|
Сыныбы: |
4 «ә» |
||
|
Күні: |
|
||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары туралы мағлұмат бере отырып, түсініктерін кеңейту. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Таулы жер өсімдіктері және жануарларымен танысады. Шығарманың негізгі ойын анықтайды, өзіндік көзқарасымен бағалайды. |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтық жұмыс, диалогтық оқыту, «Ыстық орындық», сыни ойлауды дамыту, топтастыру, ой қозғау, постермен жұмыс, «Ғажайып сызғыш», «Бес қадамды сұқбат» әдісі |
||
|
Құрал-жабдықтар немесе көрнекіліктер: |
Интербелсенді тақта, су туралы бейнеролик, постер, стикер, т.б |
||
|
Сабақтың барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері: |
Мұғалім әрекеті: |
Оқушы әрекеті: |
|
|
Кіріспе бөлім Тұсаукесер |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Сәлемдесу» тренингі Әр оқушымен әртүрлі амандасу: көзбен, қолмен, иықпен, өкшемен, арқамен... Топқа бөліну Үй тапсырмасын сұрау а) «Су қоймасы өсімдіктреі мен жануарлары» тақырыбын «Ыстық орындық» әдісі арқылы тексеру ә) Постермен жұмыс
-Сонымен, балалар, бейімделу ортасына қарай өсімдіктер мен жануарлардың қандай түрлерімен таныстық? Табиғат күнтізбесімен жұмыс |
Шаттық шеңбер Кәне, кәне тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық Тұрсақ егер шеңберге, Алақанды ұрайық. Сол жақтағы балаға, Оң жақтағы балаға. Шапалақта, шапалақ, Шапалақта, шапалақ «Үйшік» әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді 1-топ: «Жануарлар» 2-топ: «Өсімдіктер» Топтасытыру әдісі 1-топ: жануарларды бейімделу ортасына қарай топтастырады 2-топ: өсімдіктерді бейімделу ортасына қарай топтастырады Постер қорғайды
«Ғажайып сызғыш» әдісін қолдану |
|
|
Негізгі бөлім |
Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары туралы ақпарат беру
«Ыстық картоп» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс Сергіту сәті |
Топтастыру
1-топ: өсімдіктері туралы оқиды 2-топ: жануарлары туралы оқиды Бейнероликті тамашалай отырып, берілген қимылдарды қайталайды. |
|
|
Қорытынды бөлім |
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы «Бес қадамды сұқбат» әдісі арқылы қорытындылау Үй жұмысы: «Су – тіршілік көзі» эссе жазу. Су туралы мақал-мәтелдер сұрау. Формативті бағалау |
Стикерге жазып, ойларын тақтаға іледі.
«Блок» ағашы арқылы бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары"
Ашық сабақ "Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары"
|
Сыныбы: |
4 «ә» |
||
|
Күні: |
|
||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары туралы мағлұмат бере отырып, түсініктерін кеңейту. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Таулы жер өсімдіктері және жануарларымен танысады. Шығарманың негізгі ойын анықтайды, өзіндік көзқарасымен бағалайды. |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтық жұмыс, диалогтық оқыту, «Ыстық орындық», сыни ойлауды дамыту, топтастыру, ой қозғау, постермен жұмыс, «Ғажайып сызғыш», «Бес қадамды сұқбат» әдісі |
||
|
Құрал-жабдықтар немесе көрнекіліктер: |
Интербелсенді тақта, су туралы бейнеролик, постер, стикер, т.б |
||
|
Сабақтың барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері: |
Мұғалім әрекеті: |
Оқушы әрекеті: |
|
|
Кіріспе бөлім Тұсаукесер |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Сәлемдесу» тренингі Әр оқушымен әртүрлі амандасу: көзбен, қолмен, иықпен, өкшемен, арқамен... Топқа бөліну Үй тапсырмасын сұрау а) «Су қоймасы өсімдіктреі мен жануарлары» тақырыбын «Ыстық орындық» әдісі арқылы тексеру ә) Постермен жұмыс
-Сонымен, балалар, бейімделу ортасына қарай өсімдіктер мен жануарлардың қандай түрлерімен таныстық? Табиғат күнтізбесімен жұмыс |
Шаттық шеңбер Кәне, кәне тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық Тұрсақ егер шеңберге, Алақанды ұрайық. Сол жақтағы балаға, Оң жақтағы балаға. Шапалақта, шапалақ, Шапалақта, шапалақ «Үйшік» әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді 1-топ: «Жануарлар» 2-топ: «Өсімдіктер» Топтасытыру әдісі 1-топ: жануарларды бейімделу ортасына қарай топтастырады 2-топ: өсімдіктерді бейімделу ортасына қарай топтастырады Постер қорғайды
«Ғажайып сызғыш» әдісін қолдану |
|
|
Негізгі бөлім |
Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары туралы ақпарат беру
«Ыстық картоп» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс Сергіту сәті |
Топтастыру
1-топ: өсімдіктері туралы оқиды 2-топ: жануарлары туралы оқиды Бейнероликті тамашалай отырып, берілген қимылдарды қайталайды. |
|
|
Қорытынды бөлім |
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы «Бес қадамды сұқбат» әдісі арқылы қорытындылау Үй жұмысы: «Су – тіршілік көзі» эссе жазу. Су туралы мақал-мәтелдер сұрау. Формативті бағалау |
Стикерге жазып, ойларын тақтаға іледі.
«Блок» ағашы арқылы бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз













