|
Сабақтың тақырыбы: Тігінші мен ай |
Мұғалімнің аты-жөні: Баженова Арайлым Науқановна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2В |
Қатысқан оқушылар саны: 11 |
Қатыспаған оқушылар саны: 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
2.1.1.1.Ауызша тіл және тыңдау-көру материалдарын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау; 2.2.4.1.Оқиға желісін сақтай отырып,таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды баяндау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Өз сөзімен мазмұндайды, өз пікірімен бөліседі,баға береді,тән дыбыстарды дұрыс айту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Интерактивті тақта, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, талдау,көрнекілік, «Қара жәшік» ішіндегі жұмыс, рефлексия. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі,жаратылыстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды салауатты өмір салтын ұстануға үйрету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан-ған уақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Топтарға бөлу. Тірек сөздер бойынша топқа бөліну. Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда көйлек,ай деген сөздер болу керек. Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді. Топ басшысын сайлау. Бағалау парақтарын тарату. Психологиялық ахуал «Сыйлық» -Сенің атың кім? -Сен нешінші сыныпта оқисың? -Сен нешедесің? -Қазір қандай жыл мезгілі? |
1-топ: көйлек 2-топ: ай Суреттермен бөлу Көңілді әуен
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 3 минут 5 минут 5 минут Аяқталуы Сабақты бекіту 5 минут 5 минут Кері байланыс 4 минут Үй жұмысы 2 минут |
Білу және түсіну Ой
қозғау: 1-топ: Ай 2-топ:
Тігінші Мәтін алды жұмыс: жаңа сөздерді оқып, сол сөздер бойынша сөз тіркесін құрастырады. *мұғалім мәнерлеп оқиды *оқушылар мұғалімнен кейін барлығы дауыстап оқиды. *оқушылар тізбектеп оқиды *сөз тіркестерін,сөйлемдер құрастырады жаңа сөздер: ерте,ерте,ертеде-давным,давно тікті-сшил ренжіді-обиделась күн сайын-с каждым днем өсті-росла ұнады-понравилась ҚБ.Жұлдызшалар арқылы Топтық жұмыс Тігінші мен ай . Мәтінді мәнерлеп оқу. Ерте,ертеде,ертеде бір ақсақал өмір сүріпті.Ол тігінші болыпты.Бір күні ай түсіп ,тігінші ақсақалға көлек тігіп беруін сұрайды.Ай кішкентай болды.Тігінші айға көйлек тікті.Ай күн сайын үлен болды.Ай көйлекті киді.Көйлек айға кішкентай болы.Ай ренжіді. «Тігінші мен ай» мультфильмі маған ұнады. 1-тапсырма .Әр топ сурет бойынша сұрақтарға жауап беріңіздер. Ертеде кім өмір сүрді? (Ақсақал) Ол кім болыпты (тігінші) Ай қандай еді? (кішкентай) Тігінші кімге көйлек тікті? (айға) Ай күн сайын қандай болды? (үлкен) Көйлекті кім киді?(ай) Ай не істеді? (Ай ренжіді) ҚБ.Смайликтер арқылы Сергіту сәті 2-тапсырма Топтық жұмыс «Тігінші » тобы .Кестемен жұмыс Сөйлемнің аяғын екінші бағаннан тауып, сәйкестендіру.
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Сабақтың
тақырыбы: Тігінші мен
ай
Мұғалімнің
аты-жөні: Баженова Арайлым
Науқановна Сынып:
2В Қатысқан оқушылар саны:
11
Қатыспаған оқушылар
саны: 1
Сабаққа негізделген оқу
мақсаттары 2.1.1.1.Ауызша тіл және тыңдау-көру
материалдарын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп
қайталау;
2.2.4.1.Оқиға желісін сақтай
отырып,таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан
құрастырылған оқиғаларды баяндау
Сабақ
мақсаттары Барлық оқушылар орындай
алады:
Қазақша қарапайым
сөздерді түсініп қайталайды. Оқушылардың басым
бөлігі:
Оқиғаларды түсінеді
және сипаттайды. Кейбір
оқушылар: Таныс сөздерді қолдану арқылы
шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды
баяндайды. Бағалау
критерийлері Оқыған мәтіннің мазмұнын
түсінеді,тақырыбын
анықтайды. Тілдік ерекшеліктерді дұрыс
қолданады
Тілдік
мақсат
Өз сөзімен
мазмұндайды, өз пікірімен бөліседі,баға береді,тән дыбыстарды дұрыс
айту
Ресурстар
Интерактивті тақта,
суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және
әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
Әдіс-тәсілдер Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, талдау,көрнекілік, «Қара жәшік» ішіндегі жұмыс,
рефлексия.
