Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді:
|
Сабақ: Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының тригонометриялық функциялары. |
Мектеп: №77 А.Асқаров атындағы мектеп-лицейі |
||||||||
|
Күні: 08.11.2018жыл |
Мұғалімнің есімі:Саметова Роза |
||||||||
|
Сынып:8 «г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
8.1.3.2 бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштарының қатыстары арқылы берілген анықтамаларын білу; |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларының қатынастарын таниды |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Косинус пен синус тек қатынастар ғана екенін білу және косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін біледі. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар: Неліктен косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін өз сөзімен түсіндіреді. |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері: -Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларының қатынастарын таниды -Косинус пен синус тек қатынастар ғана екенін білу және косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін біледі. ; |
Дескриптор: -Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларының қатынастарын анықтайды; - Косинус пен синус тек қатынастар ғана екенін біледі және косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін анықтайды.; -Неліктен косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін өз сөзімен түсіндіре алады. |
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: сабақтағы жаңа сөздердің мағынасын түсіндіру. |
||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:.синус, косинус, тікбұрышты үшбұрыш,перпендикуляр, сүйір бұрыш |
|||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы, синусы |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар , ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||
|
Басталуы (2мин) Кіріспе (3мин) |
а) Сәлемдесу (оқушыларды түгелдеу, құрал жабдықтарды тексеру.) Үй тапсырмасын сұрау.-үшбұрыштың тамаша нүктелері;-трапецияның орта сызығы;-үшбұрыштың орта сызығы;Топқа біріктіру:Оқушыларды жұптық топқа біріктіремін. |
|
|||||||
|
Ортасы (5мин) А) Тұсаукесер |
«Ой қозғау» тәсілі. Оқушыларға сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашу. -тікбұрышты үшбұрышты неге тік деп атаймыз;Қалған бұрыштары қандай? -Ал, сүйір бұрыштарын қалай табамыз;Тақырыптық талау: 1. Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы 2. Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы 3. Бұрыштың косинусы және синусы тек оның градустық өлшеміне ғана тәуелді Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы ABC тікбұрышты үшбұрышы берілсін.C =90оболсын. Оның катеттерінa, b ал гипотенузасынcдеп,сонымен бірге бір сүйір бұрышының, мысалы, Абұрышынαдеп белгілейік. Осы үшбұрыштың қабырғаларының қатынасын қарастырамыз.
|
|
|||||||
|
Б) Негізгі бөлім (17мин)
(8мин) |
«Ойлан, жұптас, бөліс» тәсілі бойынша оқушылар жұптасу арқылы оқулықтағы тапсырманы орындайды.№ Лицей сыныптары үшін:Деңгейлік тапсырмалар: І деңгей тапсырмалары
ІІІ деңгей тапсырмалары
|
Қосымша тапсырма. |
|||||||
|
Аяқталуы (2мин) 3мин) |
а) Кері байланыс. Мақсатым: оқушының бүгінгі тапсырмада нені түсінбегенін тексеру.-Бүгінгі сабақта мен қиналдым.....-Бүгінгі сабақта түсінгенім..... б) Бағалау в)үйге тапсырма № |
|
|||||||
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
П/с:физика, |
|||||||
|
Рефлексия |
|||||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.
2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.
2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының тригонометриялық функциялары"
Ашық сабақ "Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының тригонометриялық функциялары"
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді:
|
Сабақ: Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының тригонометриялық функциялары. |
Мектеп: №77 А.Асқаров атындағы мектеп-лицейі |
||||||||
|
Күні: 08.11.2018жыл |
Мұғалімнің есімі:Саметова Роза |
||||||||
|
Сынып:8 «г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
8.1.3.2 бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштарының қатыстары арқылы берілген анықтамаларын білу; |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларының қатынастарын таниды |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Косинус пен синус тек қатынастар ғана екенін білу және косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін біледі. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар: Неліктен косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін өз сөзімен түсіндіреді. |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері: -Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларының қатынастарын таниды -Косинус пен синус тек қатынастар ғана екенін білу және косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін біледі. ; |
Дескриптор: -Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларының қатынастарын анықтайды; - Косинус пен синус тек қатынастар ғана екенін біледі және косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін анықтайды.; -Неліктен косинус пен синустың тек бұрышқа ғана тәуелді екенін өз сөзімен түсіндіре алады. |
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: сабақтағы жаңа сөздердің мағынасын түсіндіру. |
||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:.синус, косинус, тікбұрышты үшбұрыш,перпендикуляр, сүйір бұрыш |
|||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы, синусы |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар , ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||
|
Басталуы (2мин) Кіріспе (3мин) |
а) Сәлемдесу (оқушыларды түгелдеу, құрал жабдықтарды тексеру.) Үй тапсырмасын сұрау.-үшбұрыштың тамаша нүктелері;-трапецияның орта сызығы;-үшбұрыштың орта сызығы;Топқа біріктіру:Оқушыларды жұптық топқа біріктіремін. |
|
|||||||
|
Ортасы (5мин) А) Тұсаукесер |
«Ой қозғау» тәсілі. Оқушыларға сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашу. -тікбұрышты үшбұрышты неге тік деп атаймыз;Қалған бұрыштары қандай? -Ал, сүйір бұрыштарын қалай табамыз;Тақырыптық талау: 1. Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы 2. Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы 3. Бұрыштың косинусы және синусы тек оның градустық өлшеміне ғана тәуелді Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы ABC тікбұрышты үшбұрышы берілсін.C =90оболсын. Оның катеттерінa, b ал гипотенузасынcдеп,сонымен бірге бір сүйір бұрышының, мысалы, Абұрышынαдеп белгілейік. Осы үшбұрыштың қабырғаларының қатынасын қарастырамыз.
|
|
|||||||
|
Б) Негізгі бөлім (17мин)
(8мин) |
«Ойлан, жұптас, бөліс» тәсілі бойынша оқушылар жұптасу арқылы оқулықтағы тапсырманы орындайды.№ Лицей сыныптары үшін:Деңгейлік тапсырмалар: І деңгей тапсырмалары
ІІІ деңгей тапсырмалары
|
Қосымша тапсырма. |
|||||||
|
Аяқталуы (2мин) 3мин) |
а) Кері байланыс. Мақсатым: оқушының бүгінгі тапсырмада нені түсінбегенін тексеру.-Бүгінгі сабақта мен қиналдым.....-Бүгінгі сабақта түсінгенім..... б) Бағалау в)үйге тапсырма № |
|
|||||||
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
П/с:физика, |
|||||||
|
Рефлексия |
|||||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.
2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.
2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
ікбұрышты
үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы













