Оқу ісінің меңгерушісі __________________

|
Сабақ : 100 - 101 |
Мектеп: Алматы қаласы Түрксіб ауданы КГУ № 31 жалпы білім беретін мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні : қазақ тілі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : 23.01. 2020 ж |
Мұғалім: Албекова Асел Дутаевна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тәуелсіз елім Қазақстаным |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің тәуелсіз Қазақстаным 2 - Сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
5.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.А5. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: Мәтінді оқи алады. . Берілген сұрақтарға жауап бере алады. Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінге қатысты шағын диалогке қатыса алады. Кейбір оқушылар: Мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді. Жаңа сөздерден сөйлем құрай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпы қоғамдық құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
География, ағылшын, орыс тілі пәндерінен алған білімдерін еркін қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Интерактивті тақта, слайд. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Дамыған, ұлтаралық келісім, қазына, байлық, Жоғары Кеңес , қарыштап даму ардақтау, міндет. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: өз ойын жүйелі жеткізе алады. Оқушылардың көбісі: Ұлттық этикет формаларын сақтай отырып қарым-қатынасқа түсе алады Оқушылардың кейбірі: Топтық жұмыс өз ойларын ортаға сала отырып , ауызша жұмыстарда орынды қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Тәуелсіз елім Қазақстаным |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлана тын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Қызығушылықты ояту 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2. Шаттық шеңбер. Оқушылар шеңбер бойына тұрады. Қағазға жазылған сөздер таратам. Жазылған тапсырмаларды орындайды. 3.Топқа бөлу. Оқушыларды бір екі деп санату арқылы топқа бөлемін. 4. Жаңа тақырып, оқу мақсаттары, жетістік критерийлерімен таныстыру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 10 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. Сурет бойынша әңгіме құрастыру. Жаңа сөздерді қайталау. Ауызша сұрау. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.
Барлық ел - все страны Елге танылды – стал известен всей стране Жер көлемі – по площади земли Дүниежүзі – весь мир Тәуелсіздік алған – получил независимость Қазба байлық – полезные ископаемые Қарыштап дамып – пошаговое развитие Елімізде дайындалған – изготовленные в нашей стране Дайындаған тауарлар – изготовленный товар Сүт өнімдері – молочные продукты Ұнайды – нравится Тәуелсіз Қазақстан – независимый Қазахстан Барлық елге – на всю страну Елбасымыз – лидер нации Бүкіл дүниежүзі – весь мир Көлемі бойынша – по обьему
Қазақстан тәуелсіздік алды. Барлық елге танылды. Қазір Қазақстанды дүниежүзі біледі. Қазақстан жер көлемі бойынша әлемде 9 – орын алады. Бізде қазба байлық та көп Қазір мемлекетіміз дамып келеді. Дүкендерде тауарлар толып тұр. Маған өз елімізде дайындалған сүт өнімдері ұнайды. Ал саған не ұнайды?
4. Сергіту сәті. https://www.youtube.com/watch?v=sPX27NNVWCY 7 – тапсырма. Диалогті толықтыру. Жазылым. Жұптық жұмыс. Диалогті толықтырыңдар.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин
3 мин |
Топтық жұмыс. Оқулықтағы 7 - тапсырманы орындатады.
Кері байланыс. Рефлексия Сабақтан алған әсерім... Бүгінгі сабақтан не білдім? Келесі сабақта нені білгім келеді? Оқушылар сабақты смайликтермен бағалайды.
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды. Үйге тапсырма беру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тәуелсіз елі Қазақстан 5 сынып қысқа мерзімді сабақ жоспары
Оқу ісінің меңгерушісі __________________

|
Сабақ : 100 - 101 |
Мектеп: Алматы қаласы Түрксіб ауданы КГУ № 31 жалпы білім беретін мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні : қазақ тілі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : 23.01. 2020 ж |
Мұғалім: Албекова Асел Дутаевна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тәуелсіз елім Қазақстаным |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің тәуелсіз Қазақстаным 2 - Сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
5.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.А5. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: Мәтінді оқи алады. . Берілген сұрақтарға жауап бере алады. Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінге қатысты шағын диалогке қатыса алады. Кейбір оқушылар: Мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді. Жаңа сөздерден сөйлем құрай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпы қоғамдық құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
География, ағылшын, орыс тілі пәндерінен алған білімдерін еркін қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Интерактивті тақта, слайд. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Дамыған, ұлтаралық келісім, қазына, байлық, Жоғары Кеңес , қарыштап даму ардақтау, міндет. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: өз ойын жүйелі жеткізе алады. Оқушылардың көбісі: Ұлттық этикет формаларын сақтай отырып қарым-қатынасқа түсе алады Оқушылардың кейбірі: Топтық жұмыс өз ойларын ортаға сала отырып , ауызша жұмыстарда орынды қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Тәуелсіз елім Қазақстаным |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлана тын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Қызығушылықты ояту 1.Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2. Шаттық шеңбер. Оқушылар шеңбер бойына тұрады. Қағазға жазылған сөздер таратам. Жазылған тапсырмаларды орындайды. 3.Топқа бөлу. Оқушыларды бір екі деп санату арқылы топқа бөлемін. 4. Жаңа тақырып, оқу мақсаттары, жетістік критерийлерімен таныстыру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 10 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. Сурет бойынша әңгіме құрастыру. Жаңа сөздерді қайталау. Ауызша сұрау. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.
Барлық ел - все страны Елге танылды – стал известен всей стране Жер көлемі – по площади земли Дүниежүзі – весь мир Тәуелсіздік алған – получил независимость Қазба байлық – полезные ископаемые Қарыштап дамып – пошаговое развитие Елімізде дайындалған – изготовленные в нашей стране Дайындаған тауарлар – изготовленный товар Сүт өнімдері – молочные продукты Ұнайды – нравится Тәуелсіз Қазақстан – независимый Қазахстан Барлық елге – на всю страну Елбасымыз – лидер нации Бүкіл дүниежүзі – весь мир Көлемі бойынша – по обьему
Қазақстан тәуелсіздік алды. Барлық елге танылды. Қазір Қазақстанды дүниежүзі біледі. Қазақстан жер көлемі бойынша әлемде 9 – орын алады. Бізде қазба байлық та көп Қазір мемлекетіміз дамып келеді. Дүкендерде тауарлар толып тұр. Маған өз елімізде дайындалған сүт өнімдері ұнайды. Ал саған не ұнайды?
4. Сергіту сәті. https://www.youtube.com/watch?v=sPX27NNVWCY 7 – тапсырма. Диалогті толықтыру. Жазылым. Жұптық жұмыс. Диалогті толықтырыңдар.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин
3 мин |
Топтық жұмыс. Оқулықтағы 7 - тапсырманы орындатады.
Кері байланыс. Рефлексия Сабақтан алған әсерім... Бүгінгі сабақтан не білдім? Келесі сабақта нені білгім келеді? Оқушылар сабақты смайликтермен бағалайды.
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды. Үйге тапсырма беру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||



шағым қалдыра аласыз




