
Нур-Сұлтан қаласы әкімдігінің
«№49 орта мектеп» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Нуралиева Алия Айдосовна
|
Пән: Математика Орта мерзімді жоспар бөлімі: 2В бөлім – Аудан. Шамалар Күні: 24.11.2021ж Сынып: 3 «Г» |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.1.3 тікбұрышты үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш ауданы формуласын: S= (a.b):2, S=a2, S=a.b шығарып алу және қолдану |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек, тарих. |
||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, |
||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған фигуралар, парақшаларды өлеу үшін тиын, қақпақ, түйме. Интерактивті тақта, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар. постер, кері байланыс дәптері, қб ресурстары т.б |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Жарқырап күн де ашылды, Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз, Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз. Жаңа топ құру
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Ерте заманда қазақ халқы ауданды қалай өлшеген?
Ежелгі уақытта кейбір елдерде бір күнде өгізбен жыртылған жердің ауданы өлшем ретінде алынған. Ал Римде – югер, Түркияда – федан, Ресейде – шөмеле, Египетте – федан, Австрияда – йох деп атаған. Танап – қазақ халқының байырғы аудан бірлігі. Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер. Алдыңғы білімді еске түсіру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ширату тапсырмасы. №1 «Зертте және зерделе» әдісі. Үш топқа қағаз парағынан қиылған бірдей фигура беріледі: 1-топ –түймемен, 2-топ –тиынмен, 3-топ – қақпақпен ауданын шамамен өлшейді.
«Галереяға саяхат» ойыны Жіпке әртүрлі геометриялық фигуралар ілініп тұрады. Бір оқушы шығып бір фигураны таңдап сол фигурада өлшем бірліктеріне сипаттама береді және формуласын жазады. ҚБ «Бағдаршам түстері» әдісі Топпен жұмыс.
Дескрипторлар:
2-топ. Шаршының белгісіз қабырғасын тап.
Дескрипторлар:
3-топ. Фигуралардың қабырғаларын өлшеп, боялған бөлігінің ауданын тап.
Дескрипторлар:
ҚБ «Топтар бір-бірін бағалайды»
Сергіті сәті. «Кім тапқыр» ойыны. Қабырғада ілулі тұрған кестені пайдаланып ауданның өлшем бірліктерін салыстырады. 3см²*3дм² 5м²*5см² 9м²*900дм² 9дм²*900см² 10дм²*100см² 9м²*90дм² 5м²*500дм² 200дм²*2м² 100см²*100дм²
Дескриптор: Аудан өлшем бірліктерін салыстырады
Оқулықпен жұмыс. Жеке жұмыс №5 әрбір суретке дұрыс жауапты жаз:
Дескрипторлар:
Барлығы 10 балл |
Қақпақтар, тиындар, түймелер
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Кестелер
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Өткен материалмен жұмыс «Қатені тап» ойыны
Үйге тапсырма: №6 38-бет
Рефлексия Ал балалар бүгінгі сабақта не білдік? Не үйрендік? Не түсіндік?
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу.
Ашық сабақ. Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу.

Нур-Сұлтан қаласы әкімдігінің
«№49 орта мектеп» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Нуралиева Алия Айдосовна
|
Пән: Математика Орта мерзімді жоспар бөлімі: 2В бөлім – Аудан. Шамалар Күні: 24.11.2021ж Сынып: 3 «Г» |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.1.3 тікбұрышты үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш ауданы формуласын: S= (a.b):2, S=a2, S=a.b шығарып алу және қолдану |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек, тарих. |
||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, |
||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған фигуралар, парақшаларды өлеу үшін тиын, қақпақ, түйме. Интерактивті тақта, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар. постер, кері байланыс дәптері, қб ресурстары т.б |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Жарқырап күн де ашылды, Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз, Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз. Жаңа топ құру
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Ерте заманда қазақ халқы ауданды қалай өлшеген?
Ежелгі уақытта кейбір елдерде бір күнде өгізбен жыртылған жердің ауданы өлшем ретінде алынған. Ал Римде – югер, Түркияда – федан, Ресейде – шөмеле, Египетте – федан, Австрияда – йох деп атаған. Танап – қазақ халқының байырғы аудан бірлігі. Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер. Алдыңғы білімді еске түсіру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ширату тапсырмасы. №1 «Зертте және зерделе» әдісі. Үш топқа қағаз парағынан қиылған бірдей фигура беріледі: 1-топ –түймемен, 2-топ –тиынмен, 3-топ – қақпақпен ауданын шамамен өлшейді.
«Галереяға саяхат» ойыны Жіпке әртүрлі геометриялық фигуралар ілініп тұрады. Бір оқушы шығып бір фигураны таңдап сол фигурада өлшем бірліктеріне сипаттама береді және формуласын жазады. ҚБ «Бағдаршам түстері» әдісі Топпен жұмыс.
Дескрипторлар:
2-топ. Шаршының белгісіз қабырғасын тап.
Дескрипторлар:
3-топ. Фигуралардың қабырғаларын өлшеп, боялған бөлігінің ауданын тап.
Дескрипторлар:
ҚБ «Топтар бір-бірін бағалайды»
Сергіті сәті. «Кім тапқыр» ойыны. Қабырғада ілулі тұрған кестені пайдаланып ауданның өлшем бірліктерін салыстырады. 3см²*3дм² 5м²*5см² 9м²*900дм² 9дм²*900см² 10дм²*100см² 9м²*90дм² 5м²*500дм² 200дм²*2м² 100см²*100дм²
Дескриптор: Аудан өлшем бірліктерін салыстырады
Оқулықпен жұмыс. Жеке жұмыс №5 әрбір суретке дұрыс жауапты жаз:
Дескрипторлар:
Барлығы 10 балл |
Қақпақтар, тиындар, түймелер
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Кестелер
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Өткен материалмен жұмыс «Қатені тап» ойыны
Үйге тапсырма: №6 38-бет
Рефлексия Ал балалар бүгінгі сабақта не білдік? Не үйрендік? Не түсіндік?
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














