Материалдар / Ашық сабақ тақырыбы: "Су-тіршіліктің тірегі" 8- сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ тақырыбы: "Су-тіршіліктің тірегі" 8- сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Желтоқсан 2017
440
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

О. Бапышев атындағы ЖОМ КММ











АШЫҚ САБАҚ


Тақырыбы: «Су-тіршіліктің тірегі»





Picture 14









Химия пәнінің мұғалімі: Таджибаева Гульшат

8 «Б» сынып





Сыныбы

8 а

Сабақтың тақырыбы

Су-тіршіліктің тірегі

Мақсаты

Білімділік: Жас жеткіншектерге судың қадір – қасиетін білуге, танымдық және шығармашылық қабілеттерін дамытуға, су туралы білімдерін тереңірек үйрету

Дамытушылығы: оқушылардың өз бетімен іздену жұмысын жетілдіру.

Тәрбиелілігі: топтасып жұмыс істеуге , ұйымшылдыққы, белсенділікке, жауапкершілікке тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже

Судың физикалық химиялық қасиеттері, қолданылуы, табиғатта таралуы туралы түсінік қалыптасты

Қолданылатын модульдер

СТО, АКТ, ОҮБ

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Деңгейлік тапсырмалар, сыни тұрғыдан  ойлау технологиясының элементтері, Бинго, сәйкестендіру әдісі, ертегіні жалғастыру, Джигсо




Уақыты

Бөлімнің мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


5-минут


Ұйымдастыру кезеңі

Жағымды ахуал құру



Топқа бөлу.





Үй тапсырмасын сұрау


Шаттық шеңберін құрады,





1-топ:Тұщы су

2-топ : Ащы су

3топ : Жаңбыр су

4-топ:Минералды су


«Ыстық орындық» әдісі бойынша топтардан оқушылар шығып сұрақтарға жауап береді


Оқушылар бір-біріне судың қасиеттеріне байланыстырып тілектер айтады.


Оқушылар су құрамы бойынша топқа бөлінеді.



Әр топатан бір оқушы шығып жекеленген сұрақтарға жауап береді










А4 қағазы


5-минут

Қызығушылықты ояту

Су туралы бейнетаспа көрсетіледі

Оқушылар бейнетаспада көрген көрінісіне топ мүшелерімен ақылдаса отырып өз пікірлерін айтады.


Басбармақ әдісі







20-минут Мағынаны тану


Оқушыларға судың қасиеттері бойынша топтарға бөлініп өз тобын қорғап шығады.

1-топ: Химиктер тобы

2-топ: Биологтар тобы

3- Топ: Физиктер тобы

4-топ: Географтар тобы


Генетикалық байланысты орындаңдар

1-топ:

Na→NaOH→ NaCl

2-топ:

K → KOH→ KCl

3-топ:

Na→ NaOH→ NaNO3

4-топ:

K→ KOH→ KNO3





Әр топ өз топ мүшелерімен бірлесе отырып топ аттарына байланысты судың қасиеттерін қорғап шығады.







Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды.


Бағдаршам әдісі


Слайд


10-минут


Ой толғаныс



Су туралы мақал-мәтелдер айту.



Су туралы әндер айтады.



Біліміңді шыңдай біл”

Мына элементтердің салыстырмалы молекулалық массаларын табыңдар:

І топ

Хлор- Мыс-

Барий- Калий-

Иод-

ІІ топ Алтын-

Сынап- Натрий- Фтор- Бор-

ІІІ топ

Азот- Темір-

Күкірт- Бром-

Алюминий-

IV топ

Магний-

Кальций- Фосфор- Мырыш- Марганец-



Оқушылар мақал-мәтелдер айтып жарысады.


Оқушылар әндер орындайды



Оқушылардың жауаптары:




І топ

Хлор-35,5г/моль Мыс-64г/моль

Барий- 137г/моль Калий-39г/моль

Иод- 127г/моль

ІІ топ

Алтын-197г/моль4.

Сынап- 201г/моль Натрий23г/моль

Фтор- 19г/моль Бор-11г/моль

ІІІ топ

Азот- 14г/моль Темір56г/моль

Күкірт- 32г/моль Бром80г/моль

Алюминий-27г/ моль

IV топ

Магний-24г/моль

Кальций- 40г/моль Фосфор-31г/моль

Мырыш- 65г/моль Марганец-55г/моль




Шапалақ

Бас бармақ



Слайд


5-минут


Үй тапсырмасын береді



Кері байланыс


Су туралы реферат жазу.

Судың қасиеттері

122- беттегі 4 -жаттығу






Оқушылар күнделікке жазады


Кері байланысты тілек ағашына іледі







Стикер















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!