|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Сұлтанғалиева Кенжегүл Маратқызы |
|||||||||||||
|
Күні: |
14.11.2025 жыл |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түлік |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.1.1. Берілген мәтінге сәйкес кіріспе,негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру. 5.4.3.1.Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе,негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрады. Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. ЕББҚ оқушы Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
• Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 8 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Wordwall платформасы арқылы «Эмоцияны көрсет» 2. Үй тапсырмасын сұрау 3. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ой шақыру Төрт түлік мал туралы бейнеролик
Оқушыларға сараланған тапсрымалар таратылады. Жеке жұмыс А тапсырма. Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрастыр. Кіріспе. Негізгі бөлім. Қорытынды бөлім. Втапсырма. Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрастыр. Кіріспе. Негізгі бөлім. а) ә) б) Қорытынды бөлім. С тапсырма. Кіріспе бөлімде мәтіннің не туралы екенін, қандай мәселені немесе тақырыпты қозғайтынын бір-екі сөйлеммен көрсету. Негізгі бөлімде мәтіннен дәлелдер келтіру. Қорытынды бөлімде мәтінде айтылған негізгі идеялардың барлығын бір ауыз сөзбен жинақтап айту. Болашақтағы мүмкін дамулар немесе мәселені шешуге қатысты қарапайым ұсыныстар беру.
ЕББҚ оқушыға арналған тапсырма. 1-тапсырма. Төрт түлік мал атаулары жаз.
А2-тапсырма. Берілген сөздерді синоним, антоним, омоним сөз екенін анықта. Ірі қара Төл Жабайы – Қолға үйретілген Мал Басқаша В2-тапсырма. Берілген сөздерге синоним болатын сөздерді тауып жаз. Маңызды, пайда, кең байтақ Берілген сөздердің антонимдерін тауып жаз. Бастау, алу, көп Қыл, қол сөздерінің омонимдік мағынасын анықтаңдар. С2-тапсырма. Берілген мәтіндегі ақпаратты қолдана отырып, "Мал өсірсең қой өсір, өнімі оның көл көсір" тақырыбында 3-4 сөйлемнен тұратын шағын мәтін (немесе мәтіннің бір бөлігін) құрастырыңыз. Құрастырған мәтініңізде кем дегенде екі синонимдік жұпты және бір антонимдік жұпты (немесе бір омонимдік сөзді) орынды қолданыңыз. Қолданған сөздеріңізді төмендегі кестеге жазыңыз.
ЕББҚ оқушыға арналған тапсырма.
Бекіту тапсырмасы. Wordwill сайты арқылы викторина сұрақтарына жауап беру.
|
Психологиялық ахуал
Wordwall платформасы арқылы ұяшықтарды таңдап суреттерде берілген эмоцияны бет бейнесімен көрсетеді.
Үй тапсырмасын «Фортуна» әдісі арқылы сұрау
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрастырады.
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрастырады.
Суретте көрсетілген төрт түлік атауларын жазады.
. Берілген сөздерді синоним, антоним, омоним сөз екенін анықтайды.
Берілген сөздерге синоним болатын сөздерді тауып жазады.
"Мал өсірсең қой өсір, өнімі оның көл көсір" тақырыбында 3-4 сөйлемнен тұратын шағын мәтін жазады.
Мәтінде қолданған синоним, антоним, омоним сөздерді кестеге жазып, мағынасын анықтайды.
Асты сызылған сөздерді синоним сөздермен ауыстырып жазады.
Wordwill сайты арқылы викторина сұрақтарына жауап береді.
Сабаққа рефлексия жасайды. |
Үй тапсырмасына 2б Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау
Дескриптор: Кіріспе бөлімді қамтиды. 1б Негізгі бөлімді қамтиды. 1б Қорытынды бөлімді қамтиды. 1б
Дескриптор: Жоспар құрылымын сақтайды. 3б Бөлімдердің мазмұндық сәйкестегін сақтайды. 3б Дескриптор: Кіріспе бөлімде көтерілген мәселені анықтайды. 1б Негізгі бөлімнен дәлел келтіреді. Ойды түйіндеп қорытындылайды. 1б Ұсыныс білдіреді. 1б
Дескриптор: Төрт түлік мал атауларын жазады. 5б Мал түрлерін ажырата алады. 1б
Дескриптор: Синоним болатын сөздерді анықтайды. 1б Антоним болатын сөздерді анықтайды.1б Омоним сөздерді анықтайды. 1б
Дескриптор: Сөздердің синонимдерін табады. 1б Антоним жұбын табады.1б Омоним сөздердің мағынасын анықтайды.1б
Дескриптор: Шағын мәтін құрастырып жазады. 1б Тақырыпты ашады. 1б Мәтінде екі синонимдік жұп қолданады. 1б Мәтінде бір антонимдік жұп қолданады. 1б
Дескриптор: Асты сызылған сөздерді синоним сөздермен алмастырады. 1б
Дұрыс жауапқа 1б
Сабақ барысындағы белсенділіктері бойынша өзінөзі бағалау бағалары қорытылып, 1-10-ға дейін бағаланады. Барлығы: 20 б. 9-12б=6б 13-14=7б 15-16=8б 17-18=9б 19-20=10б |
https://wordwall.net/resource/89351846/
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
Flippity сайты
https://www.youtube.com/watch?v=YBag8CS-RxI
Тапсырма берілген Lapbook
Ө парағы
Өзін өзі бағалау парағы
Өзін өзі бағалау парағы
Өзін өзі бағалау парағы
Өзін-өзі бағалау
https://wordwall.net/resource/101620379/%D2%9B%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D2%9B-%D1%82%D1%96%D0%BB%D1%96/%D1%82%D3%A9%D1%80%D1%82-%D1%82%D2%AF%D0%BB%D1%96%D0%BA |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Төрт түлік" 5-сынып
Ашық сабақ "Төрт түлік" 5-сынып
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Сұлтанғалиева Кенжегүл Маратқызы |
|||||||||||||
|
Күні: |
14.11.2025 жыл |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түлік |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.1.1. Берілген мәтінге сәйкес кіріспе,негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру. 5.4.3.1.Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе,негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрады. Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. ЕББҚ оқушы Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
• Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 8 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Wordwall платформасы арқылы «Эмоцияны көрсет» 2. Үй тапсырмасын сұрау 3. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ой шақыру Төрт түлік мал туралы бейнеролик
Оқушыларға сараланған тапсрымалар таратылады. Жеке жұмыс А тапсырма. Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрастыр. Кіріспе. Негізгі бөлім. Қорытынды бөлім. Втапсырма. Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрастыр. Кіріспе. Негізгі бөлім. а) ә) б) Қорытынды бөлім. С тапсырма. Кіріспе бөлімде мәтіннің не туралы екенін, қандай мәселені немесе тақырыпты қозғайтынын бір-екі сөйлеммен көрсету. Негізгі бөлімде мәтіннен дәлелдер келтіру. Қорытынды бөлімде мәтінде айтылған негізгі идеялардың барлығын бір ауыз сөзбен жинақтап айту. Болашақтағы мүмкін дамулар немесе мәселені шешуге қатысты қарапайым ұсыныстар беру.
ЕББҚ оқушыға арналған тапсырма. 1-тапсырма. Төрт түлік мал атаулары жаз.
А2-тапсырма. Берілген сөздерді синоним, антоним, омоним сөз екенін анықта. Ірі қара Төл Жабайы – Қолға үйретілген Мал Басқаша В2-тапсырма. Берілген сөздерге синоним болатын сөздерді тауып жаз. Маңызды, пайда, кең байтақ Берілген сөздердің антонимдерін тауып жаз. Бастау, алу, көп Қыл, қол сөздерінің омонимдік мағынасын анықтаңдар. С2-тапсырма. Берілген мәтіндегі ақпаратты қолдана отырып, "Мал өсірсең қой өсір, өнімі оның көл көсір" тақырыбында 3-4 сөйлемнен тұратын шағын мәтін (немесе мәтіннің бір бөлігін) құрастырыңыз. Құрастырған мәтініңізде кем дегенде екі синонимдік жұпты және бір антонимдік жұпты (немесе бір омонимдік сөзді) орынды қолданыңыз. Қолданған сөздеріңізді төмендегі кестеге жазыңыз.
