Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
4.1.4.1* тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның
себеп-салдарлық байланысын (кейіпкерлер, оқиға) және негізгі ойды
мұғалімнің қолдауымен анықтау
4.4.3.1* сөйлемнің бірыңғай мүшелерінің тыныс
белгісін (үтір, қос нүкте)/қаратпа сөзден кейінгі сөйлемнің тиісті
тыныс белгілерін қолдану
|
Сабақтың мақсаты
:
|
тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның себеп-салдарлық
байланысын (кейіпкерлер, оқиға) және негізгі ойды мұғалімнің
қолдауымен анықтайды,
сөйлемнің
бірыңғай мүшелерінің тыныс белгісін (үтір, қос нүкте)/қаратпа
сөзден кейінгі сөйлемнің тиісті тыныс белгілерін
қолданады
|
Сабақтың басы
|
Сабақты ұйымдастыру
кезеңі
1.Амандасу,
түгендеу.
2.Шаттық
шеңбер.
Топқа бөлу.
Көк, қызыл, сары түсті қолға алып,
Таңдайсыздар әр түсін.
Сол түспенен топқа бөлініп,
Жарысамыз біз бүгін.
3.Үй тапсырмасын тексеру
«Өзара тексеріс»
әдісі
-Балалар, біз не туралы білдік, қандай
тақырыптар өттік? Олай болса жұмбақ жасырайын.
Тыңдалым алды кезеңі
«Аспанда ұшып жүрген жеті
торғай,
Барады бір-біріне қосыла
алмай. Шешуі қандай?
Сабақтың мақсатын айту.
Тыңда.
Қайтала. Сөздікпен таныстыру:
Жаңа сөздер:
• Жетіқарақшы- Большая
Медведица
• Үркер-Плеяды
• жоғалу-
потеряться
Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру
|
1.Қайырлы күн, досым, Қайырлы күн
болсын.
Сейсенбінің сабағы
Сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз,
Кілең бестік болсын!
2.Түспен топқа бөлінеді.
1.Күн тобы 
2. Жұлдыз тобы 
3. Ай тобы 
Топ оқушылары дәптерлерімен ауысып, бірін-бірі
тексеріп, қателерін айтады, бағалайды.
Оқушылар жұмбақтың шешімі арқылы сабақтың
тақырыбын анықтайды.

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін
құрастырады.

|




|

Слайд
|
Сабақтың
ортасы
|
Тыңдалым ортасы
кезеңі Балалар, мен сендерге Жетіқарақшы туралы аңыз
дайындадым.
Видео көрсету, мәтін беру әр
топқа.
Әр топқа мәтін
үлестіріледі.
1-тапсырма. «Топта тергеу» әдісі
1-топ Зерттеушілер, мәтіндегі кейіпкерлерге мінездеме
беріп, мәтін ішінен септік жалғаулы сөздерді тауып
түсіндіреді.
2-топ Сұрақ қоюшылар, олар мәтін бойынша 4 сұрақ
құрастырып екі топқа қояды.
3-топ Бейнелеушілер, мәтін мазмұны бойынша сурет
салады.
Сергіту сәті «Сөздер не дейді?» мұғалім тақырыпқа
қатысты сөздер айтады, оқушылар сол сөздерге сөйлемдер
құрастырады.
2-тапсырма. «2
не?
2 қандай? 2 қашан»
әдісі.

|
Оқушылар аңызды көреді,
мәтінмен танысады.
Әр топ өздеріне берілген
тапсырмаларды орындайды.
Дескриптор:
-кейіпкерлерге мінездеме
жазып, септік жалғауындағы сөздерді таба алады; -мәтін мазмұнына
сұрақтар құрастыра алады; -мәтін мазмұнына сурет сала
алады;
Оқушылар сергіту сәтіне
қатысады.
Топ оқушылары өзара
ақылдасып, сұраөтарға жауап береді.
Дескриптор:
-сұрақтарға толық жауап
бере алады;
|



Қолпаштау.

|
https://youtu.be/v4MpbnKZvA4?si=qxOPNJnQHoP3UuzA
Слайд
Слайд
|