|
Қырғызсай ОМКММ Білім беру ұйымының атауы Сабақтың тақырыбы:Ақбас торғай Қысқамерзімді жоспар |
||||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мурасилова Г.Е. |
|||||
|
Күні: |
01.04 |
|||||
|
Сынып: 3А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақбас торғай |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 – шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндайды. |
|||||
|
Құндылықтар Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 35 минут
Сабақтың соңы 5минут |
Сабаққа дайындықтарын білемін.
Топқа бөлу. «Балмұздақ таяқшалары» арқылы Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі Оқулықпен жұмыс Су –тіршілік көзі. Бөлімнің қалай аталатынына мән беріңдер.Пікірдің дұрыстығына дәлел келтіріңдер. Ақбас торғай (Ертегі) Мәтінді тыңда. Мәтін неліктен ертегіге жатады? Өздік жұмыс Ертегіні мәнерлеп, тізбектей оқу Топтық жұмыс. 1 топ. Мәтіндегі суреттерді пайдаланып,ертегіні әңгімеле. Ертегіні оқып, мазмұнын айт 2 топ. Ертегі бойынша берілген суреттерге тақырып қойып, әңгімеле. Табиғаттың суретін сал. 3 топ. Ертегіні бөліктерге бөліп, ат қой. Әңгімеле.
Сергіту сәтті. Нейрожаттығу
ЕБҚ Суретті әдемі етіп салып,бояймыз.
ҚБ тапсырмасын орындатамын Жеке жұмыс (ФС) Тест сұрақтарына жауап бер 1.Ақбас торғай ертегісінің кейіпкерлерін көрсет. 2.Ақбас торғай қандай сылтау айтты? 3.Ақ тырна қандай кеңес айтты? 4. Құстар неше күнде су тартып әкеледі? 5.Ертегіні басқаша тағы қалай атауға болады? Үй тапсырмасы Мазмұндау Рефлексия «Білімге ұмтыл» әдісі Бағалаймын |
Сабаққа дайындықтарын білдіреді Топқа бөлінеді Сұраққа жауап береді Жаңа тақырыпты меңгереді Сұраққа жауап береді Топтық жұмыс жасап, таныстырылым жасайды
Нейрожаттығу жасайды Жеке жұмыс Тапсырманы орындайды ҚБ тапсырмасын орындайды Үй тапсырмасын алады Қорытынды жасайды Рефлексия жасайды. . |
Мадақтау
ҚБ
Дескриптор: Ертегіні түсініп оқиды Мәтін неліктен ертегіге жатады айтады -1б Дескриптор: Ертегіні мәнерлеп, түсініп оқиды-2б Дескриптор: 1-топ. Мәтіндегі суреттерді пайдалаып мазмұнын айтады-2б 2-топ. Ертегі бойын-ша берілген су-реттерге тақы-рып қойып, әңгімелейді-2б
3-топ. Ертегіні бөліктерге бөліп, ат қояды 2б Жарайсыңдар! Тамаша жұмыс! Дескриптор: Суретті әдемі етіп салады Жарайсың! Тамаша жұмыс! Жарайсың! Тамашажұмыс! Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа -1баллдан жалпы -5б «Білімге ұмтыл» әдісі |
Балмұздақ таяқшалары оқулық
суреттер Дәптерлер Суреттер
нейрожаттығу
Оқулық Тараптпа қағаз Тест сұрақтары Рефлексия тақтасы Бағалау шкаласы Термометр |
||
1.Ақбас торғай ертегісінің кейіпкерлерін көрсет.
A) тырна,аққу,піл,Ақбас торғай B) тырна,бүркіт,сауысқан,Ақбас торғай
C)тырна,Ақбас торғай,бүркіт D)Ақбас торғай,бүркіт,аққу
2.Ақбас торғай қандай сылтау айтты?
A) Басым ауырып тұр B) Қолым бос емес
C) Қылшылдаған жас емеспін D) Тұмсығым жарамайды
3.Ақ тырна қандай кеңес айтты?
