Ашық сабақ: Төменгі және жағарғы сатыдағы өсімдіктер

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ: Төменгі және жағарғы сатыдағы өсімдіктер

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімдегі әдіс тәсілдермен бөлісу
Материалдың қысқаша нұсқасы



Бөлім:

Мен зерттеушімін

Күні

05.09.2024ж

Сынып

4

Сабақтың тақырыбы:

Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктер

Педагогтың аты-жөні:

Әмірәлиева С

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.2.1.5 Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктерді ажырату;

4.1.1.1. Зертеудің өзекті бағытын өз пайымдауы негізінде анықтау


Сабақтың мақсаты:\критерийі

- өсімдіктер сатысын ажыратады және зерттеу жүргізеді,өз пікірлерін жеткізеді.

Ойлау дағдыларының деңгейі:

Білу, түсіну,зерттеу,пайымдау


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5- минут



Психологиялық ахуал

Қайырлы күн – табиғат,

Жайқалып өссін өсімдік,

Жайнай берсін орманымыз.

Биік болсын тауларымыз ,

Сәтті болсын сабағымыз !


Суреттер арқылы топқа бөлінеді

1. Ағаштар

2.Итмұрын

3 Бақбақ


Өткенге шолу жасау.

Іс-қимылмен көрсетеді






Оқушылар өсімдік суреттері арқылы топқа бөлінеді.



















Өсімдік суреттері


Сабақтың ортасы


5- минут














7 -мин






















Сергіту сәті.

2 мин





15-мин
























6-мин










Ұжымдық жұмыс


«Ой қозғау» әдісі .Ашық сұрақ


Өсімдік тіршілігі аясында сұрақтар беріледі.Жауаптар тыңдалып ,толықтырылады.


Өсімдіктер неше топқа бөлінеді?

Өсімдік мүшелерін атаңдар?

Өсімдік қандай ортада тіршілік етеді?

Өсімдіктерге не қажет?


Жаңа сабаққа түсіндірме жүргізіледі.


Жеке жұмыс

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Жеке ұсынылған суреттермен таныса отырып төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктер туралы ақпарат беріледі

1-тапсырма:

Суреттерді пайдаланып төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктерді ажыратады.

Саралау тапсырмасы

Суреттегі өсімдіктердің атауымен айырмашылықтарны айқындайды




«Жаңбыр» ойыны





Топтық жұмыс

«Мен зерттеушімін» әдісі.


2-тапсырма. Зерттеу жұмысы.



Балдыр [1] Қызанақ [2]


Экспримент жаса. Өсімдіктердің жетілген мүшелерін анықта,оларды сатыларға ажырат.


Қажетті құралдар:

Балдыр

Қызанақ

Дәптер, қалам


Зерттеу жоспары:

1. Өсімдіктерді парта үстіне қойыңдар.

2. Өсімдік атауын табыңдар

3. Әр өсімдіктің мүшелерін атап,салыстырыңдар..

4 Өсімдік сатыларын анықтаңдар.

5. Өз пікірлеріңді дәлелдеңдер.


Саралау

Тапсырма

Өсімдіктердің сыртық белгілерін бір- бірімен салыстырады


Жеке жұмыс .Ашық сұрақтар.

«Симантикалық әдіс»

3- тапсырма: Кестеде берілген ақпаратты толықтырып, қорытынды жаса.

Кестедегі тиісті орынға «+» таңбасын қой.


Кесте бойынша өсімдік мүшелерін сипаттап,олардың қай топқа жататынын ажыратулары қадағаланады.











Сұрақтарға бірлесе отырып жауап береді.









Өсімдіктердің мүшелерін салыстыра отырып,сатыға ажыратып,

өз ойларын айтады.









Қимылмен көрсетеді.











Өсімдіктерге эксперимент жасау арқылы олардың қандай мүшелерінін жетілгенін анықтайды, өз ойларын дәлелдейді





















Өсімдік мүшелерін толықтырып белгілеп, бұл өсімдік қай топқа жататын ажыратады.












Мадақтау сөздер



































Дескриптор:

-Өсімдіктерді ажыратады, зерттеп пайымдайды және пікірін жеткізеді.































Жаратылыстану оқулығы


10-11 бет




















Балдырлар, қызанақ

















Гүлдің суреті















Кесте

Сабақтың соңы

5-мин



Кері байланыс

- Бүгінгі сабақ ұнады ма?

- Несімен қызық болды?


Оқушылар өз ойларын айтады.


Бас бармақ

арқылы бағалау



Қосымша.

1-тапсырма Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктерге ажыратыңдар.

Shape1

2-тапсырма. Зерттеу жұмысы.



Балдыр [1] Қызанақ [2]


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.00.2024
263
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі