Ашық сабақ "Теңдік және теңсіздік" 1 сынып ҚМЖ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Теңдік және теңсіздік" 1 сынып ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған білім мазмұны бойынша 1 сыныпта математика пәнінен құрылған ашық сабағымды бастауыш сыныпта сабақ беріп жүрген әріптестеріме көмек ретінде ұсынамын.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім: 3С Теңдік мен теңсіздік. Теңдеу

Бөлімше: 2.2.Теңдік және теңсіздік. Теңдеу.

Ортақ тақырып: « Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті»








Мектебі: Орал қаласы №47 жалпы орта білім беретін мектеп

Күні: 13.04.2018

Мұғалім: Кадралина Ляззат Каиреденовна

Сынып: 1 А

Қатысқандар саны: 24

Қатыспағандар: 0





Қатыспағандар саны: 0

Тақырыбы:

Теңдіктер мен теңсіздіктер.

Оқу мақсаттары:

1.2.2.1 теңдік және теңсіздікті, теңдеуді тану; тура және тура емес теңдікті айыра білу;

Сабақ мақсаты:

1.Теңдік және теңсіздікті, теңдеуді таниды,тура және тура емес теңдікті айыра біледі

2. Теңдік және теңсіздік құрастыру үшін «-», «+», «=», «>»,«<» таңбасын қолданады.

3. Теңдік және теңсіздік құрастырудың әртүрлі тәсілдерін құрастырып, жаза алады.

Бағалау критерийлері

Теңдік,теңсіздік және теңдеуді ажыратады.

Тура және тура емес теңдіктерді анықтайды.

Құндылықтарды дарыту:

Ынтымақтастық атмосферасы мен көтерінкі көңіл-күй орнату,

Құpмeт: Жұптa , тoптa жұмыc icтeу apқылы oқушылap бip – бipiн тыңдaйды, құpмeттeйдi. Ынтымaқтacтық aтмocфepa қaлыптacaды.

Тілдік мақсаттар

Oқушылapдың әңгiмeлeу, тaлқылaу apқылы жүйeлi cөйлeу дaғдылapы дaмиды.

Негізгі терминдер мен сөз тіркестер:

басқа мән,/бірдей емес, түрлі, тең емес, теңсіздік

Талқылау үшін сұрақтар:

Теңдік пе? Теңсіздік пе? Дұрыс па, бұрыс па? Қалай теңестіруге болады?

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу пәнімен байланыс «Екі теке» мысалын тыңдау барысында,музыка мен дене шынықтыру сергіту сәтінде

АҚТ қолдану дағдысы

Бейне жазба «Екі теке», Сергіту сәті «Көңілді жаттығу»

Алдыңғы білімдер

Уақытты бағдарлау, шамалар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Дереккөздер

Сабақтың басы

2 мин














3 мин





















________

Сабақтың ортасы



8 мин















2 мин



10 мин















































2 мин

















10мин

ҚБ тапсырмалары:

МК. Бaлaлap шeңбepгe дөңгeлeнiп тұpaды Әр оқушы қайталамай амандасу түрлерін көрсетеді.

Ширату: «Серпілген сауал» әдісі. Өткен сабақ бойынша оқушылар бір-біріне сұрақ тастайды.

а) Бір аптада неше күн бар?

ә) Сейсенбіден кейін қай күн?

б) Сабағымыз неше минутқа созылады?

в) Жарты сағатта неше минут болады?

г) Барлық айлардағы күндер бірдей ме?

Қ.Б. «Қолпаштау» әдісі арқылы бағаланады

Жарайсың! Керемет! Тамаша!

(Ұ.ж.) «Екі теке» мысалынан бейнеролик

1.Екі теке туралы қандай ойда болдыңдар? Олар неліктен көпірден құлады?

Оларды сипаттай отырып, салыстыр.