A) Жаңбырдың суын тосайық B)құдайдан жалбарынып су сұрайық
C) адамдардан көмек сұрайық D)теңіз жағалауынан шоқып,арық қазайық
4. Құстар неше күнде су тартып әкеледі?
A) 7 күн 7 түн B) 5 күн,5 түн C) 17 күн 17 түн D)1 күн 1 түн
5.Ертегіні басқаша тағы қалай атауға болады?
A) Құстардың тіршілігі B) Жалқаулық
C) Құстардың қуанышы D)Су-тіршілік көзі.
Тест
1.Ақбас торғай ертегісінің кейіпкерлерін көрсет.
A) тырна,аққу,піл,Ақбас торғай B) тырна,бүркіт,сауысқан,Ақбас торғай
C)тырна,Ақбас торғай,бүркіт D)Ақбас торғай,бүркіт,аққу
2.Ақбас торғай қандай сылтау айтты?
A) Басым ауырып тұр B) Қолым бос емес
C) Қылшылдаған жас емеспін D) Тұмсығым жарамайды
3.Ақ тырна қандай кеңес айтты?
A) Жаңбырдың суын тосайық B)құдайдан жалбарынып су сұрайық
C) адамдардан көмек сұрайық D)теңіз жағалауынан шоқып,арық қазайық
4. Құстар неше күнде су тартып әкеледі?
A) 7 күн 7 түн B) 5 күн,5 түн C) 17 күн 17 түн D)1 күн 1 түн
5.Ертегіні басқаша тағы қалай атауға болады?
A) Құстардың тіршілігі B) Жалқаулық
C) Құстардың қуанышы D)Су-тіршілік көзі.
|
Қырғызсай ОМКММ Білім беру ұйымының атауы Сабақтың тақырыбы:Таза бұлақ Қысқамерзімді жоспар |
|||||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мурасилова Г.Е. |
||||||
|
Күні: |
08.04 |
||||||
|
Сынып: 3А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82. Таза бұлақ |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды. |
||||||
|
Құндылықтар Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
|||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 20 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақтың Соңы 5 минут |
Сабаққа дайындықтарын білемін. Үй тапсырмасы Таза бұлақ минутқа оқытамын Жаңа тақырып Сабақтыңтақырыбы мен мақсатымен таныстырамын. Ұжымдық жұмыс Оқулықпен жұмыс Таза бұлақ
Мәтіннің авторымен танысу
Мәтінді Оқып беремін. Тағы 2 оқушыға оқытамын.
(ФС) Өздік жұмыс Таза бұлақ мәтінімен жұмыс жүргіземін PIRLS халықаралық зерттеу тапсырмасымен жұмыс .
Үй тапсырмасы Таза бұлақ Күнделік Lessons тапсырмасы сілтеме арқылы орындайды Рефлексия ZipGrade қосымшасы арқылы,Тест қорытындысы бойынша бағалаймын |
Дайындықтарын білдіреді Минутқа оқиды
Сұраққа жауап береді Сұраққа жауап береді Жаңа тақырыпты меңгереді Автормен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды
Үйге тапсырма алады
Рефлексия жасайды. . |
ҚБ Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Өлең қалай аталады
Жарайсың!
Дескриптор: 10 сұраққа жауап берсе 10 балл алады
Жарайсың! Тамаша жұмыс!
|
Оқулық секундомер суреттер Дәптерлер Суре Ыбырай Алтынсарин макеті
PIRLS тапсырмасы ZipGrade қосымшасы арқылы тексеремін күнделік Рефлексия тақтасы Тест Ұялы телефон ZipGrade |
|||
Тексерілді:
«Таза бұлақ» мәтіні бойынша тапсырмалар
1.Бұлақтың суы қандай?
A)ыстық B)жылы C)таза D)лай
2.Суы шыққан жерге қорғаныш қылып қандай тасты қойып кеткен?
A)қазандай B)табақтай C)кеседей D)жұдырықтай
3.Тасқа жазылған қандай сөз?
A)Әй,жолаушы бұл бұлақтан су ішуге болмайды C)Әй, жолаушы бұлақтың суын лайлама
B) Бұл жерден су ішпе,бұл сиқырлы бұлақ D) Әй,жолаушы болсаң,осы бұлақтай бол
4. «... сен де, адам ,тынбай қызмет қыл,, ешқуатта жалқауланып тоқтап қалма, сөйтсеңғақырында, сен де зорайып мұртыңа жетесің дегені ме деп білемін,» деген кімнің сөзі
A)саудагер B)автор C)молда D) жас жігіт
5.Келе жатқан жолаушылар кімдер?
A)саудагер,мүсәпір молда,хан B) қойшы,ғалым,қайыршы
C)мүсәпір молда,зерттеуші,тазалықшы D)саудагер,мүсәпір молда,жас жігіт
6. «әбірет» сөзінің синонимы
A)үлгі B)жақсылық C)жамандық D)тазалық
7.Мүсәпір молданың сөзі
A)сен де,адам,тынбай қызмет қыл B) көңілің сол сияқты сыртқа ашық көрініп тұрсын дегені ме деймін
C) біреуге жақсылық етсең,ол жақсылығыңды ешкімге міндет етпе дегені D) Ешқайсысы
8.Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелді анықта.
A)Бұлақ көрсең,көзін аш B)Адамның табиғатсыз күні жоқ
C) Ағаш жапырағымен,жер топырағымен D)Айтысып сөзге келгенше,ақылмен жөнге кел
9.Мәтіннің авторы кім?
A)А.Құнанбаев B)Ы.Алтынсарин C)С.Көбеев D)М.Жұмабаев
10.Үш жолаушы бұлақтан қанып су ішеді
A) Иә B) жоқ C)ішпейді D)ішейін деп іше алмайды
«Таза бұлақ» мәтіні бойынша тапсырмалар
1.Бұлақтың суы қандай?
A)ыстық B)жылы C)таза D)лай
2.Суы шыққан жерге қорғаныш қылып қандай тасты қойып кеткен?
A)қазандай B)табақтай C)кеседей D)жұдырықтай
3.Тасқа жазылған қандай сөз?
A)Әй,жолаушы бұл бұлақтан су ішуге болмайды C)Әй, жолаушы бұлақтың суын лайлама
B) Бұл жерден су ішпе,бұл сиқырлы бұлақ D) Әй,жолаушы болсаң,осы бұлақтай бол
4. «... сен де, адам ,тынбай қызмет қыл,, ешқуатта жалқауланып тоқтап қалма, сөйтсеңғақырында, сен де зорайып мұртыңа жетесің дегені ме деп білемін,» деген кімнің сөзі
A)саудагер B)автор C)молда D) жас жігіт
5.Келе жатқан жолаушылар кімдер?
A)саудагер,мүсәпір молда,хан B) қойшы,ғалым,қайыршы
C)мүсәпір молда,зерттеуші,тазалықшы D)саудагер,мүсәпір молда,жас жігіт
6. «әбірет» сөзінің синонимы
A)үлгі B)жақсылық C)жамандық D)тазалық
7.Мүсәпір молданың сөзі
A)сен де,адам,тынбай қызмет қыл B) көңілің сол сияқты сыртқа ашық көрініп тұрсын дегені
ме деймін
C) біреуге жақсылық етсең,ол жақсылығыңды ешкімге міндет етпе дегені D) Ешқайсысы
8.Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелді анықта.
A)Бұлақ көрсең,көзін аш B)Адамның табиғатсыз күні жоқ
C) Ағаш жапырағымен,жер топырағымен D)Айтысып сөзге келгенше,ақылмен жөнге кел
9.Мәтіннің авторы кім?
A)А.Құнанбаев B)Ы.Алтынсарин C)С.Көбеев D)М.Жұмабаев
10.Үш жолаушы бұлақтан қанып су ішеді
A) Иә B) жоқ C)ішпейді D)ішейін деп іше алмайды
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Таза бұлақ 3 сынып Ақбас торғай
Ашық сабақ Таза бұлақ 3 сынып Ақбас торғай
|
Қырғызсай ОМКММ Білім беру ұйымының атауы Сабақтың тақырыбы:Ақбас торғай Қысқамерзімді жоспар |
||||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мурасилова Г.Е. |
|||||
|
Күні: |
01.04 |
|||||
|
Сынып: 3А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақбас торғай |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 – шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндайды. |
|||||
|
Құндылықтар Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 35 минут
Сабақтың соңы 5минут |
Сабаққа дайындықтарын білемін.
Топқа бөлу. «Балмұздақ таяқшалары» арқылы Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі Оқулықпен жұмыс Су –тіршілік көзі. Бөлімнің қалай аталатынына мән беріңдер.Пікірдің дұрыстығына дәлел келтіріңдер. Ақбас торғай (Ертегі) Мәтінді тыңда. Мәтін неліктен ертегіге жатады? Өздік жұмыс Ертегіні мәнерлеп, тізбектей оқу Топтық жұмыс. 1 топ. Мәтіндегі суреттерді пайдаланып,ертегіні әңгімеле. Ертегіні оқып, мазмұнын айт 2 топ. Ертегі бойынша берілген суреттерге тақырып қойып, әңгімеле. Табиғаттың суретін сал. 3 топ. Ертегіні бөліктерге бөліп, ат қой. Әңгімеле.
Сергіту сәтті. Нейрожаттығу
ЕБҚ Суретті әдемі етіп салып,бояймыз.
ҚБ тапсырмасын орындатамын Жеке жұмыс (ФС) Тест сұрақтарына жауап бер 1.Ақбас торғай ертегісінің кейіпкерлерін көрсет. 2.Ақбас торғай қандай сылтау айтты? 3.Ақ тырна қандай кеңес айтты? 4. Құстар неше күнде су тартып әкеледі? 5.Ертегіні басқаша тағы қалай атауға болады? Үй тапсырмасы Мазмұндау Рефлексия «Білімге ұмтыл» әдісі Бағалаймын |
Сабаққа дайындықтарын білдіреді Топқа бөлінеді Сұраққа жауап береді Жаңа тақырыпты меңгереді Сұраққа жауап береді Топтық жұмыс жасап, таныстырылым жасайды
Нейрожаттығу жасайды Жеке жұмыс Тапсырманы орындайды ҚБ тапсырмасын орындайды Үй тапсырмасын алады Қорытынды жасайды Рефлексия жасайды. . |
Мадақтау
ҚБ
Дескриптор: Ертегіні түсініп оқиды Мәтін неліктен ертегіге жатады айтады -1б Дескриптор: Ертегіні мәнерлеп, түсініп оқиды-2б Дескриптор: 1-топ. Мәтіндегі суреттерді пайдалаып мазмұнын айтады-2б 2-топ. Ертегі бойын-ша берілген су-реттерге тақы-рып қойып, әңгімелейді-2б
3-топ. Ертегіні бөліктерге бөліп, ат қояды 2б Жарайсыңдар! Тамаша жұмыс! Дескриптор: Суретті әдемі етіп салады Жарайсың! Тамаша жұмыс! Жарайсың! Тамашажұмыс! Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа -1баллдан жалпы -5б «Білімге ұмтыл» әдісі |
Балмұздақ таяқшалары оқулық
суреттер Дәптерлер Суреттер
нейрожаттығу
Оқулық Тараптпа қағаз Тест сұрақтары Рефлексия тақтасы Бағалау шкаласы Термометр |
||
1.Ақбас торғай ертегісінің кейіпкерлерін көрсет.
A) тырна,аққу,піл,Ақбас торғай B) тырна,бүркіт,сауысқан,Ақбас торғай
C)тырна,Ақбас торғай,бүркіт D)Ақбас торғай,бүркіт,аққу
2.Ақбас торғай қандай сылтау айтты?
A) Басым ауырып тұр B) Қолым бос емес
C) Қылшылдаған жас емеспін D) Тұмсығым жарамайды
3.Ақ тырна қандай кеңес айтты?
