен

қағазды, матаны қалай қияды?

Қайшы туралы қорытынды жасаймыз:

1. Қайшының пішіні, өлшемі әртүрлі болуы мүмкін.

2. Қағазды, матаны, металды кесетін қайшылар болады.

3. Қайшы үлкен болған сайын оныңқызметі де маңызды болады.











Қатырғы-қағаз, түсті қағаз, үлгі-

қалып,қайшы,желім.


Әліппе -дәптермен жұмыс.

Бүгін біз ақ қағазды пайдаланыпальбом жасауды үйренеміз.

1. Бұл жұмысты орындау кезіндесендер парақ қағаздарды бірінің

үстіне бірін қойып алыңдар.

2. Енді ретімен шеткі бөлігін бір-біріне желіммен жапсырыңдар.

3. Ол бірнеше қабатталған соң онытескішпен екі жерден бірден тесіп

алыңдар.

4. Дайын болған тесіктерден лентаны немесе жіпті өткізіп әдемілеп

байлаңдар.

5. Альбомның сыртқы бетінбезендіріңдер.

6. Ол ою- өрнектер болуы мүмкін, басқа бейнелерді де таңдауға

ұсыныс жасауға болады.

7. Мысалы: қошқармүйіз өрнегін қиып көрсетеді. Қос бүктеу

тәсілімен екі қабатталған түрлі түсті қағаздан үлгіқалып бойынша

сызып алып, сызықтың үстімен қайшыны жүргізе отырып қиып

алады.

8. Барлық оюлары қиылып дайын болған соң оны альбомның сыртқы

бетіне жапсырып, безендіреді. Өрнектердің қағаз бетіне симме-

триялы орналасуы, бөлшектеріменүйлесуі тәрбиеленушілерде

шығармашылық ойлардың жаңа әлемін ашады.

Сергіту сәті:

Ал, тәрбиеленушілер, тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Оңға қарай иіліп

Солға қарай иіліп.

Бір отырып, бір тұрып

Біз тынығып алайық.

Тәрбиеленушілер өз бетінше жұмыс істейді.Тәжірибелік жұмыс барысында тәрбиеленушілер өз білімдері мен бақылауларына сүйенеді,

өздері жасаған затты әрлеудің қарапайым әдістерін қолданады,

шығармашылық таңдау жасай алуға үйренеді.






















IV. ҰОҚ-нің

қорытындысы.

Рефлексия.

26–30 мин

Дайын жұмысты таныстыру.

Тәрбиеленушілер өз жұмыстарынқалай және не үшін қолданатынын

айтады. Өздерінің жасаған альбомына қандай сурет салатынын,

немесе кімге сыйға тартатынынойлануға уақыт береді.

Қағазды үнемді және орынды пайдалан!

Сендерге өздерің жасаған альбомдарың ұнады ма? Альбом

жасауда қандай қиындықтар болды? Жасалған альбомдардың іші-

нен кімнің жұмысы саған ұнады?Кім бәрінен жақсы жұмыс істеді

деп ойлайсың?Балаларға сабақта өзініңжұмысына баға беруін ұсынады.

Сызық төмен қарап тұрса –қиындықтар кездескені, түзусызық болса, өздігінен орындадыдегенді білдіреді. Жұмыс орындарын жинап, ретке келтіреді.



Әр балаға қарындаш

Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?



Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз?


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

  1. 2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.

2.

















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!