Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
«Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі» |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Ражанова А.К. |
|
|
Күні: |
15.11.2023 |
|
|
Сынып: 5Б |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түлік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу; 5.4.3.1 көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды ажыратады. -жанрлық ерекшелікке сай хат жазады. -көп мағыналы сөз бен омонимді ажыратады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Зейінді шоғырландыру» (сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында.) Оқушыларға жұмбақ жасыру арқылы сабақтың тақырыбын анықтатуға мүмкіндік жасау.
Сабақтың тақырыбы: Төрт түлік. |
Жұмбақтың жауабын шешіп, сабақтың тақырыбын анықтайды. . |
Қолпаштау сөздері арқылы бағаау |
Жұмбақ:
1.Қамыс құлақ, тостаған
тұяқ 2.Екі айнасы бар Қызық найзасы бар
(Сиыр) |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тыңдалым алдында сұрақтары беріледі. -Қазақ халқының өміріндегі төрт түліктің рөлі қандай? -Төрт түлік туралы қандай мақал – мәтел білесіңдер? Тыңдалым мәтіні ұсынылады. 1-тапсырма. «Шындық/жалған» әдісі бойынша берілген сұрақтарға жауап беріп көріңдер. 1.Төрт түліктің ішінде байлық ретінде саналғаны сиыр. - 2.Қазақ үшін ең құнды, қасиетті мал -жылқы + 3. Жылқының сүті дертке шипа.+ 4. Сиыр ерекше күтімді қажет ететін мал. – 6. Қойдың жүнінен гөрі терісі қымбат. + 2-тапсырма. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, дәптеріңе жаз. Тілдік бағдар! Оқушыларға тілдік бағдар бойынша сөздің көп мағыналылығы мен омоним жайлы түсіндіріледі. 3-тапсырма. Тыңдалым мәтінінен алынған сөздердің лайықты қатарын жаса. 4-тапсырма. Оқушылар, берілген сілтеме бойынша https://imektep.kz/kz/hat-zhazip-uirenu , хат жазудың талаптарын еске түсіреді.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Тыңдалым мәтіні оқылып болған соң сұрақтарға жауап береді. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды, дәптеріне жазып алады.
«Төрт түліктің пайдасы» тақырыбын сөз ете отырып, досыңа хат жаз. Хат мәтінінде көп мағыналы сөздер мен омонимдердің болуын ескер. |
«Медаль, миссия» әдісімен бағалау.
Қолпаштау сөздері арқылы бағалау
«От шашу» арқылы бағалау
|
Медаль суреті. Тыңдалым үшін аудиожазба
Арнайы үлестірмелі қағаздар.
Интербелсенді тақта. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Неліктен?» әдісі бойынша сабақты бекіту. Үйге тапсырма: Оқулықтағы 5-тапсырма.
|
Оқушылар сұраққа жауап береді, сабақты қорытындылайды. |
|
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Төрт түлік
Ашық сабақ. Төрт түлік
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
«Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі» |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Ражанова А.К. |
|
|
Күні: |
15.11.2023 |
|
|
Сынып: 5Б |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түлік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу; 5.4.3.1 көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды ажыратады. -жанрлық ерекшелікке сай хат жазады. -көп мағыналы сөз бен омонимді ажыратады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Зейінді шоғырландыру» (сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында.) Оқушыларға жұмбақ жасыру арқылы сабақтың тақырыбын анықтатуға мүмкіндік жасау.
Сабақтың тақырыбы: Төрт түлік. |
Жұмбақтың жауабын шешіп, сабақтың тақырыбын анықтайды. . |
Қолпаштау сөздері арқылы бағаау |
Жұмбақ:
1.Қамыс құлақ, тостаған
тұяқ 2.Екі айнасы бар Қызық найзасы бар
(Сиыр) |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тыңдалым алдында сұрақтары беріледі. -Қазақ халқының өміріндегі төрт түліктің рөлі қандай? -Төрт түлік туралы қандай мақал – мәтел білесіңдер? Тыңдалым мәтіні ұсынылады. 1-тапсырма. «Шындық/жалған» әдісі бойынша берілген сұрақтарға жауап беріп көріңдер. 1.Төрт түліктің ішінде байлық ретінде саналғаны сиыр. - 2.Қазақ үшін ең құнды, қасиетті мал -жылқы + 3. Жылқының сүті дертке шипа.+ 4. Сиыр ерекше күтімді қажет ететін мал. – 6. Қойдың жүнінен гөрі терісі қымбат. + 2-тапсырма. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, дәптеріңе жаз. Тілдік бағдар! Оқушыларға тілдік бағдар бойынша сөздің көп мағыналылығы мен омоним жайлы түсіндіріледі. 3-тапсырма. Тыңдалым мәтінінен алынған сөздердің лайықты қатарын жаса. 4-тапсырма. Оқушылар, берілген сілтеме бойынша https://imektep.kz/kz/hat-zhazip-uirenu , хат жазудың талаптарын еске түсіреді.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Тыңдалым мәтіні оқылып болған соң сұрақтарға жауап береді. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды, дәптеріне жазып алады.
«Төрт түліктің пайдасы» тақырыбын сөз ете отырып, досыңа хат жаз. Хат мәтінінде көп мағыналы сөздер мен омонимдердің болуын ескер. |
«Медаль, миссия» әдісімен бағалау.
Қолпаштау сөздері арқылы бағалау
«От шашу» арқылы бағалау
|
Медаль суреті. Тыңдалым үшін аудиожазба
Арнайы үлестірмелі қағаздар.
Интербелсенді тақта. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Неліктен?» әдісі бойынша сабақты бекіту. Үйге тапсырма: Оқулықтағы 5-тапсырма.
|
Оқушылар сұраққа жауап береді, сабақты қорытындылайды. |
|
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз













