|
Сабақ № |
Пәні: Есту қабілетін дамыту және дыбыстану. |
Мектеп: «Құлағы нашар еститін балалар үшін Леңгір қосалқы мектеп-интернаты» КММ. |
||
|
Күні: 20.04.2021ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Калшораева М.П. |
|||
|
Сынып: 2 «Б» |
Оқушының аты- жөні: |
|||
|
Тарау: «Қоршаған орта» Cабақтың тақырыбы: |
«Шалқан» (Орыс халық ертегісі). |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Дыбыстарды жеке, буында,
сөзде, сөз тіркесінде, сөйлемде анық айтуға машықтандыру және
айтылуы ұқсас дыбыстарды ажыратып, анық айтуға
жаттықтыру. |
|||
|
Сабақтың дамытушылық мақсаты |
Фонематикалық қабылдауын
дамыту, ойын, тапсырмалар арқылы ойлау, есте сақтау қабілеттерін
дамыту.
|
|||
|
Коррекциялық мақсаты |
Дыбыстарын түзеу, сөздік қорын молайту. |
|||
|
Құндылықтарды дамыту |
Көмектесу. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Дыбыстары бар. Буындап оқиды. .Суреттерді атайды. Қысқаша сөйлем құрайды. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Айналамен танысу, математика, тіл дамыту. |
|||
|
Көрнекіліктер |
Магнитті тақта, экран, сюжетті суреттер, кеспе буындар.спирт, мақта, зонд.т.б. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
|||
|
1минут |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық. Жақсы көңіл-күй қалыптастыру . Бүгін ауа райы қандай? Күн ашық. Қане күн сияқты ашылып күлімдейік. |
|||
|
1 минут |
Д Тыныспен жұмыс. Терең дем алып, демді сыртқа шығарамыз. Артикуляциялық жаттығулар . Тіс тазалау, тәтті тосап, сағат,кесе, ат шабу, саңырауқұлақ. |
|||
|
7 минут
|
II.Дыбыстану бөлімі.
«П – Б» дыбыстарын
ажырату. ПА –БА, ПО – БО, ПУ –БУ. АПА –АБА - ОПО -ОБО . Сөздерде «П- Б» Дыбыстарын қадағалау. Бал – пал. Балта –парта. Бақай –пақай . «П-Б» дыбыстары бар суреттерді ажыратып қорапшаға сал. «П-Б» дыбысын
суреттерде ажырату. Болат балық
аулады. «Р» дыбысын машықтау.
«Р» дыбысын
машықтау. Буындарда.АРА - АРО - ОРО – ОРУ . АР- ОР -- УР , РА –РО –РУ. Сөз басында, ортасында, соңында: раушан, тарақ, қасқыр.. Суретпен жұмыс. Бұл бал ара
(Жәндік). |
|||
|
1 минут 2 минут 6 минут 1 минут 1 минут |
Есту қабілетін дамыту бөлімі. III.Күнделікті сөздер .
IY.Пәнаралық байланыс. Табиғат құбылыстары.
Күн, жел, бұлт, қар. Кемпір қосақ, жаңбыр. Құйын, найзағай, дауыл.
Y.Мәтін . Тақырыбы : « Шалқан» (Орыс халық ертегісі). Ерте, ерте, ертеде. Бір кемпір мен шал өмір сүріпті. Ата есіктің алдында шалқан егіпті. Шалқан үлкен болып өсіпті. Атай шалқанды әрі тартады, бері тартады, шалқанды жұла алмай қояды. Ата. Кемпірім, кемпірім көмекке келші. Кел,
екеуміз бірге тартайық! Екеуі тарта
алмады. Кемпір:
Қызым, қызым, бізге көмекке келші.қызы
көмекке келеді. Шалқанды тартады. Бірақ, күштері
жетпейді. Қыз: Итім, итім көмекке келші.Иті келді.
Шалқанды жұла алмады.
Сұрақтар: 1. Ертегі не туралы? Ж. Ертегі шалқан туралы. 2. Ертегідегі басты кейіпкерлерді аташы. Ж. Кейіпкерлер: ата, әже, қыз, ит, мысық, тышқан. 3.Олар не істеді? Ж.Олар шалқанды жұлып алды. Суретпен жұмыс. Тыңда, қайтала: шалқан, тартты, көмек.
YI.Математикалық тапсырма. 5-тапсырма . Геометриялық пішіндер.
Бес бұрыш. Шаршы . Үш бұрыш. Төрт бұрыш . YI.Қорытынды. Сен сабақта не істедің? Мен сабақта: тыңдадым, оқыдым, сұраққа жауап бердім. Тапсырманы орын дадым. Кері
байланыс. Үйге тапсырма. __________________________________________________________________________________________________________________________________ |
|||
Оқу ісінің меңгерушісі: ___________ Қ.С.Есмурзаева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тақырыбы: Орыс халық ертегісі "Шалқан".