Құлақтары, мүйіздері, көздері 2 –еуден екендігін айтады.Аяқтары 4-еу. Оны қалай көрсетуге болады? 2=2 , 4=4; Бұлар теңдіктер

2.Екі текенің күштері туралы не айтуға болады? Егер олардың біреуі әлсіз болса не болар еді?

Балалар екеуінің күштері тең екендігін әңгімелейді.

Қ.Б. «Сәнді жұлдызшалар» арқылы бағалау

Жасыл-ақылдым,сары-жарадың, қызыл-жақсы

Сабақ мақсатын хабарлау.Теңдік пен теңсіздік және теңдеу туралы білетін боламыз.


____________________________

(Тж) «Oйлaн – Жұптac - Бөлic» әдici

1-топ:Оқулықпен жұмыс

Қораптағы кәмпит сандарын салыстыр. Олардың арасына қандай белгі қоюға болады?

5 7

1- топ « Қол шапалақтау» әдісімен бағалау

2-топ: Суреттерге қара Теңдік пе,теңсіздік пе?. Қайсысында теңдік, қайсысында теңсіздік?

а) 5=5; ә) 6 < 9

2- топ «Бағдаршам» әдісімен бағалау

3- топ: Орындап көр.Теңсіздік құрастыр


Picture 9

Picture 9


4>3 3<4

3- топты «смайлик»әдісімен бағалайды

4- топ: Таразыны қалай теңестіруге болады?

а)4>3 Ж: 4-1=3

ә) 5>3 Ж: 5-1=3+1

3 топты «Отшашу» арқылы бағалайды

Сергіту сәті: «Көңілді жаттығулар»

(Жж) Саралау тапсырмалары:

Дәптермен жұмыс.

А деңгейі: Суреттен теңдіктерді тап.Теңдік өрнегі бейнеленген суреттегі дөңгелекті боя.

а) 2=2 б) 4=4

В деңгейі: Суретке қара.Фигуралар санын салыстыр. «=»,

а)

Shape1 Shape4 Shape3 Shape2

Shape8 Shape5 Shape7 Shape6

4=4





ә)

Shape9

Shape10

Shape11

Shape12

Shape13


Shape14

Shape15

Shape16

Shape17

Shape18

Shape19

5

С деңгейі: Геометриялық фигураларды қолданып, соларға ұқсас теңдік пен теңсіздік ойлап жаз.

Бағалау критерийі

1. Фигураларды санын салыстырып, нәтижесін сәйкес теңдікпен жазады.

2. Фигураларды салыстырып, нәтижесін теңдік емес деп жазады.

3.Геометриялық фигураларды қолданып, теңдік пен теңсіздік ойлап жазады.

Өз-өзін бағалау парағы «+,- »

Оқушының тегі, аты:

1 тапсырма

2 тапсырма

3 тапсырма

+

+

-

Әр тапсырманың тұсына дұрыс орындаса+ , орындай алмаса – белгісін қояды.

Тж. Ойын: «Теңдіктер, теңсіздіктер»

Оқушыларды 1,2,3,4,5,6 санау арқылы топтарға бөлу. Әр топта 6 оқушыдан болады.

«Теңдік» деген бұйрық берілген кезде әр топтағы оқушылар тең бөлінуі тиіс. 3 пен 3

«Теңсіздік» деген бұйрық берілген кезде әр топтағы оқушылар әртүрлі бөлінуі тиіс.\2 мен 4\ \1 мен 5\

Дескриптор

-Теңдікті ажырата біледі

-Теңсіздікті ажырата біледі

ҚБ Топ аралық қолпаштау

Сабақты бекіту (Ө.ж.)

1- тапсырма Өрнектерді берілген ұғымдармен сәйкестендір.

0+19 <20 19-8=11 15- 5< 12

10+20=30 х+5= 13 х-10=7

Теңдік

Теңсіздік

Теңдеу



1


Дескриптор:

Білім алушы

- теңдікті анықтайды және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді;

- теңсіздікті ажыратады және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді;

-теңдеуді ажыратады және тиісті ұғыммен сәйкестендіреді;

2-тапсырма Өрнектерді кестеге жаз.