Пәнаралық
байланыс
Орыс
тілі,жаратылыстану
Құндылықтарға
баулу
Оқушыларды салауатты
өмір салтын ұстануға үйрету
Алдыңғы
оқу
Сабақтың
жоспары
Жоспарлан-ған
уақыт
Сабақ барысы
:
Ресурстар Сабақтың
басы
3
минут Ұйымдастыру
кезеңі Топтарға
бөлу. Тірек сөздер бойынша топқа
бөліну. Оқушыларға сөздер қиындыларын
беремін. Әріп қиындыларда көйлек,ай деген сөздер болу
керек. Оқушылар сол сөздер бойынша
топтарға бөлінеді. Топ басшысын
сайлау. Бағалау парақтарын
тарату. Психологиялық ахуал
«Сыйлық» -Сенің атың
кім? -Сен нешінші сыныпта
оқисың? -Сен
нешедесің?
-Қазір қандай жыл
мезгілі? 1-топ:
көйлек 2-топ:
ай Суреттермен бөлу Көңілді
әуен
Сабақтың
ортасы 5
минут 5
минут 3
минут 5
минут 5
минут Аяқталуы Сабақты
бекіту 5
минут 5
минут Кері
байланыс 4
минут Үй
жұмысы
2
минут Білу және
түсіну Ой
қозғау: 1-топ:
Ай 2-топ:
Тігінші Мәтін алды
жұмыс: жаңа сөздерді оқып, сол сөздер бойынша сөз
тіркесін
құрастырады. *мұғалім мәнерлеп
оқиды *оқушылар мұғалімнен кейін барлығы дауыстап
оқиды. *оқушылар тізбектеп
оқиды *сөз тіркестерін,сөйлемдер
құрастырады жаңа
сөздер: ерте,ерте,ертеде-давным,давно тікті-сшил ренжіді-обиделась күн сайын-с каждым
днем өсті-росла ұнады-понравилась ҚБ.Жұлдызшалар
арқылы Топтық
жұмыс Тігінші мен ай .
Мәтінді мәнерлеп
оқу. Ерте,ертеде,ертеде бір ақсақал өмір сүріпті.Ол тігінші
болыпты.Бір күні ай түсіп ,тігінші ақсақалға көлек тігіп беруін
сұрайды.Ай кішкентай болды.Тігінші айға көйлек тікті.Ай күн сайын
үлен болды.Ай көйлекті киді.Көйлек айға кішкентай болы.Ай ренжіді.
«Тігінші мен ай» мультфильмі маған
ұнады. 1-тапсырма .Әр топ сурет
бойынша сұрақтарға жауап
беріңіздер. Ертеде кім өмір сүрді?
(Ақсақал) Ол кім болыпты
(тігінші) Ай қандай еді?
(кішкентай) Тігінші кімге көйлек
тікті? (айға) Ай күн сайын қандай
болды?
(үлкен) Көйлекті кім
киді?(ай) Ай не істеді? (Ай
ренжіді) ҚБ.Смайликтер
арқылы Сергіту
сәті 2-тапсырма Топтық
жұмыс «Тігінші » тобы .Кестемен
жұмыс
Сөйлемнің аяғын
екінші бағаннан тауып,
сәйкестендіру.
1.Ерте, ерте, ертеде
ақсақал 2. Ол
тігінші 3.Бір күні аспаннан ай
түсіп,тігінші ақсақалға көйлек тігіп
беруін 4. Ай
кішкентай 5.Тігінші Айға
көйлек 6.Ай күн сайын
үлкен 7.Ай
көйлекті 8.Көйлек Айға
кішкентай 9.Ай «Тігінші мен ай»
мультфильмі маған ұнады. болыпты. өмір
сүріпті. болды сұрайды. болды. ренжіді. киді болды. тікті
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














