Бекітемін:
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
|||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Абдуллаева Жаханабад Султанқызы |
|||||||||||
|
Пән/Сынып: |
8 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Күні: |
4.12.2024 |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Теңдеулерді шешу |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.5
|
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Бірлік пен ынтымақ» айы |
|||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
7 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Психологиялық ахуал «Мен елімді сүйемін» тренингі. Егер сіздің досыңыз болса, көршінің басын сипаңыз. Егер сіздің үйіңізде мысық болса, өз басыңызды сипаңыз. Егер сіз, иттерді жақсы көрсеңіз көршіңізді құшақтаңыз. Егер сіз құстарды жақсы көрсеңіз, қолыңызды созып, құстарша қанат қағыңыз. Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз. Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар! Рахмет! Ұйымдастыру кезеңі «Миға шабуыл» әдісі Қай теңдеу артық?
Қай теңдеу артық?
Бүгін, Теңдеулерді шешу тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта
меңгеретініңіз:
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. Оқушыларды квадрат теңдеудің түрлері арқылы үш топқа бөлу. 1-топ. Толымсыз квадрат теңдеу; 2-топ. Толық квадрат теңдеу. 3-топ. Келтірілген квадрат теңдеу. «Жасырын сөзді тап» әдісі бойынша оқушылар мақал-мәтелдердегі сан есімдерді тауып, квадрат үшмүше құрастырулары керек және көбейткіштерге жіктеулері керек:
х2-11х+10=(х-1)(х-10)
х2-10х+9=(х-9)(х-1)
х2-14х+49=(х-7)(х-7)
х2-9х+8=(х-1)(х-8)
х2-1001х+1000=(х-1)(х-1000) |
Бағалау парағы |
Оқулық Слайд |
|||||||
|
23 мин |
Негізгі бөлім ЕББҚЕО |
Жұптық жұмыс «Кім жылдам» әдісі арқылы формулаларды қайталау
x1*x2=q
Жеке жұмыс. Сыныппен жалпы жұмыс «Стоп кадр» әдісі арқылы тақтада тапсырмаларды орындайды
|
|
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Модулі бар теңдеуді шеше алады. «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. |
Тақта, оқулық, жұмыс дәптер, қосымша материалдар, суреттер |
|||||||
|
3 мин |
|
Сергіту сәті. Беске бөлінетін санды айтылса айналамыз. Беске бөлінбейтін сан айтылса орнымызға отырамыз. |
|
|
|
|||||||
|
7 мин |
|
Топтық жұмыс
|
Жауаптары:
|
Дескриптор Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі Жалпы 4 ұпай |
Интернет ресурстары Слайд |
|||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -квадрат теңдеудің анықтамасын біледі; -квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алады. «БББ» кестесі.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Үйге тапсырма. № |
Кері байланыс |
|
|||||||
«Дарын.KZ орта мектебі» жалпы орта білім беру мекемесі
Бекітемін
Мектеп директоры м.у.а: Ш.Камалбекова
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Теңдеулерді шешу
Сыныбы: 8 «Б»
Мұғалімнің аты-жөні: Абдуллаева Жаханабад

2024-2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, Теңдеулерді шешу, 8-сынып
Ашық сабақ, Теңдеулерді шешу, 8-сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
|||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Абдуллаева Жаханабад Султанқызы |
|||||||||||
|
Пән/Сынып: |
8 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Күні: |
4.12.2024 |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Теңдеулерді шешу |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.5
|
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Бірлік пен ынтымақ» айы |
|||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
7 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Психологиялық ахуал «Мен елімді сүйемін» тренингі. Егер сіздің досыңыз болса, көршінің басын сипаңыз. Егер сіздің үйіңізде мысық болса, өз басыңызды сипаңыз. Егер сіз, иттерді жақсы көрсеңіз көршіңізді құшақтаңыз. Егер сіз құстарды жақсы көрсеңіз, қолыңызды созып, құстарша қанат қағыңыз. Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз. Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар! Рахмет! Ұйымдастыру кезеңі «Миға шабуыл» әдісі Қай теңдеу артық?
Қай теңдеу артық?
Бүгін, Теңдеулерді шешу тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта
меңгеретініңіз:
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. Оқушыларды квадрат теңдеудің түрлері арқылы үш топқа бөлу. 1-топ. Толымсыз квадрат теңдеу; 2-топ. Толық квадрат теңдеу. 3-топ. Келтірілген квадрат теңдеу. «Жасырын сөзді тап» әдісі бойынша оқушылар мақал-мәтелдердегі сан есімдерді тауып, квадрат үшмүше құрастырулары керек және көбейткіштерге жіктеулері керек:
х2-11х+10=(х-1)(х-10)
х2-10х+9=(х-9)(х-1)
х2-14х+49=(х-7)(х-7)
х2-9х+8=(х-1)(х-8)
х2-1001х+1000=(х-1)(х-1000) |
Бағалау парағы |
Оқулық Слайд |
|||||||
|
23 мин |
Негізгі бөлім ЕББҚЕО |
Жұптық жұмыс «Кім жылдам» әдісі арқылы формулаларды қайталау
x1*x2=q
Жеке жұмыс. Сыныппен жалпы жұмыс «Стоп кадр» әдісі арқылы тақтада тапсырмаларды орындайды
|
|
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Модулі бар теңдеуді шеше алады. «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. |
Тақта, оқулық, жұмыс дәптер, қосымша материалдар, суреттер |
|||||||
|
3 мин |
|
Сергіту сәті. Беске бөлінетін санды айтылса айналамыз. Беске бөлінбейтін сан айтылса орнымызға отырамыз. |
|
|
|
|||||||
|
7 мин |
|
Топтық жұмыс
|
Жауаптары:
|
Дескриптор Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі Жалпы 4 ұпай |
Интернет ресурстары Слайд |
|||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -квадрат теңдеудің анықтамасын біледі; -квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алады. «БББ» кестесі.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Үйге тапсырма. № |
Кері байланыс |
|
|||||||
«Дарын.KZ орта мектебі» жалпы орта білім беру мекемесі
Бекітемін
Мектеп директоры м.у.а: Ш.Камалбекова
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Теңдеулерді шешу
Сыныбы: 8 «Б»
Мұғалімнің аты-жөні: Абдуллаева Жаханабад

2024-2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз



















