|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
«Г.Титов атындағы № 54 жалпы орта мектебі» кмм Пәні: Технология |
|||||||
|
Күні: 11.01.19 |
Мұғалімнің аты-жөні: Утепова Кулшат Кувандиковна |
|||||||
|
Сынып: 5 . |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тоқыма материалдарын өңдеуге арналған құрал-жабдықтар мен құрылғылар. |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткі-зілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.1-Тоқыма материалдарын өңдеуге арналған құрал-жабдықтар және құрылғылармен танысу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
1. Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауға арналған құрал-жабдықтармен танысу. 2. Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауды үйрену. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: Инешаншымдар, тігім түрлері . |
|||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркес. Инешаншым деп....... айтамыз. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауға арналған құрал-жабдықтармен танысады. 2. Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауды үйренеді. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топта және жұпта жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, бейнелеу өнері. |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Тоқыма материалдарының классификациясы мен сипаттама -лары. Материалдардың түрлері мен қасиеттерін зерттеу. |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет.
|
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесіп, түгелдеу. Психологиялық ахуал туғызу үшін шаттық шеңберін құру. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Сабақтың тақырыбын ашу үшін тапсырмалар беру. Тақырыпты Жигсо әдісі арқылы топтарға бөліп беру. І-тапсырма: Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауға арналған құрал-жабдықтармен танысу. Дескриптор: Оқушылар қолмен орындалатын инешан-шымдар және тігім түрлерін орындауға арналған құрал-жабдықтармен танысады. ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау. ІІ- тапсырма: Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауды үйрену. Дескриптор:Оқушылар қолмен орындалатын инешаншым-дар және тігім түрлерін орындайды. ҚБ: «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. |
Оқулық, суреттер. |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс БББ стратегиясы Үйге тапсырма |
стикер |
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау– оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||||
|
Қосымша тапсырмалар беремін. |
Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқу- шыларды марапаттау. |
Жұмыс кезінде сақталатын ТҚЕ –і. |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?(Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. |
||||||||
|
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік, қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||
Тексерілді: _________________
_________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: "Тоқыма материалдарын өңдеуге арналған құрал-жабдықтар мен құрылғылар"
Ашық сабақ: "Тоқыма материалдарын өңдеуге арналған құрал-жабдықтар мен құрылғылар"
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
«Г.Титов атындағы № 54 жалпы орта мектебі» кмм Пәні: Технология |
|||||||
|
Күні: 11.01.19 |
Мұғалімнің аты-жөні: Утепова Кулшат Кувандиковна |
|||||||
|
Сынып: 5 . |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тоқыма материалдарын өңдеуге арналған құрал-жабдықтар мен құрылғылар. |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткі-зілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.1-Тоқыма материалдарын өңдеуге арналған құрал-жабдықтар және құрылғылармен танысу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
1. Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауға арналған құрал-жабдықтармен танысу. 2. Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауды үйрену. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: Инешаншымдар, тігім түрлері . |
|||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркес. Инешаншым деп....... айтамыз. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауға арналған құрал-жабдықтармен танысады. 2. Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауды үйренеді. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топта және жұпта жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, бейнелеу өнері. |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Тоқыма материалдарының классификациясы мен сипаттама -лары. Материалдардың түрлері мен қасиеттерін зерттеу. |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет.
|
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесіп, түгелдеу. Психологиялық ахуал туғызу үшін шаттық шеңберін құру. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Сабақтың тақырыбын ашу үшін тапсырмалар беру. Тақырыпты Жигсо әдісі арқылы топтарға бөліп беру. І-тапсырма: Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауға арналған құрал-жабдықтармен танысу. Дескриптор: Оқушылар қолмен орындалатын инешан-шымдар және тігім түрлерін орындауға арналған құрал-жабдықтармен танысады. ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау. ІІ- тапсырма: Қолмен орындалатын инешаншымдар және тігім түрлерін орындауды үйрену. Дескриптор:Оқушылар қолмен орындалатын инешаншым-дар және тігім түрлерін орындайды. ҚБ: «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. |
Оқулық, суреттер. |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс БББ стратегиясы Үйге тапсырма |
стикер |
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау– оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||||
|
Қосымша тапсырмалар беремін. |
Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқу- шыларды марапаттау. |
Жұмыс кезінде сақталатын ТҚЕ –і. |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?(Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. |
||||||||
|
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік, қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||
Тексерілді: _________________
_________________
шағым қалдыра аласыз













