|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
1 |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92 сабақ. Теңдеу60-61 бет |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеу шешуді үйренеді |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Сабаққа дайындық 1.Психологиялық дайындық Мынау – менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау – басым ақылды Бәрін осы басқарған. Мынау – менің оң қолым, Мынау – менің сол қолым, Барлық істі атқарған. Өткенді пысықтау Бос орындарға тиісті сандардарды қойып, амалдарды орында
2.«Кун шуағы » әдісі арқылы алдыңғы білімді бекіту. Куннің бетін бұлт торлады енді оны сейлетейік Кун шығуы үшін.
-.1 сағатта неше минут бар? -Қосудың компоненттерін ата -Қосуға кері амал. -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті. -Жақшалы өрнектерде бірінші қай амал орындалады.т.б. -Математикалық өрнек нешеге бөлінеді? - а+7 қосындысы қандай өрнек? -5+4 қосындысы қандай? 3.Жаңа сабақ Балалар біздің тақырып сыныптың ішінде жасырылған.Менің сұрағыма жауап бересіздер ,егер дұрыс болған жағдайда табамыз. 1.Термометр нені өлшейді? Жылуды 2.Сыныпты желдету үшін нені ашамыз?/Терезені ашамыз/ Алғашқы жасырылған сөз терезінің алдында. Теңдеу 3.Тез жылдам қозғалатын, минутына жүрегі 150 рет согатын қандай жәндік? /Ара/ 4.Біздің сыныпта минутына жылдам,тез100 сөз оқитын оқушы кім ?(------------------) Партасының астында жасырылған Шешу
Ерекше сызықтың ішіндегі сөзді хормен оқыту. ТЕҢДЕУ ШЕШУ Жарайсыңдар ,балалар керемет. Бүгінгі сабагымыздың тақырыбы: Теңдеу Балалар почтадан хат келіпті оқып көрейікші?
Сабақтың мақсатын хабарлау Нысанага жабыстарамын Таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу. Видеороликтен теңдеу шешу жолын тусіндіріледі. 1-тапсырма Беллгісіз х санды х-пен белгілеуді үйренеді
Оқушылармен бірге тақтада орындау, түсіндіру. Х- бірінші қосылғыш 3- екінші қосылғыш 7- қосындының мәні -Екінші қосылғышты табу үшін не істейміз? - Қосындының мәнінен екінші қосылғышты азайтамыз. Х мәні неше? -Х-тің мәні 4 Енді тексереміз.Белгісіз Х-тің орнына2 қоямыз. 4=4 Бұл қандай теңдік? Тура теңдік. Тамаша !
2-тапсырма Берілген теңдеуді шеш.
Оқушылар тапсырманы дәптерде орындайды. 4+х=9 х+5=9 х=9-4 х=9-5 х=5 х=4 4+5=9 4+5=9 9=9 9=9 Жұптық жұмыс 3-тапсырма. Теңдеулерді шеш 6+х=9 a+2=9 2+x=8 х=9-6 a=9-2 x=8-2 х=3 a=7 x=6 6+3=9 7+2=9 2+6=8 9=9 9=9 8=8 ЕБҚ Теңдіктер мен теңсіздікті орында
50>30 30<50 50 – 30=20 30>20 20<30 30 – 20=10
Өзіндік жұмыс 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 60 + х = 90 х + 20 = 70 Х=90-60 х=70-20 Х=30 х=50
60+30=90 50+20=70 90=90 70=70
Сергіту сәті «Аққаламен жаттығу»
5-тапсырма Әріпті өрнектің мәнін тап. Постерге әріпті өрнекті кесте түрінде жазып алдарына тастау.
Топпен жұмыс 1 топ «Ойлан, жұптас, топтас» әдісі Сөзжұмбақ шешу 1 5 пен 4-тің қосындысы? 2 4 пен 2 – нің айырмасы7 3 Сол сөзіне қарама-қарсы мағыналы сөз. 4 5+5 қосындысы қандай өрнек. 5 1 аптада неше күн бар? 6 40 пен 10-ның қосындысы?
2-топ Сәйкестендіру тест х+ 3 = 8 1 1 + х = 5 5 6 + х = 9 4 7 + х = 8 3 1 + х = 10 5 3 + х = 8 9 3 топ
Топтық жұмыс кюармен топка тапсырма беру. Теңдеулерді шеш «Кім тапқыр?» ойыны Х+20=80 х+30=80 х+10=100 Х=80-20 х=80-30 х=100-10 Х=60 х=50 х=90
60+20=80 50+30=80 90+10=100 80=80 80=80 100=100 Кері байланыс береді
|
Сабаққа дайындық 1.Психологиялық дайындық
Өткенді пысықтау Бос орындарға тиісті сандардарды қойып, амалдарды орында
.«Кун шуағы » әдісі арқылы алдыңғы білімді бекіту. Куннің бетін бұлт торлады енді оны сейлетейік Кун шығуы үшін
Тапсырманы орындайды
Өтілген ұғымдарды еске түсіреді
3.Жаңа сабақ Балалар біздің тақырып сыныптың ішінде жасырылған.Менің сұрағыма жауап бересіздер ,егер дұрыс болған жағдайда табамыз.
Теңдеу құруды үйренеді
Оқушылармен бірге тақтада орындау, түсіндіру.
\
2-тапсырма Берілген теңдеуді шеш.
Жаңа ұғыммен жұмыс жасайды
Теңдеуді шешеді
Теңдеулерді шешеді
Теңдеуді шешеді
Жаттығу жасайды
Өрнектің мәнін табады
Есепті шығарады
«Ойлан, жұптас, топтас» әдісі
Топтық жұмыс кюармен топка тапсырма беру. Теңдеулерді шеш
Кері байланыс жасайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша ! Дескриптор: Белгісіз санды табуды біледі Тапсырманы өз бетінше орындайды
Дескриптор: Теңдік, теңсіздік ұғымдарын біледі, қолданады Белгісізі бар теңдікті шығара алады
Дескриптор: Белгісіз санды әріппен белгілеуді үйренеді Жаңа ұғыммен танысады, игереді
Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: Теңдеу және теңдеудің түбірі ұғымдарымен танысады. Теңдеуді шешу алгоритмін үйренеді.
Дескриптор: Теңдеуді шешу алгоритмін пайдаланып, теңдеулерді шешеді
Тамаша!
Дескриптор: Әріпті өрнектің мәнін табады Кестені толтырады
Дескриптор: Сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды
Сәйкестендіреді Теңдеу шешуді игерді
|
Суреттер
Музыка
Тапсырма парақтары
Суреттер
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Кесте
Суретте Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тақырыбы: Теңдеу
Ашық сабақ Тақырыбы: Теңдеу
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
1 |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92 сабақ. Теңдеу60-61 бет |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеу шешуді үйренеді |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Сабаққа дайындық 1.Психологиялық дайындық Мынау – менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау – басым ақылды Бәрін осы басқарған. Мынау – менің оң қолым, Мынау – менің сол қолым, Барлық істі атқарған. Өткенді пысықтау Бос орындарға тиісті сандардарды қойып, амалдарды орында
2.«Кун шуағы » әдісі арқылы алдыңғы білімді бекіту. Куннің бетін бұлт торлады енді оны сейлетейік Кун шығуы үшін.
-.1 сағатта неше минут бар? -Қосудың компоненттерін ата -Қосуға кері амал. -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті. -Жақшалы өрнектерде бірінші қай амал орындалады.т.б. -Математикалық өрнек нешеге бөлінеді? - а+7 қосындысы қандай өрнек? -5+4 қосындысы қандай? 3.Жаңа сабақ Балалар біздің тақырып сыныптың ішінде жасырылған.Менің сұрағыма жауап бересіздер ,егер дұрыс болған жағдайда табамыз. 1.Термометр нені өлшейді? Жылуды 2.Сыныпты желдету үшін нені ашамыз?/Терезені ашамыз/ Алғашқы жасырылған сөз терезінің алдында. Теңдеу 3.Тез жылдам қозғалатын, минутына жүрегі 150 рет согатын қандай жәндік? /Ара/ 4.Біздің сыныпта минутына жылдам,тез100 сөз оқитын оқушы кім ?(------------------) Партасының астында жасырылған Шешу
Ерекше сызықтың ішіндегі сөзді хормен оқыту. ТЕҢДЕУ ШЕШУ Жарайсыңдар ,балалар керемет. Бүгінгі сабагымыздың тақырыбы: Теңдеу Балалар почтадан хат келіпті оқып көрейікші?
Сабақтың мақсатын хабарлау Нысанага жабыстарамын Таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу. Видеороликтен теңдеу шешу жолын тусіндіріледі. 1-тапсырма Беллгісіз х санды х-пен белгілеуді үйренеді
Оқушылармен бірге тақтада орындау, түсіндіру. Х- бірінші қосылғыш 3- екінші қосылғыш 7- қосындының мәні -Екінші қосылғышты табу үшін не істейміз? - Қосындының мәнінен екінші қосылғышты азайтамыз. Х мәні неше? -Х-тің мәні 4 Енді тексереміз.Белгісіз Х-тің орнына2 қоямыз. 4=4 Бұл қандай теңдік? Тура теңдік. Тамаша !
