Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
Материалдар / Ашық сабақ "Теңдеулер көмегімен мәтінді есептерді шығару"
Ашық сабақ "Теңдеулер көмегімен мәтінді есептерді шығару"
Материал туралы қысқаша түсінік
мәтінді есептің шарты бойынша сызықтық теңдеуді құрастырады, шығарады
-есепті теңдеу құру арқылы шығарады, түсіндіреді
-сызықтық теңдеуге мәтінді есеп құрастырады, шығарады.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
ҰМЖ
тарауы:6.3А Бір айнымалысы бар
сызықтық теңдеу
Мектеп:
М.Тұрсын-Заде
атындағы №56
Күні:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Сынып:
6
Қатысқандар:Қатыспағандар:
-
Сабақтың
тақырыбы
Теңдеулер
көмегімен мәтінді есептерді
шығару
Оқу
мақсаттары
6.5.1.6
мәтінді есептерді сызықтық
теңдеулерді құру арқылы
шығару;
Сабақтың
мақсаты
Барлығы:мәтінді есептің шарты бойынша
сызықтық теңдеуді құрастырады және
шығарады
Көпшілігі:есепті теңдеу құру арқылы
шығарады, түсіндіреді
Кейбіреуі:.сызықтық теңдеуге мәтінді
есеп құрастырады, шығарады.
Бағалау
критерийі
-мәтінді есептің шарты бойынша
сызықтық теңдеуді құрастырады,
шығарады
-есепті теңдеу құру арқылы
шығарады, түсіндіреді
-сызықтық теңдеуге мәтінді есеп
құрастырады, шығарады.
Тілдік
мақсаттар
-
Құндылықтарға
баулу
Қазақстан Тәуелсіздігі және
Астана
«Жалпыға бірдей еңбек
қоғамы»
-Еңбек және
шығармашылық,ынтымақтастық, өмір бойы білім
алу
Пәнаралықбайланыс
музыка,информатика
Алдыңғыбілім
теңдеу
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағыжоспарланғанжаттығу
түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
«Шаттық шеңбері» әдісі арқылы оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне
жақсы тілектер айтады
Топқа біріктіру:Қазақстан қалаларының суреттері арқылы топтарға
біріктіру
«Көршіңді
тексер»әдісі бойынша оқушылар топ
ішінде дәптерлерін сағат тілі бағыты бойынша ауыстырып, үй жұмысын
тексереді. Жауаптары интерактивті тақтада
көрсетіледі.
«Дұрыс,
бұрыс» әдісі арқылы оқушылар
бірін-бірі ауызша бағалайды.
«Үш
сұрақ»әдісі бойынша өткен сабаққа
қатысты үш терминді тақтаға жазып (теңдеу, мәтінді есеп,сызықтық
теңдеу), осы атауларға мынадай сұрақтарға жазбаша жауап
береді.
Қайда? Бұл терминдерді бұрын
қайда және қандай мағынада кездестіріп
едің?
Қалай? Осы атауларды қай жерде
көргенің немесе естігенің туралы мысал келтіре аласың
ба?
Қандай? Осы сабақта бұл
атаулар қандай қолданыста болады деп
ойлайсың?
Оқушыларға тақырыппен,
мақсатпен таныстыру.
суреттер
интербелсенді
тақта
Сабақтың
ортасы
«Сұраққа жетіп ал»
әдісі арқылы оқушылар тақырыпты өзбеттерінше
оқиды. Топ арасында талқылайды. Бірі-біріне топаралық тақырып
бойынша сұрақтар дайындап,
сұрайды.
«Басбармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі
бағалайды
Жеке
жұмыс
Әрбір топқа деңгейлік
тапсырмалар беріледі.
І
деңгей.
№1 Үш қатарда 165 кітап бар.
Бірінші қатардағы кітаптың саны екіншіден 3 есе артық, үшінші
қатарда екіншіге қарағанда 15 кітап артық. Екінші қатарда неше
кітап бар?
ІІ
деңгей.
№2 балалар өзара алма
бөлісті. Егер олар 5 алмадан алса,онда соңғы балада 3 алма, егер 4
алмадан алса, онда 15 алма қалады. Қанша бала және қанша алма
бар?
ІІІ
деңгей.
х+(х+10)=24
тапсырма
дескриптор
1
берілгенін
жазады
теңдеу құрастырады, ұқсас
мүшелерді біріктіреді
теңдеуді
шешеді
жауабын
жазады
2
берілгенін
жазады
теңдеу құрастырады, ұқсас
мүшелерді біріктіреді
теңдеуді
шешеді
мәні арқылы есептің
берілгенін
дәлелдейді
3
берілген теңдеу бойынша мәтін
құрастыру
берілгенін
жазады
теңдеу
шешеді
жауабын
жазады
Қалыптастырушы
бағалаудың «Бағдаршам» әдісін пайдалану арқылы оқушылар өздерін
бағалайды
қызыл-1 есеп
дұрыс
сары-2 есеп
дұрыс
жасыл-3 есеп
дұрыс
Сергіту сәті: «Қара жорға»
биі
Топпен
жұмыс.
«Сұрақ-жауап»әдісі арқылы топтар бір-біріне
есеп құрастырып береді. Жауаптарын ауызша
тексереді
«Күлегеш» әдісі арқылы
бірін-бірі бағалайды
Оқулық
«Математика»
6
жоғары-толық,нақты
төмес- толық
емес
Оқулық
математика
интербелсенді
тақта
интербелсенді
тақта
үлестірмелі
қағаз
Сабақтың
соңы
«Ауызша жауап»әдісі бойынша бүгінгі сабақты
қорытындылаймыз.
Бүгінгі сабақ саған ұнады
ма?
Бұл сабақ қаншалықты қиын
болды?
Бүгінгі сабақ несімен қызықты
және ұтымды болды?
Рефлексия
жасау.
«Екі жұлдыз, бір
тілек» әдісі арқылы оқушылардың
қажеттіліктерін анықтаймын.
Үй тапсырмасын
беру:мәтінді есеп құрастыру және
шығару
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қандай
тапсырмалар бересіз?
Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз