|
Пәні: Математика Күні: 01.03.2017ж Сыныбы: 1 «Б» |
Мектеп: «Абай атындағы орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Қорабаева Н.Е Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
3С Теңдік және теңсіздік. Теңдеу Теңдеуді шешу |
||||
|
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
1.2.2.2 таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді; 1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектерді қолданады. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті: кез келген теңдеуді шешуге қажетті тәсілді таңдай білу Көбі: теңдеуді шешудің берілген тәсілін қолдану, теңдеулердің барлық түрін шеше білу біліктілігін көрсету. Кейбірі: өз ойын айтады, дәлелдейді. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Теңдеуді шешу |
||||
|
Негізгі білім |
Оқушылардың кез келген теңдеуді шешуге қажетті тәсілді таңдай білу дағдысын бекіту. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Өсеміз біз күліп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсеміз біз күліп-ойнап, Бір адамның баласындай. |
Шаттық шеңбері |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Топқа бөлу Пазлдарды құрастыру 1-топ. Сегізаяқ 2-топ. Тасбақа 3-топ. Балық 4-топ. Дельфин
Ендеше балалар, бүгін біз «Су асты патшалығына» саяхатқа шығамыз. «Сиқырлы сандықша» Бұл сандықшаларда нелер жазылған? (оқушы жауабын тыңдау) Теңдеу дегеніміз не? -Белгісіз қосылғышты қалай табамыз? -Белгісіз азайтқышы бар теңдеуді қалай шешеміз? -Белгісіз азайғышты табу үшін не істеу керек? Олай болса балалар біз не үйреніп жатырмыз? Енді сандықшаларымызды ашып, ішінде қандай заттар бар екен көрейікші. Бұл заттар не үшін қажет? (оқушы жауабын тыңдау) Су асты патшалығына саяхат. Балалар, алдымызда нелер көрінеді? Иә, балықтар. Бұл балықтар бізді күтіп жүрген сияқты, қанаттарына назар аударыңдаршы бізге әзірлеген тапсырмалары бар көрінеді. 1-топ. Берілген сандар мен әріптерді және амал таңбаларын пайдаланып, теңдеу құрастыр және оны шеш. 2-топ. Қобдишада неше інжу бар? Теңдеу құрастыр және оны шеш 3-топ. Шығарып көр. Сандық сәуленің көмегімен теңдеудегі белгісізді тап. 4-топ. Сурет бойынша теңдеу құрастыр және оны шығар Топтар бірін-бірі бағалайды. 1-топ. Бағдаршам 2-топ. Смайлик 3-топ. Бас бармақ Сергіту сәті. Сегізаяқтың тапсырмасы Сегізаяқтың аяқтарына қараңдаршы, әріптер ұстап алыпты, бізге бір сөзді оқытқысы келетін сияқты Салт дәстүр «Бесік жыры» әнін орындау Тасбақаның тапсырмасы. Өздік жұмыс. Жұмыс дәптері 53-бет (жұптық жұмыс) *Балықтағы теңдеуді балықшылардың шелектерінде жазылған жауабымен сызық арқылы қосады. *Сәйкес келетін балық пен шелекті бірдей түспен бояйды “Жетістік баспалдағы” бойынша жұпта бірін-бірі бағалайды Тақтамен жұмыс. Дельфинге көмек. Тордағы теңдеулерді шешу. |
Пазлдар Сандықшалар әр топқа Ламинатталған А4, маркерлер Оқулық, суреттер Жұмыс дәптері |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың білімін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
|||
|
Математикалық тілде сауатты сөйлеуді дамыту терминдердің мағынасын түсініп, арифметикалық амалдарды меңгерту. Сабақта осындай мақсатқа жету үшін оқушының өз пікірін, шешімді түсіндіруіне, берілген теңдеуге «хикая» ойластыруына және шешімінің дұрыстығын тексеріп үйренуіне көмектесу. |
Оқушылар сабақ соңында: әртүрлі теңдеулерді шешкенде амалдың ұқсастығы мен айырмашылығын біледі; қарапайым теңдеуді шешкендегі өз іс-әрекетін түсіндіре біледі; теңдеудің шешімін тексеруді үйренеді. Жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағы” бойынша жұпта бірін-бірі бағалайды |
Музыка |
|||
|
Бағалау Сабақтың мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қалай болды? Оқушылар арасында дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым неліктен? |
Сабақтың мақсатына жеттім. Ынтымақтастық атмосферасы сәтті болды. Оқушылар арасында дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды. Жоспарланған уақытты ұстандым. Жоспардан шегіністер болған жоқ. |
||||
|
Қорытынды бағамдау: Сабақтың екі ұтымды кезеңдері: 1.Оқушылардың топта, жұпта жұмыс жасай алуы. Топтардың бірін-бірі бағалауы. Сабақты жақсартуға септігін тигізетін екі сәт 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Теңдеуді шешу" 1-сынып
|