2-тапсырма Берілген теңдеуді шеш.
Оқушылар тапсырманы дәптерде орындайды. 4+х=9 х+5=9 х=9-4 х=9-5 х=5 х=4 4+5=9 4+5=9 9=9 9=9 Жұптық жұмыс 3-тапсырма. Теңдеулерді шеш 6+х=9 a+2=9 2+x=8 х=9-6 a=9-2 x=8-2 х=3 a=7 x=6 6+3=9 7+2=9 2+6=8 9=9 9=9 8=8 ЕБҚ Теңдіктер мен теңсіздікті орында
50>30 30<50 50 – 30=20 30>20 20<30 30 – 20=10
Өзіндік жұмыс 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 60 + х = 90 х + 20 = 70 Х=90-60 х=70-20 Х=30 х=50
60+30=90 50+20=70 90=90 70=70
Сергіту сәті «Аққаламен жаттығу»
5-тапсырма Әріпті өрнектің мәнін тап. Постерге әріпті өрнекті кесте түрінде жазып алдарына тастау.
Топпен жұмыс 1 топ «Ойлан, жұптас, топтас» әдісі Сөзжұмбақ шешу 1 5 пен 4-тің қосындысы? 2 4 пен 2 – нің айырмасы7 3 Сол сөзіне қарама-қарсы мағыналы сөз. 4 5+5 қосындысы қандай өрнек. 5 1 аптада неше күн бар? 6 40 пен 10-ның қосындысы?
2-топ Сәйкестендіру тест х+ 3 = 8 1 1 + х = 5 5 6 + х = 9 4 7 + х = 8 3 1 + х = 10 5 3 + х = 8 9 3 топ
Топтық жұмыс кюармен топка тапсырма беру. Теңдеулерді шеш «Кім тапқыр?» ойыны Х+20=80 х+30=80 х+10=100 Х=80-20 х=80-30 х=100-10 Х=60 х=50 х=90
60+20=80 50+30=80 90+10=100 80=80 80=80 100=100 Кері байланыс береді
|
Сабаққа дайындық 1.Психологиялық дайындық
Өткенді пысықтау Бос орындарға тиісті сандардарды қойып, амалдарды орында
.«Кун шуағы » әдісі арқылы алдыңғы білімді бекіту. Куннің бетін бұлт торлады енді оны сейлетейік Кун шығуы үшін
Тапсырманы орындайды
Өтілген ұғымдарды еске түсіреді
3.Жаңа сабақ Балалар біздің тақырып сыныптың ішінде жасырылған.Менің сұрағыма жауап бересіздер ,егер дұрыс болған жағдайда табамыз.
Теңдеу құруды үйренеді
Оқушылармен бірге тақтада орындау, түсіндіру.
\
2-тапсырма Берілген теңдеуді шеш.
Жаңа ұғыммен жұмыс жасайды
Теңдеуді шешеді
Теңдеулерді шешеді
Теңдеуді шешеді
Жаттығу жасайды
Өрнектің мәнін табады
Есепті шығарады
«Ойлан, жұптас, топтас» әдісі
Топтық жұмыс кюармен топка тапсырма беру. Теңдеулерді шеш
Кері байланыс жасайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша ! Дескриптор: Белгісіз санды табуды біледі Тапсырманы өз бетінше орындайды
Дескриптор: Теңдік, теңсіздік ұғымдарын біледі, қолданады Белгісізі бар теңдікті шығара алады
Дескриптор: Белгісіз санды әріппен белгілеуді үйренеді Жаңа ұғыммен танысады, игереді
Жарайсың!
Тамаша!
Дескриптор: Теңдеу және теңдеудің түбірі ұғымдарымен танысады. Теңдеуді шешу алгоритмін үйренеді.
Дескриптор: Теңдеуді шешу алгоритмін пайдаланып, теңдеулерді шешеді
Тамаша!
Дескриптор: Әріпті өрнектің мәнін табады Кестені толтырады
Дескриптор: Сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды
Сәйкестендіреді Теңдеу шешуді игерді
|
Суреттер
Музыка
Тапсырма парақтары
Суреттер
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Кесте
Суретте Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





























