Шона Смаханұлы атындағы №62 гимназия
«Тізбектер»
Матемтика 1 «Б» сынып
Пән мұғалімі: А.Е.Мажбиева
2024ж.
|
Бөлім: |
2В Сандар және заңдылықтар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мажбиева А.Е |
|
|
Күні: |
11.12.2024ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушыларсаны: |
Қатыспағандарсаны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тізбектер / Табиғаттағы тізбек |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.3.2 іс-әрекет және табиғат күйінің тізбектілігін анықтау/сандар, фигуралар, ойыншықтар, түрлі түсті моншақтар тізбектерін құру және тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тізбекті құруды және заңдылықты анықтауды үйренесің |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
Өткен сабақ
Қызығу- шылығын ояту |
Жағымды ахуал қалыптастыру Қане біздер ойлайық Ойымызды жинайық Қандай есеп болса да, Шешпей оны қоймайық
Өткен сабақтағы білімді еске түсіру "Серпілген сауал"
ҚБ: «Қолпаштау» әдісі «Жарайсыңдар!», «Өте жақсы!, «Керемет». "Сұрақтар шеңбері" - Бүгін айдың нешесі? -Аптаның қай күні? -Бір аптада неше күн бар? -Бір жылда неше мезгіл бар?
Тақтаға жыл мезгілдерінің суретін ілдіру Жыл мезгілдері туралы БЕЙНЕРОЛИК КӨРУ |
Оқушылар қайталап айтады
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары
Жыл мезгілдері |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. «Жарайсың!», «Өте жақсы!», «Керемет!» |
Слайд 1
Тақта |
|
Жаңа сабақ
Сергіту сәті
Сабақтың соңы
|
Белсенді оқу тапсырмалары 1-тапсырма Оқулықпен жұмыс. Оқушылар өздері ұнататын жыл мезгілі туралы әңгімелейді. Жыл мезгілдері мен олардың белгілерін атайды. Суреттен қарап, жыл мезгілдерінің ретін түсіндіреді. Суретке қарап ретін дұрыстап ата: түн, күндіз, таңертең, кеш. Жылдың қай мезгілін ұнатасың? Қазір қай мезгіл? Мұғалім тәуліктегі мезгілдерге тоқталады.
БЕЙНЕРОЛИК КӨРУ: «заңдылық» Бүгін:
Тізбек құруды және заңдылықты анықтауды үйренейік.
2-тапсырма Оқулықтағы 2-тапсырманы өз бетімен орындайды. Бөлшектердің орналасу заңдылығын анықтайды, оны жалғастырады. Мұғалім оқушыларға мозайка тақтасына өзінің тізбегін құрастыруды ұсынады.
«Үш қатарға тапсырма» әдісі Қатар бойынша жұптарға тапсырма беріледі. 1-қатар жұптарға Моншақтан тізбек құру 2-қатар жұптарға Фигуралардан тізбек құру 3-қатар жұптарына Смайликтен тізбек құру 3-тапсырма Тақтамен жұмыс
алғашқы бес шырша бөліктерінің түстеріне мұқият қарап, қорытынды жасайды. Бірінші шыршаға қарағанда екінші шыршада қызғылт сары түс пен жасыл түске боялған бөліктердің орындары ауысқанын байқайды. Тура осылай үшінші және төртінші шыршада қызғылт сары түс пен қызыл түске боялған бөліктердің орындары ауысқанын байқайды. Осыдан бесінші және алтыншы шырша жасыл түс пен қызыл түске боялған бөліктердің орындары ауысқанын байқайды "Молекула" сергіту жаттығуы
Дәптермен жұмыс Бекіту «Менің орнымды тап» ойыны: Шарты: әр топтағы оқушы санды вагондарға өсу ретімен 100 ге дейін орналастырады
Шығармашылық жұмыс . Тiзбектердi жалғастыр: А 6 4 2 )
Ә 5 3 19 )
Б в б а9 ) |
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Сұрақтарға жауап береді. Өз көзқарастарын білдіреді
Бірінші қатардағы бөлшектер орналасу заңдылығы: көк, қызыл, сары, көк, қызыл, сары . Екінші қатардағы бөлшектер орналасу заңдылығы: көк, екі қызыл, көк, екі қызыл.
Бойларын сергітетін қимыл жаттығулар жасайды.
Математикалық ребусты шешеді. Сұрақтарға жауап береді. Өз көзқарастарын білдіреді Өз көзқарастарын білдіреді Шығармашы лықпен жұмыс жасау
|
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
фигуралар, моншақтар смайлик
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
Оқулық, суреттер
Жұмыс дәптері
ө ж о
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? Сабақтан не үйрендіңдер? Саған не ерекше қызықты болды? Сұрақтарына жауап береді.
|
Оқушыларға ресурс таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
«Басбармақ» |
Кері байланыс парағы.
