Бекітемін
Мектеп директоры
_____________Окасова Ж.К.
Үлгілі сабақ жоспары
Тақырыбы: Пайдалы тағам
Пәні: казахский язык
Пән мұғалімі: Тыныштыкова Ж.М.
Сыныбы 2 «В»
Өткізілген күні: 06.02.2024ж.
2023-2024 оқу жылы
|
Бөлім |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Тыныштыкова Жанат Мухановна |
||||
|
Күні |
06.02.2024 |
||||
|
Сынып: 2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
14-сабақ. Пайдалы тағам |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану; 2.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- өз сөзінде ақпаратты сұрайды, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолданады; - мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табады. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы: 7 мин |
Ұйымдастыру кезені. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Көрісу» әдісі арқылы амандасу «Додекаэдр» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру |
Оқушылар суретке қарап мұғаліммен амандасады. Оқушылар суретке қарап, спорт түрін анықтайды. |
Ауызша бағалау Жарайсың! Керемет! |
АКТ А4 қағаз |
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
«Кинометафора» әдісі. Оқушылар жаңа тақырып бойынша бейнероликті тамашалап, керекті ақпаратты еске сақтайды.
Мұғалім жаңа сабақты презентация көмегімен таныстырады.
Оқушыларды топтастыру 1-топ. «Пайдалы тағам» 2-топ. «Зиянды тағам»
Жаңа сөздер: бал, тамақтану, жаңғақ, есте сақтау.
Тыңда. Өз ойыңды айт.
Дескриптор:
- пайдалы тағамды табады; - зиянды тағамды табады; 3 балл
Менің атым – Ринат. Менің үнемі ішім ауырады. Анам: «Мұның себебі дұрыс тамақтанбаудан», – дейді. Маған сендердің көмектерің қажет.
Дескриптор : - пайдалы тағамды табады; - зиянды тағамды табады; - тағамдарды ажырата алады; 3 балл Сергіту сәті. «Қара жорға» (қимылмен жаттығу жасайды)
«Түртіп алу» әдісі . Жаңғақтың пайдасы туралы ақпараттарды дәптерге түртіп алады. Дескриптор: -граматикалық нормаларды сақтайды; -мәтінді дәптерге жазады; - жаңғақ туралы ақпарат алады; -ең кең тараған жаңғақ түрін біледі; 4 балл
|
-Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. -Керекті ақпаратты жұмыс дәптеріне түртіп алады. -Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар карточка таңдау арқылы топтасады. Жаңа сөздерді жазады, есте сақтайды.
Мәтінді тыңдап, сұраққа жауап береді.
Топтық жұмыс. Оқушылар мәтінді тыңдап, пайдалы және зиянды тағамдарды сурет көмегімен жинайды.
Оқушылар бейнероликті тамашалап, бірге қайталайды
Оқушылар дәптерге жаңғақтың пайдасы туралы жазып алады.
|
Ауызша бағалау
Ауызша бағалау
ҚБ: «Бағалау парағы» мұғалім бағалайды Дескриптор:
3 балл
ҚБ: топты мұғалім бағалайды
Дескриптор : - пайдалы тағамды табады; - зиянды тағамды табады; - тағамдарды ажырата алады; 3балл Ауызша мадақтау
Дескриптор: -граматикалық нормаларды сақтайды; -мәтінді дәптерге жазады; - жаңғақ туралы ақпарат алады; -ең кең тараған жаңғақ түрін біледі; 4 балл |
Жұмыс дәптері
АКТ Қима қағаз
Жұмыс дәптері
Оқулық 2 сынып А.И.Кайырбекова, Н.Б. Нукебаева, А.К. Мухамеджанова.
АКТ Тапсырмалар Қима қағаз
АКТ https://youtu.be/JcXmKWGU-L4?feature=shared
Оқулық 2 сынып |
|
|
Сабақтың соңы (3 мин)
Бағалау |
Үй жұмысы 31 бет 4 тапсырама
Кері байланыс. «Түрлі-түсті смайликтер »
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды |
Өз деңгейлерін анықтайды
|
|
|



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ тақырыбы: "Пайдалы тағам"
Ашық сабақ тақырыбы: "Пайдалы тағам"
Бекітемін
Мектеп директоры
_____________Окасова Ж.К.
Үлгілі сабақ жоспары
Тақырыбы: Пайдалы тағам
Пәні: казахский язык
Пән мұғалімі: Тыныштыкова Ж.М.
