Пәні
|
Әдебиеттік
оқу
|
Сыныбы:
|
4
«А»
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Сайгүлік
Қ.Елемес
|
Мақсаты
Күтілетін
нәтиже
|
1.Мәтіннің мазмұнын түсіну,
мазмұны бойынша көңілге түйгенін анықтау. әңгімесінің негізгі
идеясы мен тақырыбын ашуға жол сілтеу, оқушыларды шығармашылыққа
шыңдау.
2. Оқушыларды мәтінді өз
беттерімен талдай білуге төселдіру, оқушылардың пәнге деген
қызығушылығын ояту, сөйлеу , баяндау қабілеттерін арттыру, есте
сақтау қабілеттерін дамыту,жеке тұлға ретінде
қалыптастыру.
Сыни ой айта білуді
дағдыландыру.
3. Адам бойындағы асыл
қасиеттерді танып білуге, адалдық, сезімталдық, бауырмалдық,
қайырымдылық, адамгершілік, ата-анаға деген құрмет және
мейірімділікке тәрбиелеу.
Оқыту
нәтижесі
-көркем шығарманы талдай
білуге төселеді, сын тұрғысынан ойлап,өз пікірін қорғауға
дағдыланады.
– топпен жұмыс жасауға
үйренеді.
– сабақта белсенділігі
артады.
– шығармашылық қабілеті танылады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер,интер белсенді
тақта.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Диалог, СТО технологиясы,
топтық жұмыс, миға шабуыл, ой толғаныс әдісі, кубизм әдісі, АКТ ,
бағалау.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, математика, қазақ
тілі,ағылшын тілі.
|
Ширату
(2мин)
|
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру: «Біз
біргеміз»
шаттық
тренингісі
Бір-бірімізді тыңдаймыз
десек
1 рет қол
шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2
рет
Белсенділік танытамыз
десек 3 рет шапалақтаймыз!
Біз
біргеміз
|
Оқушылар шеңберде
жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік
тілейді.
|
Топқа бөлу (2
мин)
|
Жылқы малының жас
ерекшеліктері:
құлын,жабағы, тай,
байтал.
Ат
әбзелдері:ер, тоқым, үзеңгі, айыл,
жүген, ноқта, шылбыр, қамшы және т.б.
жатады.
Қазақ батырларының
тұлпарлары:
Алпамыстың Байшұбары, Қобыландының Тайбурылы, Ер
Тарғынның Қарақасқасы, Бұғыбайдың Ақан-серінің
Құлагері.Қарасеркесі, Исатайдың Ақтабаны
Оқушылардың зейінін сабаққа
аудару
Әр топтан бір сарапшы
тағайындалып, бағалау парағы
таратылады
Шығу парағын беремін,
сабақтың соңына кері байланыс жазады.
|
Үй тапсырмасын сұрау (2
мин)
|
«Мен бастайын сен жалғастыр»
ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеремін.
|
Қызығушылықты ояту
(2мин)
|
Видео
көрсету.
|
Видео арқылы оқушылардың ойын
білу.
|
Мағынаны
тану
(2мин)
|
Олай болса, оқулығымыздың 118
бетіндегі «Сәйгүлік» мәтінімен танысамыз. Бірақ мәтіннің авторы
туралы сендер парақшадағы мәліметтермен
танысасыңдар.
|
Жаңа сабақ
(5мин)
|
«Сандар сыр шертеді»
ойыны
1963 жылы
1986—1991 жылдары
1991 — 1993
жылдары
1994 жылы
1988 жылы
Жарайсыңдар,
|
Шығармашылық
тапсырма
|
І топ Сендер сары қалпақ
яғни, Аллабердінің
мінезін.
ІІ топ жасыл
қалпақ, сүйегі
асыл сөзінің мағынасын
ашасыңдар.
ІІІ топ қызыл
қалпақ, намысшыл, ер
мінезі деген сөздерді қалай
түсінесіңдер? «мақал мәтел»
|
Сергіту сәті
(2мин)
|
Ағылшын
тілінде.
|
Ой толғаныс
(2мин)
|
Шығу
парағы
Шығу
парағы
Оқушының
аты-жөні
|
«»
|
«»
|
«»
|
«»
|
|
Бұрыннан
білемін
|
Менің ойлағаныма қайшы,
кереғар
|
Мен үшін жаңа
ақпарат
|
Келісе алмаймын, білгім
келеді
|
|
Үйге
тапсырма
|
Жылқы сөзіне бес жолды
өлең құрастыру.
|
Күнделіктеріне жазып
беремін
|
Рефлексия
|
«Аялы
алақан»
|
|
Бағалау
|
Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау
|
Бағалау парақшасын
толтырады.
|