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тізбектер 1сынып
Ашық сабақ Тізбектер 1сынып
Шона Смаханұлы атындағы №62 гимназия
«Тізбектер»
Матемтика 1 «Б» сынып
Пән мұғалімі: А.Е.Мажбиева
2024ж.
|
Бөлім: |
2В Сандар және заңдылықтар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мажбиева А.Е |
|
|
Күні: |
11.12.2024ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушыларсаны: |
Қатыспағандарсаны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тізбектер / Табиғаттағы тізбек |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.3.2 іс-әрекет және табиғат күйінің тізбектілігін анықтау/сандар, фигуралар, ойыншықтар, түрлі түсті моншақтар тізбектерін құру және тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тізбекті құруды және заңдылықты анықтауды үйренесің |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
Өткен сабақ
Қызығу- шылығын ояту |
Жағымды ахуал қалыптастыру Қане біздер ойлайық Ойымызды жинайық Қандай есеп болса да, Шешпей оны қоймайық
Өткен сабақтағы білімді еске түсіру "Серпілген сауал"
ҚБ: «Қолпаштау» әдісі «Жарайсыңдар!», «Өте жақсы!, «Керемет». "Сұрақтар шеңбері" - Бүгін айдың нешесі? -Аптаның қай күні? -Бір аптада неше күн бар? -Бір жылда неше мезгіл бар?
Тақтаға жыл мезгілдерінің суретін ілдіру Жыл мезгілдері туралы БЕЙНЕРОЛИК КӨРУ |
Оқушылар қайталап айтады
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары
Жыл мезгілдері |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. «Жарайсың!», «Өте жақсы!», «Керемет!» |
Слайд 1
Тақта |
|
Жаңа сабақ
Сергіту сәті
Сабақтың соңы
|
Белсенді оқу тапсырмалары 1-тапсырма Оқулықпен жұмыс. Оқушылар өздері ұнататын жыл мезгілі туралы әңгімелейді. Жыл мезгілдері мен олардың белгілерін атайды. Суреттен қарап, жыл мезгілдерінің ретін түсіндіреді. Суретке қарап ретін дұрыстап ата: түн, күндіз, таңертең, кеш. Жылдың қай мезгілін ұнатасың? Қазір қай мезгіл? Мұғалім тәуліктегі мезгілдерге тоқталады.
БЕЙНЕРОЛИК КӨРУ: «заңдылық» Бүгін:
Тізбек құруды және заңдылықты анықтауды үйренейік.
2-тапсырма Оқулықтағы 2-тапсырманы өз бетімен орындайды. Бөлшектердің орналасу заңдылығын анықтайды, оны жалғастырады. Мұғалім оқушыларға мозайка тақтасына өзінің тізбегін құрастыруды ұсынады.
«Үш қатарға тапсырма» әдісі Қатар бойынша жұптарға тапсырма беріледі. 1-қатар жұптарға Моншақтан тізбек құру 2-қатар жұптарға Фигуралардан тізбек құру 3-қатар жұптарына Смайликтен тізбек құру 3-тапсырма Тақтамен жұмыс
алғашқы бес шырша бөліктерінің түстеріне мұқият қарап, қорытынды жасайды. Бірінші шыршаға қарағанда екінші шыршада қызғылт сары түс пен жасыл түске боялған бөліктердің орындары ауысқанын байқайды. Тура осылай үшінші және төртінші шыршада қызғылт сары түс пен қызыл түске боялған бөліктердің орындары ауысқанын байқайды. Осыдан бесінші және алтыншы шырша жасыл түс пен қызыл түске боялған бөліктердің орындары ауысқанын байқайды "Молекула" сергіту жаттығуы
Дәптермен жұмыс Бекіту «Менің орнымды тап» ойыны: Шарты: әр топтағы оқушы санды вагондарға өсу ретімен 100 ге дейін орналастырады
Шығармашылық жұмыс . Тiзбектердi жалғастыр: А 6 4 2 )
Ә 5 3 19 )
Б в б а9 ) |
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Сұрақтарға жауап береді. Өз көзқарастарын білдіреді
Бірінші қатардағы бөлшектер орналасу заңдылығы: көк, қызыл, сары, көк, қызыл, сары . Екінші қатардағы бөлшектер орналасу заңдылығы: көк, екі қызыл, көк, екі қызыл.
Бойларын сергітетін қимыл жаттығулар жасайды.
Математикалық ребусты шешеді. Сұрақтарға жауап береді. Өз көзқарастарын білдіреді Өз көзқарастарын білдіреді Шығармашы лықпен жұмыс жасау
|
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
фигуралар, моншақтар смайлик
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
Оқулық, суреттер
Жұмыс дәптері
ө ж о
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? Сабақтан не үйрендіңдер? Саған не ерекше қызықты болды? Сұрақтарына жауап береді.
|
Оқушыларға ресурс таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
«Басбармақ» |
Кері байланыс парағы.
|
шағым қалдыра аласыз