Сыныбы 2 «В»
Өткізілген күні: 06.02.2024ж.
2023-2024 оқу жылы
|
Бөлім |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Тыныштыкова Жанат Мухановна |
||||
|
Күні |
06.02.2024 |
||||
|
Сынып: 2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
14-сабақ. Пайдалы тағам |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану; 2.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- өз сөзінде ақпаратты сұрайды, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолданады; - мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табады. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы: 7 мин |
Ұйымдастыру кезені. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Көрісу» әдісі арқылы амандасу «Додекаэдр» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру |
Оқушылар суретке қарап мұғаліммен амандасады. Оқушылар суретке қарап, спорт түрін анықтайды. |
Ауызша бағалау Жарайсың! Керемет! |
АКТ А4 қағаз |
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
«Кинометафора» әдісі. Оқушылар жаңа тақырып бойынша бейнероликті тамашалап, керекті ақпаратты еске сақтайды.
Мұғалім жаңа сабақты презентация көмегімен таныстырады.
Оқушыларды топтастыру 1-топ. «Пайдалы тағам» 2-топ. «Зиянды тағам»
Жаңа сөздер: бал, тамақтану, жаңғақ, есте сақтау.
Тыңда. Өз ойыңды айт.
Дескриптор:
- пайдалы тағамды табады; - зиянды тағамды табады; 3 балл
Менің атым – Ринат. Менің үнемі ішім ауырады. Анам: «Мұның себебі дұрыс тамақтанбаудан», – дейді. Маған сендердің көмектерің қажет.
Дескриптор : - пайдалы тағамды табады; - зиянды тағамды табады; - тағамдарды ажырата алады; 3 балл Сергіту сәті. «Қара жорға» (қимылмен жаттығу жасайды)
«Түртіп алу» әдісі . Жаңғақтың пайдасы туралы ақпараттарды дәптерге түртіп алады. Дескриптор: -граматикалық нормаларды сақтайды; -мәтінді дәптерге жазады; - жаңғақ туралы ақпарат алады; -ең кең тараған жаңғақ түрін біледі; 4 балл
|
-Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. -Керекті ақпаратты жұмыс дәптеріне түртіп алады. -Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар карточка таңдау арқылы топтасады. Жаңа сөздерді жазады, есте сақтайды.
Мәтінді тыңдап, сұраққа жауап береді.
Топтық жұмыс. Оқушылар мәтінді тыңдап, пайдалы және зиянды тағамдарды сурет көмегімен жинайды.
Оқушылар бейнероликті тамашалап, бірге қайталайды
Оқушылар дәптерге жаңғақтың пайдасы туралы жазып алады.
|
Ауызша бағалау
Ауызша бағалау
ҚБ: «Бағалау парағы» мұғалім бағалайды Дескриптор:
3 балл
ҚБ: топты мұғалім бағалайды
Дескриптор : - пайдалы тағамды табады; - зиянды тағамды табады; - тағамдарды ажырата алады; 3балл Ауызша мадақтау
Дескриптор: -граматикалық нормаларды сақтайды; -мәтінді дәптерге жазады; - жаңғақ туралы ақпарат алады; -ең кең тараған жаңғақ түрін біледі; 4 балл |
Жұмыс дәптері
АКТ Қима қағаз
Жұмыс дәптері
Оқулық 2 сынып А.И.Кайырбекова, Н.Б. Нукебаева, А.К. Мухамеджанова.
АКТ Тапсырмалар Қима қағаз
АКТ https://youtu.be/JcXmKWGU-L4?feature=shared
Оқулық 2 сынып |
|
|
Сабақтың соңы (3 мин)
Бағалау |
Үй жұмысы 31 бет 4 тапсырама
Кері байланыс. «Түрлі-түсті смайликтер »
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды |
Өз деңгейлерін анықтайды
|
|
|



шағым қалдыра аласыз