ЕББҚ оқушыға арналған тапсырма.
Бекіту тапсырмасы. Wordwill сайты арқылы викторина сұрақтарына жауап беру.
|
Психологиялық ахуал
Wordwall платформасы арқылы ұяшықтарды таңдап суреттерде берілген эмоцияны бет бейнесімен көрсетеді.
Үй тапсырмасын «Фортуна» әдісі арқылы сұрау
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрастырады.
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құрастырады.
Суретте көрсетілген төрт түлік атауларын жазады.
. Берілген сөздерді синоним, антоним, омоним сөз екенін анықтайды.
Берілген сөздерге синоним болатын сөздерді тауып жазады.
"Мал өсірсең қой өсір, өнімі оның көл көсір" тақырыбында 3-4 сөйлемнен тұратын шағын мәтін жазады.
Мәтінде қолданған синоним, антоним, омоним сөздерді кестеге жазып, мағынасын анықтайды.
Асты сызылған сөздерді синоним сөздермен ауыстырып жазады.
Wordwill сайты арқылы викторина сұрақтарына жауап береді.
Сабаққа рефлексия жасайды. |
Үй тапсырмасына 2б Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау
Дескриптор: Кіріспе бөлімді қамтиды. 1б Негізгі бөлімді қамтиды. 1б Қорытынды бөлімді қамтиды. 1б
Дескриптор: Жоспар құрылымын сақтайды. 3б Бөлімдердің мазмұндық сәйкестегін сақтайды. 3б Дескриптор: Кіріспе бөлімде көтерілген мәселені анықтайды. 1б Негізгі бөлімнен дәлел келтіреді. Ойды түйіндеп қорытындылайды. 1б Ұсыныс білдіреді. 1б
Дескриптор: Төрт түлік мал атауларын жазады. 5б Мал түрлерін ажырата алады. 1б
Дескриптор: Синоним болатын сөздерді анықтайды. 1б Антоним болатын сөздерді анықтайды.1б Омоним сөздерді анықтайды. 1б
Дескриптор: Сөздердің синонимдерін табады. 1б Антоним жұбын табады.1б Омоним сөздердің мағынасын анықтайды.1б
Дескриптор: Шағын мәтін құрастырып жазады. 1б Тақырыпты ашады. 1б Мәтінде екі синонимдік жұп қолданады. 1б Мәтінде бір антонимдік жұп қолданады. 1б
Дескриптор: Асты сызылған сөздерді синоним сөздермен алмастырады. 1б
Дұрыс жауапқа 1б
Сабақ барысындағы белсенділіктері бойынша өзінөзі бағалау бағалары қорытылып, 1-10-ға дейін бағаланады. Барлығы: 20 б. 9-12б=6б 13-14=7б 15-16=8б 17-18=9б 19-20=10б |
https://wordwall.net/resource/89351846/
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
Flippity сайты
https://www.youtube.com/watch?v=YBag8CS-RxI
Тапсырма берілген Lapbook
Ө парағы
Өзін өзі бағалау парағы
Өзін өзі бағалау парағы
Өзін өзі бағалау парағы
Өзін-өзі бағалау
https://wordwall.net/resource/101620379/%D2%9B%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D2%9B-%D1%82%D1%96%D0%BB%D1%96/%D1%82%D3%A9%D1%80%D1%82-%D1%82%D2%AF%D0%BB%D1%96%D0%BA |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз




зін өзі
бағалау