A) Жаңбырдың суын тосайық B)құдайдан жалбарынып су сұрайық
C) адамдардан көмек сұрайық D)теңіз жағалауынан шоқып,арық қазайық
4. Құстар неше күнде су тартып әкеледі?
A) 7 күн 7 түн B) 5 күн,5 түн C) 17 күн 17 түн D)1 күн 1 түн
5.Ертегіні басқаша тағы қалай атауға болады?
A) Құстардың тіршілігі B) Жалқаулық
C) Құстардың қуанышы D)Су-тіршілік көзі.
Тест
1.Ақбас торғай ертегісінің кейіпкерлерін көрсет.
A) тырна,аққу,піл,Ақбас торғай B) тырна,бүркіт,сауысқан,Ақбас торғай
C)тырна,Ақбас торғай,бүркіт D)Ақбас торғай,бүркіт,аққу
2.Ақбас торғай қандай сылтау айтты?
A) Басым ауырып тұр B) Қолым бос емес
C) Қылшылдаған жас емеспін D) Тұмсығым жарамайды
3.Ақ тырна қандай кеңес айтты?
A) Жаңбырдың суын тосайық B)құдайдан жалбарынып су сұрайық
C) адамдардан көмек сұрайық D)теңіз жағалауынан шоқып,арық қазайық
4. Құстар неше күнде су тартып әкеледі?
A) 7 күн 7 түн B) 5 күн,5 түн C) 17 күн 17 түн D)1 күн 1 түн
5.Ертегіні басқаша тағы қалай атауға болады?
A) Құстардың тіршілігі B) Жалқаулық
C) Құстардың қуанышы D)Су-тіршілік көзі.
|
Қырғызсай ОМКММ Білім беру ұйымының атауы Сабақтың тақырыбы:Таза бұлақ Қысқамерзімді жоспар |
|||||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мурасилова Г.Е. |
||||||
|
Күні: |
08.04 |
||||||
|
Сынып: 3А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82. Таза бұлақ |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды. |
||||||
|
Құндылықтар Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
|||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 20 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақтың Соңы 5 минут |
Сабаққа дайындықтарын білемін. Үй тапсырмасы Таза бұлақ минутқа оқытамын Жаңа тақырып Сабақтыңтақырыбы мен мақсатымен таныстырамын. Ұжымдық жұмыс Оқулықпен жұмыс Таза бұлақ
Мәтіннің авторымен танысу
Мәтінді Оқып беремін. Тағы 2 оқушыға оқытамын.
(ФС) Өздік жұмыс Таза бұлақ мәтінімен жұмыс жүргіземін PIRLS халықаралық зерттеу тапсырмасымен жұмыс .
Үй тапсырмасы Таза бұлақ Күнделік Lessons тапсырмасы сілтеме арқылы орындайды Рефлексия ZipGrade қосымшасы арқылы,Тест қорытындысы бойынша бағалаймын |
Дайындықтарын білдіреді Минутқа оқиды
Сұраққа жауап береді Сұраққа жауап береді Жаңа тақырыпты меңгереді Автормен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды
Үйге тапсырма алады
Рефлексия жасайды. . |
ҚБ Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Өлең қалай аталады
Жарайсың!
Дескриптор: 10 сұраққа жауап берсе 10 балл алады
Жарайсың! Тамаша жұмыс!
|
Оқулық секундомер суреттер Дәптерлер Суре Ыбырай Алтынсарин макеті
PIRLS тапсырмасы ZipGrade қосымшасы арқылы тексеремін күнделік Рефлексия тақтасы Тест Ұялы телефон ZipGrade |
|||
Тексерілді:
«Таза бұлақ» мәтіні бойынша тапсырмалар
1.Бұлақтың суы қандай?
A)ыстық B)жылы C)таза D)лай
2.Суы шыққан жерге қорғаныш қылып қандай тасты қойып кеткен?
A)қазандай B)табақтай C)кеседей D)жұдырықтай
3.Тасқа жазылған қандай сөз?
A)Әй,жолаушы бұл бұлақтан су ішуге болмайды C)Әй, жолаушы бұлақтың суын лайлама
B) Бұл жерден су ішпе,бұл сиқырлы бұлақ D) Әй,жолаушы болсаң,осы бұлақтай бол
4. «... сен де, адам ,тынбай қызмет қыл,, ешқуатта жалқауланып тоқтап қалма, сөйтсеңғақырында, сен де зорайып мұртыңа жетесің дегені ме деп білемін,» деген кімнің сөзі
A)саудагер B)автор C)молда D) жас жігіт
5.Келе жатқан жолаушылар кімдер?
A)саудагер,мүсәпір молда,хан B) қойшы,ғалым,қайыршы
C)мүсәпір молда,зерттеуші,тазалықшы D)саудагер,мүсәпір молда,жас жігіт
6. «әбірет» сөзінің синонимы
A)үлгі B)жақсылық C)жамандық D)тазалық
7.Мүсәпір молданың сөзі
A)сен де,адам,тынбай қызмет қыл B) көңілің сол сияқты сыртқа ашық көрініп тұрсын дегені ме деймін
C) біреуге жақсылық етсең,ол жақсылығыңды ешкімге міндет етпе дегені D) Ешқайсысы
8.Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелді анықта.
A)Бұлақ көрсең,көзін аш B)Адамның табиғатсыз күні жоқ
C) Ағаш жапырағымен,жер топырағымен D)Айтысып сөзге келгенше,ақылмен жөнге кел
9.Мәтіннің авторы кім?
A)А.Құнанбаев B)Ы.Алтынсарин C)С.Көбеев D)М.Жұмабаев
10.Үш жолаушы бұлақтан қанып су ішеді
A) Иә B) жоқ C)ішпейді D)ішейін деп іше алмайды
«Таза бұлақ» мәтіні бойынша тапсырмалар
1.Бұлақтың суы қандай?
A)ыстық B)жылы C)таза D)лай
2.Суы шыққан жерге қорғаныш қылып қандай тасты қойып кеткен?
A)қазандай B)табақтай C)кеседей D)жұдырықтай
3.Тасқа жазылған қандай сөз?
A)Әй,жолаушы бұл бұлақтан су ішуге болмайды C)Әй, жолаушы бұлақтың суын лайлама
B) Бұл жерден су ішпе,бұл сиқырлы бұлақ D) Әй,жолаушы болсаң,осы бұлақтай бол
4. «... сен де, адам ,тынбай қызмет қыл,, ешқуатта жалқауланып тоқтап қалма, сөйтсеңғақырында, сен де зорайып мұртыңа жетесің дегені ме деп білемін,» деген кімнің сөзі
A)саудагер B)автор C)молда D) жас жігіт
5.Келе жатқан жолаушылар кімдер?
A)саудагер,мүсәпір молда,хан B) қойшы,ғалым,қайыршы
C)мүсәпір молда,зерттеуші,тазалықшы D)саудагер,мүсәпір молда,жас жігіт
6. «әбірет» сөзінің синонимы
A)үлгі B)жақсылық C)жамандық D)тазалық
7.Мүсәпір молданың сөзі
A)сен де,адам,тынбай қызмет қыл B) көңілің сол сияқты сыртқа ашық көрініп тұрсын дегені
ме деймін
C) біреуге жақсылық етсең,ол жақсылығыңды ешкімге міндет етпе дегені D) Ешқайсысы
8.Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін мақал-мәтелді анықта.
A)Бұлақ көрсең,көзін аш B)Адамның табиғатсыз күні жоқ
C) Ағаш жапырағымен,жер топырағымен D)Айтысып сөзге келгенше,ақылмен жөнге кел
9.Мәтіннің авторы кім?
A)А.Құнанбаев B)Ы.Алтынсарин C)С.Көбеев D)М.Жұмабаев
10.Үш жолаушы бұлақтан қанып су ішеді
A) Иә B) жоқ C)ішпейді D)ішейін деп іше алмайды
шағым қалдыра аласыз
















