|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Теңдеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді. |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут Бағалау: 2 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қане, бізде ойлайық, Ойымызды жинайық. Қандай есеп болса да, Шешпей оны қоймайық! Өткенді пысықтау Мұғалім 3 топқа әр түрлі теңдеулер ұсынады. 4+х=9 х+5=7 3+х=8 Теңдеуде амалдың қандай компоненті белгісіз? (Қосылғыш). Мұндай теңдеулерді қалай шешеміз? Жаңа тақырып 1-тапсырма Теңдеулерді шеш: 5+х=7 х+2=5 Х=7-5 х=5-2 Х=2 х=3 5 2-тапсырма a-5=3 8-b=3 a=5+3 b=8-3 a 8-5=3 8-5=3 3-тапсырма Егер теңдеуді шешсең, Әлияның билетіндегі қатар мен орынды анықтайсың 40+х=50 10-х=6 Х=50-40 х=10-6 Х=10 х=4
40+10=50 10-4=6 50=50 6=6 Жауап: Әлия 10 қатар, 4 орында отырды «Нейрожаттығу» әдісі Жұмыс дәптерімен жұмыс: Жұптық жұмыс 4-тапсырма 6 + 4=10 7 + 3=10 3 + 4=7 2 + 6=8 10 – 7=3 7 + 2=9 100 – 1 0=90 80 – 50=30 20 + 40=60 100 – 80=20 90 – 60=30 40 – 30=10 Кері байланыс Ою рефлексиясы: Жасыл ою- Сабақты түсіндім! Сары ою-Сұрағым бар! Қызыл ою-Сабақты түсінбедім! Бағалау: «Смайлик» әдісі Үй жұмысы: №5 тапсырма |
Қайталайды Теңдеу тақырыбын пысықтайды Теңдеуді мұғалімнің көмегімен шешеді Өзіндік жұмыс жасайды Теңдеу шешеді Бейнероликтен қайталайды Жұмыс дәптердегі теңдеулерді шығарады Жаттығу жасайды Есептеу жүргізіп, бір-бірін тексереді Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Дескриптор: Оқушылар берілген математикалық жазбалардың теңдеу айтады. Белгісізді қалай табуға болатынын түсіндіреді
Дескриптор: Жаңа ұғымды игерген Дескриптор: Теңдеуде амалдың қандай компоненттері белгісіз екенін атайды Теңдеуді шешіп, оның дұрыстығын тексереді. Дескриптор: Тапсырманы өз бетінше орындайды Теңдеу шешуді біледі
Дескриптор: Есептеу жүргізе алады Бір-бірін тексеріп, қатесін түзетеді « Ою» әдісі |
Суреттер Суреттер
Оқулық
Суреттер
Қосымша дәптер
Жұмыс дәптері Музыка Тапсырма парағы Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Теңдеу 1-сынып
Ашық сабақ Теңдеу 1-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Теңдеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді. |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут Бағалау: 2 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қане, бізде ойлайық, Ойымызды жинайық. Қандай есеп болса да, Шешпей оны қоймайық! Өткенді пысықтау Мұғалім 3 топқа әр түрлі теңдеулер ұсынады. 4+х=9 х+5=7 3+х=8 Теңдеуде амалдың қандай компоненті белгісіз? (Қосылғыш). Мұндай теңдеулерді қалай шешеміз? Жаңа тақырып 1-тапсырма Теңдеулерді шеш: 5+х=7 х+2=5 Х=7-5 х=5-2 Х=2 х=3 5 2-тапсырма a-5=3 8-b=3 a=5+3 b=8-3 a 8-5=3 8-5=3 3-тапсырма Егер теңдеуді шешсең, Әлияның билетіндегі қатар мен орынды анықтайсың 40+х=50 10-х=6 Х=50-40 х=10-6 Х=10 х=4
40+10=50 10-4=6 50=50 6=6 Жауап: Әлия 10 қатар, 4 орында отырды «Нейрожаттығу» әдісі Жұмыс дәптерімен жұмыс: Жұптық жұмыс 4-тапсырма 6 + 4=10 7 + 3=10 3 + 4=7 2 + 6=8 10 – 7=3 7 + 2=9 100 – 1 0=90 80 – 50=30 20 + 40=60 100 – 80=20 90 – 60=30 40 – 30=10 Кері байланыс Ою рефлексиясы: Жасыл ою- Сабақты түсіндім! Сары ою-Сұрағым бар! Қызыл ою-Сабақты түсінбедім! Бағалау: «Смайлик» әдісі Үй жұмысы: №5 тапсырма |
Қайталайды Теңдеу тақырыбын пысықтайды Теңдеуді мұғалімнің көмегімен шешеді Өзіндік жұмыс жасайды Теңдеу шешеді Бейнероликтен қайталайды Жұмыс дәптердегі теңдеулерді шығарады Жаттығу жасайды Есептеу жүргізіп, бір-бірін тексереді Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Дескриптор: Оқушылар берілген математикалық жазбалардың теңдеу айтады. Белгісізді қалай табуға болатынын түсіндіреді
Дескриптор: Жаңа ұғымды игерген Дескриптор: Теңдеуде амалдың қандай компоненттері белгісіз екенін атайды Теңдеуді шешіп, оның дұрыстығын тексереді. Дескриптор: Тапсырманы өз бетінше орындайды Теңдеу шешуді біледі
Дескриптор: Есептеу жүргізе алады Бір-бірін тексеріп, қатесін түзетеді « Ою» әдісі |
Суреттер Суреттер
Оқулық
Суреттер
Қосымша дәптер
Жұмыс дәптері Музыка Тапсырма парағы Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















