|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|
|
Бөлім: |
Этникалық, әлеуметтік және саяси процестер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Этносаралық қатынастары: проблемалары және қарама-қайшылықтары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.2.2 -ұлтаралық қақтығыстардың пайда болуының
себеп-салдарлық байланысын///анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
ұлтаралық
қақтығыстардың пайда болуының себеп-салдарлық байланысын
анықтайды |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақ басы Сабақ соңы Бекіту Бағалау Рефлексия Үйге тапсырма |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Мұғалім оқушыларды топтастырады. (БҰҰ Секретариат, Қауіпсіздік Кеңес, БҰҰ Халықаралық соты, Бақылаушы мемлкеттерге және қатынастары шиеленіскен мемлекеттерге) топтастырады.
Мұғалім (Бас хатшы) БҰҰ кеңесін шақырады. Халықаралық мәселерді қозғайды (Босқын халықтар/ Нәсілдік кемсітушілік/ Сектор Газа/Геноцид). Бас хатшы БҰҰ-ның Секретариатына жанжалдар мен қақтығыстардың болу себептері мен факторларын анықтауды тапсырады.
Бас хатшы БҰҰ ұйымның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселе бойынша қандай шара қолданғанын
тыңдайды
Бас хатшы БҰҰ ұйымның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселе бойынша қандай шара қолданғанын
тыңдайды
Бас хатшы БҰҰ ұйымның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселе бойынша қандай шара қолданғанын
тыңдайды
Бас хатшы БҰҰ ұйымның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселе бойынша қандай шара қолданғанын
тыңдайды Бас Хатшы аталған мәселелерді саралай отырып, дауыс көп жиналған нұсқа бойынша қаулы қабылдайды. Бас Хатшы қаулыны бекітілуін Секретариаттан сұрайды.
«Егерде сен Бас хатшы болсаң этносаралық мәселені қалай
шешер едің?» «Ең үздік» (Мұғалім оқушыларды «Ең үздік» өкіл, секретариат, сот, бақылаушы мемлекет бойынша оқушыларды бағалайды)
Біріккен Ұлттар Ұйымынан басқа маңызды мәселелермен айналысатын қандай ұйымдар бар (зерттеу жұмысы) |
2 оқушы БҰҰ ұйымының
Секретариат тобына бірігеді 2 оқушы БҰҰ ұйымының Халықаралық соты тобына бірігеді
2 оқушы Босқын халықтар тобына бірігеді 2 оқушы Геноцидке жол жоқ тобына бірігеді Қалған оқушылар бақылаушы мемлекеттер тобына бірігеді 2 оқушы БҰҰ ұйымының Секретариат Бас хатшы тапсырған жұмыс бойынша жанжалдардың себептері мен факторларын анықтайды. 2 оқушы Босқын халықтар мәселесін қозғайды, дәлелдер келтіреді. БҰҰ-ның Қауіпсіздік кеңесінің айтылған мәселер бойынша қандай шара қолданғанын айтады. БҰҰ-ның Халықаралық Сотының аталған мәселелер бойынша қандай шара қолданатынын айтады Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді 2 оқушы халықтар арасындағы нәсілдік кемсітушілік мәселесін қозғайды, дәлелдер келтіреді. БҰҰ-ның Қауіпсіздік кеңесінің айтылған мәселер бойынша қандай шара қолданғанын айтады. БҰҰ-ның Халықаралық Сотының аталған мәселелер бойынша қандай шара қолданатынын айтады Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді
БҰҰ-ның Қауіпсіздік кеңесінің айтылған мәселер бойынша қандай шара қолданғанын айтады. БҰҰ-ның Халықаралық Сотының аталған мәселелер бойынша қандай шара қолданатынын айтады Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді 2 оқушы Геноцидке ұшыраған халықтар мәселесін қозғайды, дәлелдер келтіреді.
БҰҰ ұйымының Секретариаты БҰҰ-ның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселер бойынша қандай шара қолданатынын сұрайды. Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді
БҰҰ-ның секретариаты қаулымен кеңеске қатысушыларды
хабардар етеді. Оқушылар сұраққа падлет платформасы арқылы өз ойымен бөліседі. Оқушылар падлет платформасына кері байланыс жасайды |
Слайдтар Суреттер видеолар
https://www.mentimeter.com
https://padlet.com (Платформа)
Оқулық (219 - 220 беттер)
https://www.youtube.com/watch?v=icr3bHRooyQ
https://www.youtube.com/watch?v=yztdm-cPqBs
https://www.youtube.com/watch?v=a_5XLRtL5g4
https://padlet.com/aksyrnay/hbtbneafeijs3x8l
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ тарих: Этносаралық қатынастары проблемалары және қарама-қайшылықтары
Ашық сабақ тарих: Этносаралық қатынастары проблемалары және қарама-қайшылықтары
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|
|
Бөлім: |
Этникалық, әлеуметтік және саяси процестер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Этносаралық қатынастары: проблемалары және қарама-қайшылықтары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.2.2 -ұлтаралық қақтығыстардың пайда болуының
себеп-салдарлық байланысын///анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
ұлтаралық
қақтығыстардың пайда болуының себеп-салдарлық байланысын
анықтайды |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақ басы Сабақ соңы Бекіту Бағалау Рефлексия Үйге тапсырма |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Мұғалім оқушыларды топтастырады. (БҰҰ Секретариат, Қауіпсіздік Кеңес, БҰҰ Халықаралық соты, Бақылаушы мемлкеттерге және қатынастары шиеленіскен мемлекеттерге) топтастырады.
