|
Көркем еңбек |
Мектеп №120 Б.Момышұлы атындағы жалпы орта мектеп |
||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Бариева А |
||||||||
|
Сынып: 5 қыздар |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тоқыма материалдарын өңдеуге арналған құрал-жабдықтар мен құрылғылар |
||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.1-Тігін машинасының құрылысын, жіп өткізуді сипаттау және білу, машина тігістерін орындау 5.2.6.2-Қол еңбегі құралдарымен жұмыс істеудің қауіпсіз тәсілдерін, еңбек гигиенасының ережелерін білу (жұмыс орнын, құралдарды ұйымдастыру және тазалау) |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
тігін машинасы жабдығында қауіпсіздік шарасын сақтау. Машиналы тігістерді техникалық сауаттылығы жағынан орындау және оларды жіктеу |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. «Менің көңіл - күйім» ойыны. Оқушыларға оқушы бейнесі бар суреттер таратылады . сол суреттегі оқушыға өздерінің сол сәттегі көңіл – күйлерін бейнелейтін болады. |
Оқушылар амандасып болған соң, суретке өз көңіл- күйлерін бейнелеп, Іштегі сезімдерімен бөліседі
|
|
Қима суреттер |
|||||
|
|
Үй тапсырмасын «Менің қайшым» әдісі арқылы сұрау. Ортаға бір оқушы шығып, қайшыны алып көрсетеді . сол қайшының иесіне өз сұрағын қояды. Қайшы иесі жауап беру керек
(ортақ сұрақ)Қол жұмыстарын орындауда қай тігімді қолданамыз? (үйден көктеп тігіп келген бұйымды тексеріп шығамын) |
Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару керек
-көктеу
|
Қалыптастырушы бағалау: «Медаль»
«Медаль» бағалау |
Қайшы, |
|||||
|
Ортасы
|
1 .Жаңа сабақты түсіндіру. Оқушыларға суреттер таратылады . суреттегі заттарды екіге бөледі.
Сырып тігіп болған соң Оқушыларға кітапта берілген қол және машина тігістерінің салыстыруды Венн диаграммасында орындайды |
Оқулық және қосымша ақпараттар Суреттегі заттардың не үшін қолданатынын айтады .
.
Оқушылар тігін машианасында жұмыс істеу ережесімен танысады және жеке жұмыс орындайды.
Көктелген бұйымды тігін машинасында сырып тігіп шығады
Оқушылар Венн диаграммасына салып қол тігістері мен машина тігістерінің айырмашылығы мен артықшылықтарын салыстырады |
ҚБ «медаль»
ҚБ «медаль»
|
https://youtu.be/v_Ayo3irl-A?si=FweXm6X-oEKg-4ze
https://youtu.be/er6c4t-sPIY?si=gJO2aF7-M2dNXRx2
Тігін машинасы, мата, қайшы, бор, ине-жіп
Венн диаграммасы белгіленген парақтар |
|||||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
«Табыс сатысы»
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін табыс сатысы арқылы біле аламыз. Мен ........... білемін Мен......... түсінемін Мен........... жасай аламын
|
Оқушылардың таңдаған сатысына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||
|
|
|||||||||
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ :Тоқыма материалдары өңдеуге арналған құрал-жабдықтар мен құралдар.
Ашық сабақ :Тоқыма материалдары өңдеуге арналған құрал-жабдықтар мен құралдар.
|
Көркем еңбек |
Мектеп №120 Б.Момышұлы атындағы жалпы орта мектеп |
||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Бариева А |
||||||||
|
Сынып: 5 қыздар |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тоқыма материалдарын өңдеуге арналған құрал-жабдықтар мен құрылғылар |
||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.1-Тігін машинасының құрылысын, жіп өткізуді сипаттау және білу, машина тігістерін орындау 5.2.6.2-Қол еңбегі құралдарымен жұмыс істеудің қауіпсіз тәсілдерін, еңбек гигиенасының ережелерін білу (жұмыс орнын, құралдарды ұйымдастыру және тазалау) |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
тігін машинасы жабдығында қауіпсіздік шарасын сақтау. Машиналы тігістерді техникалық сауаттылығы жағынан орындау және оларды жіктеу |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. «Менің көңіл - күйім» ойыны. Оқушыларға оқушы бейнесі бар суреттер таратылады . сол суреттегі оқушыға өздерінің сол сәттегі көңіл – күйлерін бейнелейтін болады. |
Оқушылар амандасып болған соң, суретке өз көңіл- күйлерін бейнелеп, Іштегі сезімдерімен бөліседі
|
|
Қима суреттер |
|||||
|
|
Үй тапсырмасын «Менің қайшым» әдісі арқылы сұрау. Ортаға бір оқушы шығып, қайшыны алып көрсетеді . сол қайшының иесіне өз сұрағын қояды. Қайшы иесі жауап беру керек
(ортақ сұрақ)Қол жұмыстарын орындауда қай тігімді қолданамыз? (үйден көктеп тігіп келген бұйымды тексеріп шығамын) |
Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға толық әрі нақты жауап қайтару керек
-көктеу
|
Қалыптастырушы бағалау: «Медаль»
«Медаль» бағалау |
Қайшы, |
|||||
|
Ортасы
|
1 .Жаңа сабақты түсіндіру. Оқушыларға суреттер таратылады . суреттегі заттарды екіге бөледі.
Сырып тігіп болған соң Оқушыларға кітапта берілген қол және машина тігістерінің салыстыруды Венн диаграммасында орындайды |
Оқулық және қосымша ақпараттар Суреттегі заттардың не үшін қолданатынын айтады .
.
Оқушылар тігін машианасында жұмыс істеу ережесімен танысады және жеке жұмыс орындайды.
Көктелген бұйымды тігін машинасында сырып тігіп шығады
Оқушылар Венн диаграммасына салып қол тігістері мен машина тігістерінің айырмашылығы мен артықшылықтарын салыстырады |
ҚБ «медаль»
ҚБ «медаль»
|
https://youtu.be/v_Ayo3irl-A?si=FweXm6X-oEKg-4ze
https://youtu.be/er6c4t-sPIY?si=gJO2aF7-M2dNXRx2
Тігін машинасы, мата, қайшы, бор, ине-жіп
Венн диаграммасы белгіленген парақтар |
|||||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
«Табыс сатысы»
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін табыс сатысы арқылы біле аламыз. Мен ........... білемін Мен......... түсінемін Мен........... жасай аламын
|
Оқушылардың таңдаған сатысына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||
|
|
|||||||||
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















