7 сынып Алгебра. Қысқа мерзімді сабақ жоспары І тоқсан № 21 сабақ.
(Lesson Study зерттеу сабағы. № 3)
Бекітемін: ДОІЖО А.К.Мухаметкажина
Сабақтың тақырыбы: 2.4.2. Топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу
|
Бөлім: |
Көпмүшелер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тургалиева Меруерт Уалибековна |
||||
|
Күні: |
18 қазан 2024 жыл |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.12 алгебралық өрнектерді ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару және топтау тәсілдері арқылы көбейткіштерге жіктеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйым-дас- тыру кезеңі Сабақ-тың Басы 5мин |
Сәлемдесу; Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туындату «Мен суретшімін» ойыны. Білім алушыларды «Flippity» платформасымен үш топқа топтастыру; Үй тапсырмасын дайын жауаптары бойынша слайдтан тексеру (№2.30 (2), №2.36 (2,4)). «Терминдер арқылы болжау» әдістемесі негізінде сабақтың тақырыбы анықтап, мақсатын айқындау. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта суретті толықтыру арқылы жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Бағалау парағы: Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боларсың елден ерек. Абай
Бағалау: -сабаққа қатысу- 1 балл; - үй тапсырмасы 1 балл; |
Тақта; Оқулық; |
|
|
10 минут |
Жаңа тақырыпты «Ютуб» каналындағы видео сабақтар көмегімен түсіндіру Топтық жұмыс. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі бойынша топ мүшелері берілген көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу қадамдарын нақтылайды. |
Білім алушылар топтық тапсырмаларды орындайды.
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Бағалау: -топта бір құнды пікір-1 балл; - топта белсенділік таныту-1 балл; - постер қорғауға қатысу-1 балл. |
Сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=7hDkEMU2LGQ&t=75s |
|
|
Сабақ-тың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмалары. «Joyteka» платформасында Квест ойынын ойнау. |
Білім алушылар 3 есептің дұрыс жауабын табу арқылы есікті ашулары керек. Қай топ бірінші есікті ашады сол топ жеңіске жетеді. |
мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Бағалау: 1-2 есеп дұрыс: 1балл; 3 есеп дұрыс: 2 балл; |
Коды: 100748713.
|
|
|
«Quizlet» платформасынан есептер шығару. № 2.106. Көбейткіштерге жіктеңдер:
3) 4а(m-n)+m-n; 5) 5a(x+y)-x-y. № 2.108. Көбейткіштерге жіктеңдер: 1)x3 +3x2 +3x+9; 3)m2 +mn-5m-5n; 5) 10ay-5by+2ax-bx; |
«Quizlet» платформасынан ойнай отырып, сынып лидерін анықтайды. |
Дескриптор Білім алушы - ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады; - көбейткіштерге жіктейді. Дескриптор Білім Алушы - қосылғыштарды топтастырады; - ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады; - Әр көбейтіндіден ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады; - көбейткіштерге жіктейді. Бағалау: 2 жауап дұрыс: 1 балл; 4 жауап дұрыс: 2 балл; 6 жауап дұрыс: 3 балл; |
|
||
|
Сабақ-тың соңы 5 мин |
Қорытындылау. Рефлексия. Тіркесті толықтырыңыз: «Бүгін мен сабақта ... білдім» «Бүгін мен сабақта ... үйрендім» «Бүгін мен сабақта ... таныстым» «Бүгін мен сабақта ... қайталадым» «Бүгін мен сабақта ... бекіттім» Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: - тақырып бойынша не білемін? - тағы не білгім келеді? - не істей аламын? Үйге тапсырма: №2.107 (2,10), №2.115 (4) |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу
Ашық сабақ. Топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу
7 сынып Алгебра. Қысқа мерзімді сабақ жоспары І тоқсан № 21 сабақ.
(Lesson Study зерттеу сабағы. № 3)
Бекітемін: ДОІЖО А.К.Мухаметкажина
Сабақтың тақырыбы: 2.4.2. Топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу
|
Бөлім: |
Көпмүшелер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тургалиева Меруерт Уалибековна |
||||
|
Күні: |
18 қазан 2024 жыл |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.12 алгебралық өрнектерді ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару және топтау тәсілдері арқылы көбейткіштерге жіктеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйым-дас- тыру кезеңі Сабақ-тың Басы 5мин |
Сәлемдесу; Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туындату «Мен суретшімін» ойыны. Білім алушыларды «Flippity» платформасымен үш топқа топтастыру; Үй тапсырмасын дайын жауаптары бойынша слайдтан тексеру (№2.30 (2), №2.36 (2,4)). «Терминдер арқылы болжау» әдістемесі негізінде сабақтың тақырыбы анықтап, мақсатын айқындау. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта суретті толықтыру арқылы жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Бағалау парағы: Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боларсың елден ерек. Абай
Бағалау: -сабаққа қатысу- 1 балл; - үй тапсырмасы 1 балл; |
Тақта; Оқулық; |
|
|
10 минут |
Жаңа тақырыпты «Ютуб» каналындағы видео сабақтар көмегімен түсіндіру Топтық жұмыс. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі бойынша топ мүшелері берілген көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу қадамдарын нақтылайды. |
Білім алушылар топтық тапсырмаларды орындайды.
|
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Бағалау: -топта бір құнды пікір-1 балл; - топта белсенділік таныту-1 балл; - постер қорғауға қатысу-1 балл. |
Сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=7hDkEMU2LGQ&t=75s |
|
|
Сабақ-тың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмалары. «Joyteka» платформасында Квест ойынын ойнау. |
Білім алушылар 3 есептің дұрыс жауабын табу арқылы есікті ашулары керек. Қай топ бірінші есікті ашады сол топ жеңіске жетеді. |
мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Бағалау: 1-2 есеп дұрыс: 1балл; 3 есеп дұрыс: 2 балл; |
Коды: 100748713.
|
|
|
«Quizlet» платформасынан есептер шығару. № 2.106. Көбейткіштерге жіктеңдер:
3) 4а(m-n)+m-n; 5) 5a(x+y)-x-y. № 2.108. Көбейткіштерге жіктеңдер: 1)x3 +3x2 +3x+9; 3)m2 +mn-5m-5n; 5) 10ay-5by+2ax-bx; |
«Quizlet» платформасынан ойнай отырып, сынып лидерін анықтайды. |
Дескриптор Білім алушы - ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады; - көбейткіштерге жіктейді. Дескриптор Білім Алушы - қосылғыштарды топтастырады; - ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады; - Әр көбейтіндіден ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады; - көбейткіштерге жіктейді. Бағалау: 2 жауап дұрыс: 1 балл; 4 жауап дұрыс: 2 балл; 6 жауап дұрыс: 3 балл; |
|
||
|
Сабақ-тың соңы 5 мин |
Қорытындылау. Рефлексия. Тіркесті толықтырыңыз: «Бүгін мен сабақта ... білдім» «Бүгін мен сабақта ... үйрендім» «Бүгін мен сабақта ... таныстым» «Бүгін мен сабақта ... қайталадым» «Бүгін мен сабақта ... бекіттім» Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: - тақырып бойынша не білемін? - тағы не білгім келеді? - не істей аламын? Үйге тапсырма: №2.107 (2,10), №2.115 (4) |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
шағым қалдыра аласыз

