Мұғалім (Бас хатшы) БҰҰ кеңесін шақырады. Халықаралық мәселерді қозғайды (Босқын халықтар/ Нәсілдік кемсітушілік/ Сектор Газа/Геноцид). Бас хатшы БҰҰ-ның Секретариатына жанжалдар мен қақтығыстардың болу себептері мен факторларын анықтауды тапсырады.
Бас хатшы БҰҰ ұйымның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселе бойынша қандай шара қолданғанын
тыңдайды
Бас хатшы БҰҰ ұйымның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселе бойынша қандай шара қолданғанын
тыңдайды
Бас хатшы БҰҰ ұйымның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселе бойынша қандай шара қолданғанын
тыңдайды
Бас хатшы БҰҰ ұйымның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселе бойынша қандай шара қолданғанын
тыңдайды Бас Хатшы аталған мәселелерді саралай отырып, дауыс көп жиналған нұсқа бойынша қаулы қабылдайды. Бас Хатшы қаулыны бекітілуін Секретариаттан сұрайды.
«Егерде сен Бас хатшы болсаң этносаралық мәселені қалай
шешер едің?» «Ең үздік» (Мұғалім оқушыларды «Ең үздік» өкіл, секретариат, сот, бақылаушы мемлекет бойынша оқушыларды бағалайды)
Біріккен Ұлттар Ұйымынан басқа маңызды мәселелермен айналысатын қандай ұйымдар бар (зерттеу жұмысы) |
2 оқушы БҰҰ ұйымының
Секретариат тобына бірігеді 2 оқушы БҰҰ ұйымының Халықаралық соты тобына бірігеді
2 оқушы Босқын халықтар тобына бірігеді 2 оқушы Геноцидке жол жоқ тобына бірігеді Қалған оқушылар бақылаушы мемлекеттер тобына бірігеді 2 оқушы БҰҰ ұйымының Секретариат Бас хатшы тапсырған жұмыс бойынша жанжалдардың себептері мен факторларын анықтайды. 2 оқушы Босқын халықтар мәселесін қозғайды, дәлелдер келтіреді. БҰҰ-ның Қауіпсіздік кеңесінің айтылған мәселер бойынша қандай шара қолданғанын айтады. БҰҰ-ның Халықаралық Сотының аталған мәселелер бойынша қандай шара қолданатынын айтады Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді 2 оқушы халықтар арасындағы нәсілдік кемсітушілік мәселесін қозғайды, дәлелдер келтіреді. БҰҰ-ның Қауіпсіздік кеңесінің айтылған мәселер бойынша қандай шара қолданғанын айтады. БҰҰ-ның Халықаралық Сотының аталған мәселелер бойынша қандай шара қолданатынын айтады Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді
БҰҰ-ның Қауіпсіздік кеңесінің айтылған мәселер бойынша қандай шара қолданғанын айтады. БҰҰ-ның Халықаралық Сотының аталған мәселелер бойынша қандай шара қолданатынын айтады Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді 2 оқушы Геноцидке ұшыраған халықтар мәселесін қозғайды, дәлелдер келтіреді.
БҰҰ ұйымының Секретариаты БҰҰ-ның Қауіпсіздік кеңесінің
айтылған мәселер бойынша қандай шара қолданатынын сұрайды. Бақылаушы мемлекеттер(оқушылар платформа) сот ұсынған шараларға дауыс береді
БҰҰ-ның секретариаты қаулымен кеңеске қатысушыларды
хабардар етеді. Оқушылар сұраққа падлет платформасы арқылы өз ойымен бөліседі. Оқушылар падлет платформасына кері байланыс жасайды |
Слайдтар Суреттер видеолар
https://www.mentimeter.com
https://padlet.com (Платформа)
Оқулық (219 - 220 беттер)
https://www.youtube.com/watch?v=icr3bHRooyQ
https://www.youtube.com/watch?v=yztdm-cPqBs
https://www.youtube.com/watch?v=a_5XLRtL5g4
https://padlet.com/aksyrnay/hbtbneafeijs3x8l
|
шағым қалдыра аласыз
