5 = 5 3 + 4 = 7 2 = 3

8 + 2 = 9 10 – 1 = 9 16 – 6 = 10




Тура теңдіктер

Тура емес теңдіктер



Дескриптор

Білім алушы

-тура теңдіктерді анықтайды және тиісті бағанға жазады;

-тура емес теңдіктерді анықтайды және тиісті бағанға жазады.

Өзін –өзі бағалау парағында оқушы смайликті бояйды.

Жасыл түс -тапсырманы өте жақсы орындадымқуаныштымын.

Сары түс- толық орындай алмадым, маған оқу керек.

Қызыл түс-мен түсінбедім, маған көмек керек


Shape20















Бейне материал https://www.youtube.com/watch?v=FyNvXbYlGs8



Сәнді жұлдызшалар


___________________________









Сергіту сәті:1M. thumb_up1.2K thumb_down388.

Дәптер 25-26 бет







































Бағалау парағы







































































Сабақтың соңы

3 мин

Рефлексия: «Блоб ағашы»

Бағалау критерийлері:

-Ағаштың басына еш қиындықсыз жеттім.

-Ағаш басына достарымның көмегімен шықтым.

- Ағаш басына шығу үшін әлі жұмыстануым керек.

Қосымша ақпарат





Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Денсаулық пен қауіпсіздік
АҚТ
































Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Сабақта оқушылардың ынтымақтастығын орнату мақсаты амандасудан бастап көрініс алдады. Топтық жұмыс ережесі қайталанады. Бір-бірін тыңдау,түсінісу дағдылары қалыптасады.

Деңгейлік тапсырма Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?

Әрбір жеке оқушы қажеттілігін қанағаттандыру мақсатында саралау жұмыстары жүргізіледі

Тапсырма Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай түрлі тапсырмалар суреттер, кестелер беріледі. Топтық жұмыста жеңілден күрделіге қарай әр түрлі тапсырмалар орындалады.

Қарқын Тапсырманы шапшаң орындап болған жоғары деңгейдегі оқушылар басқаларға көмек береді.

Бағалау Сабақ үдерісінің барлық кезеңдерінде оқушылардың қажеттіліктеріне қарай бағаланады, алға жылжу үшін түзету жұмыстары жүргізіледі.

Диалог және қолдау көрсету

Тапсырманы орындау барысында көмек қажет ететін оқушыларға нақты көмек беру үшін сұрақтар дайындалады.


Ұж. Шиpaту: Қалай амандасамыз?

«Cерпілген сұрақ» әдici.

Тж. «Oйлaн – Жұптac - Бөлic» әдici.

Тж. Ойын:«Теңдіктер мен теңсіздіктер»


Бағалау әдістері:

«Қолпаштау» әдісі Мұғaлiмнiң қолпаштауы «Жapaйcыңдap!», «Тaмaшa!», «Керемет!» «Сәнді жұлдыздар» Жақсы- сары жұлдыз Жарадың –қызыл жұлдыз Ақылдым- жасыл жұлдыз «Бacбapмaқ»әдici apқылы бір-бірін бaғaлaйды. «Сиқырлы қарындаштар» «Қол шапалақтау» әдісі "Смайликтер "әдісі

Өз-өзін бағалау парағы

Рефлексия: «Блоб ағашы»

-Ағаштың басына еш қиындықсыз жеттім.

-Ағаш басына достарымның көмегімен шықтым.

- Ағаш басына шығу үшін әлі жұмыстануым керек.























Ширату сәтінде « Екі теке» мысалын тыңдату кезінде әдебиет сабағымен пәнаралық байланыс жасалады.Сергіту сәтінде дене шынықтыру, музыка пәндерімен пәнаралық байланыс жасалады.

Интербелсенді тақтаны 10 минуттан артық қолданбауды көздедім.

Оқушылардың денсаулығына кері әсер тигізбеу мақсатында сергіту жаттығуын және ойын өткіземін.









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.05.2018
8311
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі