|
Сабақ: математика Теңдеуді шешу |
Мектеп: Ақтерек ОМ |
||||
|
Күні :02.03.2017ж |
Мұғалімнің аты –жөні: Жарменбетова А.Б |
||||
|
Сынып :1 «Ә» сынып |
Қатысқаны -19 |
Қатыспағаны - |
|||
|
Осы сабақ арқылы сжүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектер түрінде көрсетеді және қолданады. |
||||
|
Ойлау деңгейлері Білу Түсіну Қолдану |
Бағалау критерийлері: |
||||
|
|||||
|
Тілдік мақсат Математикалық тілде сауатты сөйлеуді дамыту терминдердің мағынасын түсініп, арифметикалық амалдарды меңгеруіне негізделген. Сабақта осындай мақсатқа жету оқушының өз пікірін, шешім-ді түсіндіруіне, берілген теңдеуге “хикая” ойластыруына және шешімінің дұрыстығын тексеріп үйре нуіне көмектеседі. |
|||||
|
|
|||||
|
Талқылауға берілген сұрақтар: 1топ
2 топ
3 топ
|
|||||
|
Бұған дейін меңгерілген білім |
Белгісіз азайғышы бар теңдеуді шешу |
||||
|
- Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған тапсырмалар |
Дереккөздер/Ресурстар |
|||
|
Басы |
Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шеңбер Оқушылар үш топқа бөлінеді: 1 топ – қосу 2 топ – азайту 3 топ - теңдік |
|||
|
Ортасы |
№1 тапсырма. Ұжымдық жұмыс сурет бойынша теңдеу құрастыр және оны шеш.
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс |
|||
|
Дескриптор Ширату сәті Дескриптор Дескриптор |
№2 Топпен жұмыс. сурет бойынша теңдеу құрастыр және оны шеш. 1топ
2 топ
3 топ
Топтық жұмысты 1 топ 2- топты «Басбармақ» тәсілі арқылы, 2 топ 3-топты «Бағдаршам» тәсілі арқылы, 3 топ 1- топты әр түрлі көңіл –күйді білдіретін смайликтер арқылы бағалайды. 1. Таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді. Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тым сылбыр да болмайық Алға қарай озбайық. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. /жәдігерлері туралы біледі және түсінеді №3 Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс
. Оқушыларды мадақтау арқылы бағалаймын. Оқушылар кез – келген теңдеуді шешуге қажетті тәсілді таңдай білуді үйренеді №4 жұптық жұмыс. Сандық сәуленің көмегімен теңдеудегі белгісізді тап
Оқушылар әр жұптың жұмысын «отшашу» тәсілі арқылы бағалайды. Қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектерді қолданады. |
Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
|||
|
Соңы |
|
|
|||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||
|
Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Деңгейіне қарай қызықты тапсырмалар, логикалық тапсырмалар беріп түрлендіремін. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Қарлы кесек» әдісі арқылы бағалауды жоспарлаймын. |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік. АКТ – мен байланыс Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі) |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)
1.
2.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелкген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1.
2.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Теңдеуді шешу"
Ашық сабақ "Теңдеуді шешу"
|
Сабақ: математика Теңдеуді шешу |
Мектеп: Ақтерек ОМ |
||||
|
Күні :02.03.2017ж |
Мұғалімнің аты –жөні: Жарменбетова А.Б |
||||
|
Сынып :1 «Ә» сынып |
Қатысқаны -19 |
Қатыспағаны - |
|||
|
Осы сабақ арқылы сжүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектер түрінде көрсетеді және қолданады. |
||||
|
Ойлау деңгейлері Білу Түсіну Қолдану |
Бағалау критерийлері: |
||||
|
|||||
|
Тілдік мақсат Математикалық тілде сауатты сөйлеуді дамыту терминдердің мағынасын түсініп, арифметикалық амалдарды меңгеруіне негізделген. Сабақта осындай мақсатқа жету оқушының өз пікірін, шешім-ді түсіндіруіне, берілген теңдеуге “хикая” ойластыруына және шешімінің дұрыстығын тексеріп үйре нуіне көмектеседі. |
|||||
|
|
|||||
|
Талқылауға берілген сұрақтар: 1топ
2 топ
3 топ
|
|||||
|
Бұған дейін меңгерілген білім |
Белгісіз азайғышы бар теңдеуді шешу |
||||
|
- Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған тапсырмалар |
Дереккөздер/Ресурстар |
|||
|
Басы |
Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шеңбер Оқушылар үш топқа бөлінеді: 1 топ – қосу 2 топ – азайту 3 топ - теңдік |
|||
|
Ортасы |
№1 тапсырма. Ұжымдық жұмыс сурет бойынша теңдеу құрастыр және оны шеш.
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс |
|||
|
Дескриптор Ширату сәті Дескриптор Дескриптор |
№2 Топпен жұмыс. сурет бойынша теңдеу құрастыр және оны шеш. 1топ
2 топ
3 топ
Топтық жұмысты 1 топ 2- топты «Басбармақ» тәсілі арқылы, 2 топ 3-топты «Бағдаршам» тәсілі арқылы, 3 топ 1- топты әр түрлі көңіл –күйді білдіретін смайликтер арқылы бағалайды. 1. Таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді. Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тым сылбыр да болмайық Алға қарай озбайық. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. /жәдігерлері туралы біледі және түсінеді №3 Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс
. Оқушыларды мадақтау арқылы бағалаймын. Оқушылар кез – келген теңдеуді шешуге қажетті тәсілді таңдай білуді үйренеді №4 жұптық жұмыс. Сандық сәуленің көмегімен теңдеудегі белгісізді тап
Оқушылар әр жұптың жұмысын «отшашу» тәсілі арқылы бағалайды. Қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектерді қолданады. |
Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
|||
|
Соңы |
|
|
|||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||
|
Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Деңгейіне қарай қызықты тапсырмалар, логикалық тапсырмалар беріп түрлендіремін. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Қарлы кесек» әдісі арқылы бағалауды жоспарлаймын. |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік. АКТ – мен байланыс Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі) |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)
1.
2.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелкген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1.
2.
шағым қалдыра аласыз




