Ашық сабақ. Тақырыбы: Орыс халық ертегісі "Шалқан".
|
Сабақ № |
Пәні: Есту қабілетін дамыту және дыбыстану. |
Мектеп: «Құлағы нашар еститін балалар үшін Леңгір қосалқы мектеп-интернаты» КММ. |
||
|
Күні: 20.04.2021ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Калшораева М.П. |
|||
|
Сынып: 2 «Б» |
Оқушының аты- жөні: |
|||
|
Тарау: «Қоршаған орта» Cабақтың тақырыбы: |
«Шалқан» (Орыс халық ертегісі). |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Дыбыстарды жеке, буында,
сөзде, сөз тіркесінде, сөйлемде анық айтуға машықтандыру және
айтылуы ұқсас дыбыстарды ажыратып, анық айтуға
жаттықтыру. |
|||
|
Сабақтың дамытушылық мақсаты |
Фонематикалық қабылдауын
дамыту, ойын, тапсырмалар арқылы ойлау, есте сақтау қабілеттерін
дамыту.
|
|||
|
Коррекциялық мақсаты |
Дыбыстарын түзеу, сөздік қорын молайту. |
|||
|
Құндылықтарды дамыту |
Көмектесу. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Дыбыстары бар. Буындап оқиды. .Суреттерді атайды. Қысқаша сөйлем құрайды. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Айналамен танысу, математика, тіл дамыту. |
|||
|
Көрнекіліктер |
Магнитті тақта, экран, сюжетті суреттер, кеспе буындар.спирт, мақта, зонд.т.б. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
|||
|
1минут |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық. Жақсы көңіл-күй қалыптастыру . Бүгін ауа райы қандай? Күн ашық. Қане күн сияқты ашылып күлімдейік. |
|||
|
1 минут |
Д Тыныспен жұмыс. Терең дем алып, демді сыртқа шығарамыз. Артикуляциялық жаттығулар . Тіс тазалау, тәтті тосап, сағат,кесе, ат шабу, саңырауқұлақ. |
|||
|
7 минут
|
II.Дыбыстану бөлімі.
«П – Б» дыбыстарын
ажырату. ПА –БА, ПО – БО, ПУ –БУ. АПА –АБА - ОПО -ОБО . Сөздерде «П- Б» Дыбыстарын қадағалау. Бал – пал. Балта –парта. Бақай –пақай . «П-Б» дыбыстары бар суреттерді ажыратып қорапшаға сал. «П-Б» дыбысын
суреттерде ажырату. Болат балық
аулады. «Р» дыбысын машықтау.
«Р» дыбысын
машықтау. Буындарда.АРА - АРО - ОРО – ОРУ . АР- ОР -- УР , РА –РО –РУ. Сөз басында, ортасында, соңында: раушан, тарақ, қасқыр.. Суретпен жұмыс. Бұл бал ара
(Жәндік). |
|||
|
1 минут 2 минут 6 минут 1 минут 1 минут |
Есту қабілетін дамыту бөлімі. III.Күнделікті сөздер .
IY.Пәнаралық байланыс. Табиғат құбылыстары.
Күн, жел, бұлт, қар. Кемпір қосақ, жаңбыр. Құйын, найзағай, дауыл.
Y.Мәтін . Тақырыбы : « Шалқан» (Орыс халық ертегісі). Ерте, ерте, ертеде. Бір кемпір мен шал өмір сүріпті. Ата есіктің алдында шалқан егіпті. Шалқан үлкен болып өсіпті. Атай шалқанды әрі тартады, бері тартады, шалқанды жұла алмай қояды. Ата. Кемпірім, кемпірім көмекке келші. Кел,
екеуміз бірге тартайық! Екеуі тарта
алмады. Кемпір:
Қызым, қызым, бізге көмекке келші.қызы
көмекке келеді. Шалқанды тартады. Бірақ, күштері
жетпейді. Қыз: Итім, итім көмекке келші.Иті келді.
Шалқанды жұла алмады.
Сұрақтар: 1. Ертегі не туралы? Ж. Ертегі шалқан туралы. 2. Ертегідегі басты кейіпкерлерді аташы. Ж. Кейіпкерлер: ата, әже, қыз, ит, мысық, тышқан. 3.Олар не істеді? Ж.Олар шалқанды жұлып алды. Суретпен жұмыс. Тыңда, қайтала: шалқан, тартты, көмек.
YI.Математикалық тапсырма. 5-тапсырма . Геометриялық пішіндер.
Бес бұрыш. Шаршы . Үш бұрыш. Төрт бұрыш . YI.Қорытынды. Сен сабақта не істедің? Мен сабақта: тыңдадым, оқыдым, сұраққа жауап бердім. Тапсырманы орын дадым. Кері
байланыс. Үйге тапсырма. __________________________________________________________________________________________________________________________________ |
|||
Оқу ісінің меңгерушісі: ___________ Қ.С.Есмурзаева
шағым қалдыра аласыз


















