Материалдар / Ашық сабақ Тәуелсіздік жетістіктері

Ашық сабақ Тәуелсіздік жетістіктері

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Тәуелсіздік жетістіктері 1 курс Қазақстан тарихы пәнінен Тәуелсіздіктің 30 жылдығына орай өткізілген ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қараша 2021
684
0 рет жүктелген
693 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

ШҚО ӘКІМДІГІНІҢ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫ

«ҚҰРЫЛЫС КОЛЛЕДЖІ» КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК ҚАЗЫНАЛЫҚ КӘСІПОРНЫ



КЕЛІСІЛГЕН БЕКІТЕМІН

Колледж әдіскері Директордың оқу ісі

___________ А.Т.Терликбаева жөніндегі орынбасары

« ___»__________ 2021 жыл ______С.С.Кошкимбаева

« ___»________ 2021 жыл


Пән: «Қазақстан тарихы»

Тақырыбы: Тәуелсіздіктің жетістіктері

/Ашық сабақтың әдістемелік әзірлемесі/


Мамандығы: 07320700 «Автомобиль жолдары мен аэродромдар салу және пайдалану»

Біліктілігі: 3W07320702 «Жол құрылыс машиналарының машинисі»


Picture 3



Әлеуметтік-гуманитарлық Оқытушы: Д. Болатқызы

пәндер бірлестігінде қаралды Өтілетін мерзімі: 14.09.2021 жыл

Хаттама №_______ Уақыты: 10:00

«______»_________2021 жыл Оқу тобы: М-11

Бірлестік төрайымы Өтетін орны: Конференц зал

_________ Д.Болатқызы





Семей 2021жыл

Қазақстан тарихы пәнінен сабақ жоспары

ТжКББ ұйымы:

«Құрылыс колледжі» КМҚК

Оқытушының аты-жөні: Болатқызы Дина

Жалпы мәліметтер

Курс І оқу жылы 2021-2022ж. топ: М 11

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі: аралас

Сабақ тақырыбы:

Тәуелсіздік жетістіктері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме

Қазақстан мемлекетінің егемендік алғаннан кейінгі жетістіктері туралы мәліметтерді көрсету;

Сабақ мақсаттары

Барлық білім алушылар:

- Қазақстан Республикасы туралы түсініктерін кеңейтеді,

- Отан өзінің тұратын, өмір сүретін жері ретінде түсінеді,

- Егеменді ел жетістіктері туралы танысады.

Білім алушылардың басым бөлігі:

Туғанелі, Отаны туралы оқушының сөйлеу дағдыларын қалыптасады, сөздікқоры молайады.

Кейбір білім алушылар:

- Егеменді Қазақстандағы қоғамдық саяси үдерістерге талдау арқылы егемендік жетістіктерін айқындап бағалайды;

- қоғам қайраткерлерінің саяси қоғамдық қызыметіне баға береді.

Бағалау критерийі

Білім алушылар:

- Тәуелсіздік жетістіктерін сипаттау арқылы жетістіктерге жету жолдарын анықтайды;

- Тәуелсіз Қазақстан мемлекетін зерттей отырып, тәуелсіз еліміздің тарихи маңызын талдайды.

Құндылықтарға баулу

Жалпы ұлттық құндылықтар мен еліміздің тәуелсіздігін бағалауға тәрбиелеу.

Тілдік мақсаттар

Студенттер орындай алады:

Тілдік құзыреттілікті дамыту:

Тәуелсіздіктің жетістіктері бейнероликтен үзінді көрсету, сұрақтарға жауап береді (тыңдалым);

- Деректерді талдай отырып, тәуелсіздіктің жетістіктерін анықтай алады (оқылым);

- Тәуелсіздікке қол жеткізген ұлы тұлғалардың өлең жолдары мен нақыл сөздеріне баға беріп, анықтайды.(жазылым);

- Қазақстан Республикасының қалаларын көрсетеді, баяндайды, жазылған ойларын ортаға салады (айтылым).

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

«Нұр-Сұлтан», тәуелсіздік, зайырлы, «Қазақстан 2030», 16 желтоқсан, президент, сайлау, парламент, Н.Ә.Назарбаев, Ж.Нәжмеденов, Нұсұлтан Ш. Қалдаяқов, А.Байтұрсынов, Қ. Рысқұлбеков, Л.Асанова т.б.

Диалогпен жазылымға қатысты бірліктер

Талқылауға арналған тапсырмалар:

1. Тәуелсіз еліміз аз уақыт ішінде тұрақты даму жолына түсіп, жетістіктерге қалай қол жеткізді деп ойлайсыздар?

2. Қазақстан Тәуелсіздіктің 30 жыл ішінде қандай жетістіктерге жетті?

Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы, география, қазақ әдебиеті, математика.

Алдыңғы білім

Тәуелсіздік жетістіктерінің тарихын біледі.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Тапсырмалар

Ресурстар

Сабақтың басы

2-мин.


5-мин.















5-мин.

І. Ұйымдастыру

Амандасу,  түгендеу.


ІІ. Қызығушылықты ояту:

Әдісі: Ой қозғау стратегиясы

Мен мына кішкентай ғана допқа қарап отырып біздің жерімізді, өмір сүретін мекенімізді көз алдыма елестетіп отырмын. Байқайсыңдар ма, доп та жер шарына ұқсас дөңгелек.

Егер барлық әлем сенің алақаныңда тұр деп есептесек, сенде үлкен күш пайда болса нені өзгертер едің?
Көрдіңіздер ме, жұмыр жерді мекендейтін әрбір тірі жанның, тіршілік иесінің арманы тыныштық, бейбітшілік, егемендік, тәуелсіздік екен.
Бүгінгі біздің қозғайтын әңгімеміз ел тыныштығы, бірлігі, тәуелсіздігі туралы болмақ. Ендеше, бүгінгі ашық сабағымыздың тақырыбы «Тәуелсіздіктің жетістіктері»

ІІІ. Жаңа сабақ тақырыбы: «Тәуелсіздіктің жетістікері»

Сабақ мақсаты:

Тәуелсіздік жетістіктерін сипаттау арқылы жетістіктерге жету жолдарын анықтау.

- Тәуелсіз Қазақстан мемлекетін зерттей отырып, тәуелсіз еліміздің тарихи маңызын зерттеу.


Презентация




Доп.













Бейнеролик үзінді: «Тәуесіздіктің жетістіктері»  https: https://www.youtube.com/watch?v=GmctE6C1LEM

Сабақтың ортасы


10-мин.






















18-мин.


























Тапсырма-1. /Ұжымдық/. (Сұрақ-жауап)

  1. ҚР - ның жер көлемі қанша? (2млн 724, 9 мың шақырым)
    2. Қазақстанның тәуелсіздігін алғаш таныған мемлекет? (Түркия)
    3. ҚР – шекарасының жалпы ұзындығы қанша шақырым? (3000 шақырым)
    4. ҚР - да ұлттық валюта – теңге қашан айналымға енген еді? (1993ж. 15 қараша)
    5. Қазіргі ҚР ұранының авторлары? (Жұмекен Нәжмеденовв, Нұсұлтан Әбішұлы Назарбаев, Шәмші Қалдаяқов)

6. Қазақстан Республикасының тұңғыш ата заңы қашан қабылданды? (1993ж. 28 қаңтар)

7. Н.Ә. Назарбаевтың «Қазақстан-2030» стратегиялық жолдауы жарияланған уақыт? (1997ж. 1 қазан).

8. Елордамыз Ақмолаға Астана аты қашан берілді? (998 жылғы 6 мамыр)

9. Астана ЮНЕСКО шешімімен «Бейбітшілік қаласы» атағын қашан алды? (1999 ж.)

10. Қазақстан қай құрлықта орналасқан? (Еуразия)

Тапсырма – 2 /Топтық/. Берілген мәтіндерді оқып, топта талқылайды.

А деңгейлі топқа.

І ) «Сұрақты тап» әдіс» (Топқа бірнеше жауап нұсқасы бар қағаз таратылады, жауапқа қарап сұрақты табу керек)

Тапсырма

1 . Қазақстан

1. 9 –шы орында

2. Табиғат байлығы

3. Астанасы Нұр - Сұлтан

4. Менің ауылым Мәдениет

2. Н.Ә.Назарбаев

1. «Күнәдан таза басым бар,

Жиырма бірде жасым бар,

Қасқалдақтай қаным бар,

Бозторғайдай жаным бар ,

Алам десең, алыңдар!» 

(Қайрат Рысқұлбеков)



2. «Білімді дамыта алмайтын елдің болашағы жоқ»

(Н.Ә.Назарбаев)

3. «Біз қазақпыз, қазақпыз!

Өмір керек азапсыз.

Ел боламыз егемен,

Сонда ғана азатпыз!» (Ләззат Асанова)

4. «Қазақ халқының өмір сүруінің өзі проблемаға

айналды». (А.Байтұрсынов)

  1. «Ұлт болашағы білімді ұрпақ қолында»

(Н.Ә.Назарбаев)

Дескриптор

Берілген тапсырмаларды түсініп оқиды.

Жауаптар арқылы нақты сұрақты табады.

Нақыл сөздердің авторын атайды.


Б деңгейлі топқа

ІІ) «Сандарсөйлейді» әдісі

1) 3800/2+91 =1991 ( Тәуелсіздік алған жыл)

2) 996*2+3 =1995 (Жаңа конституция қабылданған жыл)

3) (45*2)/90

Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!