Пәні: Математика Күні: 01.03.2017ж Сыныбы: 1 «Б» |
Мектеп: «Абай атындағы орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Қорабаева Н.Е Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
3С Теңдік және теңсіздік. Теңдеу Теңдеуді шешу |
||||
|
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
1.2.2.2 таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді; 1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектерді қолданады. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті: кез келген теңдеуді шешуге қажетті тәсілді таңдай білу Көбі: теңдеуді шешудің берілген тәсілін қолдану, теңдеулердің барлық түрін шеше білу біліктілігін көрсету. Кейбірі: өз ойын айтады, дәлелдейді. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Теңдеуді шешу |
||||
|
Негізгі білім |
Оқушылардың кез келген теңдеуді шешуге қажетті тәсілді таңдай білу дағдысын бекіту. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Өсеміз біз күліп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсеміз біз күліп-ойнап, Бір адамның баласындай. |
Шаттық шеңбері |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Топқа бөлу Пазлдарды құрастыру 1-топ. Сегізаяқ 2-топ. Тасбақа 3-топ. Балық 4-топ. Дельфин
Ендеше балалар, бүгін біз «Су асты патшалығына» саяхатқа шығамыз. «Сиқырлы сандықша» Бұл сандықшаларда нелер жазылған? (оқушы жауабын тыңдау) Теңдеу дегеніміз не? -Белгісіз қосылғышты қалай табамыз? -Белгісіз азайтқышы бар теңдеуді қалай шешеміз? -Белгісіз азайғышты табу үшін не істеу керек? Олай болса балалар біз не үйреніп жатырмыз? Енді сандықшаларымызды ашып, ішінде қандай заттар бар екен көрейікші. Бұл заттар не үшін қажет? (оқушы жауабын тыңдау) Су асты патшалығына саяхат. Балалар, алдымызда нелер көрінеді? Иә, балықтар. Бұл балықтар бізді күтіп жүрген сияқты, қанаттарына назар аударыңдаршы бізге әзірлеген тапсырмалары бар көрінеді. 1-топ. Берілген сандар мен әріптерді және амал таңбаларын пайдаланып, теңдеу құрастыр және оны шеш. 2-топ. Қобдишада неше інжу бар? Теңдеу құрастыр және оны шеш 3-топ. Шығарып көр. Сандық сәуленің көмегімен теңдеудегі белгісізді тап. 4-топ. Сурет бойынша теңдеу құрастыр және оны шығар Топтар бірін-бірі бағалайды. 1-топ. Бағдаршам 2-топ. Смайлик 3-топ. Бас бармақ Сергіту сәті. Сегізаяқтың тапсырмасы Сегізаяқтың аяқтарына қараңдаршы, әріптер ұстап алыпты, бізге бір сөзді оқытқысы келетін сияқты Салт дәстүр «Бесік жыры» әнін орындау Тасбақаның тапсырмасы. Өздік жұмыс. Жұмыс дәптері 53-бет (жұптық жұмыс) *Балықтағы теңдеуді балықшылардың шелектерінде жазылған жауабымен сызық арқылы қосады. *Сәйкес келетін балық пен шелекті бірдей түспен бояйды “Жетістік баспалдағы” бойынша жұпта бірін-бірі бағалайды Тақтамен жұмыс. Дельфинге көмек. Тордағы теңдеулерді шешу. |
Пазлдар Сандықшалар әр топқа Ламинатталған А4, маркерлер Оқулық, суреттер Жұмыс дәптері |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың білімін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
|||
|
Математикалық тілде сауатты сөйлеуді дамыту терминдердің мағынасын түсініп, арифметикалық амалдарды меңгерту. Сабақта осындай мақсатқа жету үшін оқушының өз пікірін, шешімді түсіндіруіне, берілген теңдеуге «хикая» ойластыруына және шешімінің дұрыстығын тексеріп үйренуіне көмектесу. |
Оқушылар сабақ соңында: әртүрлі теңдеулерді шешкенде амалдың ұқсастығы мен айырмашылығын біледі; қарапайым теңдеуді шешкендегі өз іс-әрекетін түсіндіре біледі; теңдеудің шешімін тексеруді үйренеді. Жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағы” бойынша жұпта бірін-бірі бағалайды |
Музыка |
|||
|
Бағалау Сабақтың мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қалай болды? Оқушылар арасында дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым неліктен? |
Сабақтың мақсатына жеттім. Ынтымақтастық атмосферасы сәтті болды. Оқушылар арасында дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды. Жоспарланған уақытты ұстандым. Жоспардан шегіністер болған жоқ. |
||||
|
Қорытынды бағамдау: Сабақтың екі ұтымды кезеңдері: 1.Оқушылардың топта, жұпта жұмыс жасай алуы. Топтардың бірін-бірі бағалауы. Сабақты жақсартуға септігін тигізетін екі сәт 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім. |
|||||
шағым қалдыра аласыз


