Материалдар / Ашық сабақ "Тілдік қарым-қатынас талаптары", 5-сынып, қазақ тілі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Тілдік қарым-қатынас талаптары", 5-сынып, қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге әдістемелік көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Маусым 2021
2412
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: 21.09.2017ж

Сабақтың тақырыбы

Тілдік қарым-қатынас талаптары

5-сынып

қазақ тілі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

  • ӘТН1. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу.


Сабақ мақсаттары:

  • Барлығы: қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу.




Көбі: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайды.



Кейбірі: «Халық пен тіл» атты өлең құрастыру


Пәнаралық байланыс

Әдебиетпен, тарихпен

Қажетті құрал-жабдықтар

Оқулық, плакаттар, маркер, «Мақал-мәтелдер» жинағы


Оқыту әдістері:

Топтық жұмыс, жеке жұмыс

Жоспарланған уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті. Жаттығу түрлері

Оқушы әрекеті

Сабақтың басы











Сабақтың ортасы








Сабақтың соңы


Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау –оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.Денсаулық және қауіпсіздік.АКТ-мен байланыс.ҚҰндылықтармен байланыс(тәрбие элнменті)

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағымызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.Сол жақта берілген сұрақтарға жауап берініз


























1-әрекет.(2 минут) Сынып ахуалын қалыптастыру.(1, 5-модуль)

  • Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу . Сынып ахуалын қалыптастыру үшін «Жүгірген суретші» ойыны

2-әрекет. Сабақ мақсатымен таныстыру. (1, 4, 5-модульдер)

Оқушыларға сабақ мақсаты мен міндетін таныстырып талдатады. Жетістік критерийлері таныстырылады.

( минут).

Сұхбаттасу мәдениеті

  • Сабақтың мақсаты: қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу.


3-әрекет. Топқа бөлу. (1, 5-модульдер). Топ аты мен топ құрамы сақталады.

(2 минут)

4-әрекет. Жұптық жұмыс. (1 ,2-модульдер).

1-тапсырма

Дескрипторлар Білім алушы

Берілген сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу.

Күрек-

Жүрек-

Көбелек-

Қара құм-

Қара қой-

Ақ лақ-

Сүйеніш-

Сергіту сәті. «Қаражорға» биі

5-әрекет.4-тапсырма. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу ( 5 минут)


Дискрипторлар Білім алушы

  • Мәтінініен ілгерінді, кейінді ықпал түрлерін тауып, «Қос жазба» күнделігін жазады.


6-әрекет. Оқушылар «Сәлемдесу» атты өлең құрастыру.


7-әрекет.Рефлексия кезеңі.Кестені толтыру.

(1, 2-модульдер), (5 минут)

.8-әрекет.Үйге тапсырма : ереже жаттау



1-әрекет. Оқушылар тыңдайды.








2-әрекет.Оқушылар дәптерлеріне сабақтың тақырыбын жазады. Сабақ мақсаттарын оқып, өз сөздерімен талқылайды.


Сабақтың міндеті:

1Жаңа тақырыпты меңгеру;

2 . Әрбір айтып тұрған ойларын ғылыми көзқараспен астарлау;

3.Өз ойларын дәлелдей алуға ұмтылу.



3-әрекет.Оқушылар топқа бөлінеді.



4-әрекет.Жұптық жұмыс.

(1 , 2-модульдер)

5- әрекет.Әр оқушы өз дәптерлеріне орындайды.

6-әрекет. «Тілім менің»

7-әрекет.Рефлексия кезеңі.

Үндестік заңы дегеніміз не?

Мысал келтіріңдер





8-әрекет.Үйге тапсырма алады.


















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!