Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Теңбүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері 7класс
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі : 7.2 Үшбұрыштар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Теңбүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.1.23 теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін біледі,қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
1.Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін және белгілерін біледі. 2.Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері және белгілерін есептер шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Қазақстан тәуелсіздігі –Астана құндылығы бойынша пирамида ғимаратының әрбір жағы теңбүйірлі үшбұрыш екенін білу. Өзара сенімділікке, әрі сыйластыққа, қарым-қатынасты қолдауға және тұжырымдауға баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Технология , тарих |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғлімнің іс-әрекеті |
Оқушының ісс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут 2 минут 3 мин |
Ұйымдастыру (амандасу, сынып оқушыларын түгендеу) 1.Ынтымақтастық атмосфера құру 2.Топқа бөлу: Оқушыларға қызыл, жасыл, сары, көк түсті теңбүйірлі үшбұрыш фигуралары таратылу арқылы топқа бөлінеді. -Оқушылар қолдарындағы фигура тең бүйірлі екендігін анықтап, анықтама бере отырып,қасиеттеріне,белгілеріне тоқталып, сабақ мақсатын ашады. -Тақырыппен,сабақ мақсатымен және күтілетін нәтижемен таныстыру. Топ басшылары смайликпен топ мүшелерін бағалап отырып,сабақтың соңында «Сабақтың жұлдызын» анықтайды. Топтың атаулары: «Сүйір бұрышты үшбұрыш», «Доғал бұрышты үшбұрыш», « Тікбұрышты үшбұрыш», « Теңбүйірлі үшбұрыш » Үйге берілген тапсырма №10.8
3. «Миға шабуыл» Сұрақтар слайдпен көрсетілген 1.Үшбұрыш дегеніміз не? 2.Үшбұрыштың қандай түрлері болады? 3.Үшбұрыштар теңдігінің 1-ші белгісі қандай? 4. Үшбұрыштар теңдігінің 2-ші белгісі қандай? 5.Үшбұрыштың периметрін қалай табуға болады? 6.Өмірмен үшбұрыштың байланысына мысалдар 7.Тең бүйірлі үшбұрыш анықтамасы Bilimland арқылы тақырыпқа шолу жасау. |
Оқушылар бір-біріне тілектерін айтады. Әртүрлі түстегі үшбұрыштар бойынша топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді
|
ҚБ: мұғалімнің мадақтауы арқылы |
Ү шбұрыштар өмірде
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 5минут 10 минут 6 минут |
1.«Бірге ойлаймыз» стратегиясы. (топпен жұмыс) 1-топ. Теңбүйірлі үшбұрыш салып, бүйір қабырғаларын өлшеп,бұрыштарын өлшеп, топпен талқылайды, тұжырымдайды, қорытынды жасайды. 2-топ. Теңбүйірлі үшбұрыштың суретін салып, табанын өлшеп, табанындағы бұрыштарын өлшеп, топпен талқылайды, тұжырымдайды. 3-топ. Теңбүйірлі үшбұрыштың табанына қарама-қарсы төбесі арқылы биіктігін, медианасын, биссектрисасын түрлі-түсті маркерлер арқылы кескіндеп, топпен талқылайды, қорытынды жасайды. 4-топ. Теңбүйірлі үшбұрыштың суретін салып, табанын өлшеп, табанындағы бұрыштарын өлшеп, топпен талқылайды, тұжырымдайды. (Оқушылардың жауаптары тыңдалады) «Теңбүйірлі үшбұрыштар – өмірде» Теңбүйірлі үшбұрыштарды қоршаған ортада қай жерлерде кездестіреміз? Толықтыру мақсатында интербелсенді тақтада теңбүйірлі үшбұрыш түрінде суреттер көрсетіліп, түсінік беріледі «Кім жылдам?» әдісі (жұппен жұмыс) 1 -Тапсырма
Семантикалық карта ( жұппен)
Оқулықпен жұмыста сараланған тапсырманы оқушылар өз мүмкіндіктеріне қарай орындайды. Жауаптарын слайдта көрсетілген дескрипторлар бойынша бағалайды. 2-тапсырма Теңбүйірлі үшбұрыштың периметрі 20,6 дм.Табаны 6 дм болса, бүйір қабырғаларын табыңдар.
2.Тең бүйірлі үшбұрыштың периметрі 7,5 м, ал бүйір қабырғасы 2 м. Үшбұрыштың табанының ұзындығын табыңыз.
3.Тең бүйірлі үшбұрыштың табаны 4 см, бүйір қабырғасы 6 см. Осы үшбұрыштың периметрін табыңыз. Дескриптор: 1.Үшбұрыштың периметрін біледі. 2.Теңбүйірлі үшбұрыштың белгісіз элементін табады. Осы тақырыпқа байланысты қарапайым есептерді шығаруды меңгерту үшін сергіту сәтін орындауға «Tarsia» моделін қолдану.
|
Әрбір топқа теңбүйірлі үшбұрыштардың суреттері таратылады. Постер қорғау Топпен талқылайды, қорытынды жасайды. Тапсырмаларды орындау барысында астына жасырылған сандарды ашады, 91,16,12,30 оқушыларға осы сандар туралы сұрақтар қойылып, тәуелсіздікке байланысты білетіндерін айтады. Оқушылар тақырыпқа сәйкес берілген есептерді құрастырады |
Топтар өзара бірін бірі бағалайды.
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |