Бекітемін:_________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 7-сабақ
|
Бөлім: |
4. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі.Лексика |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Мұсафат Ж.Ж |
|||||
|
Күні: |
17.11.2025 |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түлікке қатысты ұлтымыздың ұғымдары. Антоним |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 2. 1. 1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсініп, анықтай алады; Көп мағыналы сөздер мен омонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдана алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну; басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 10 минут Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 10 минут 13 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру Әр бала бағалы інжу - маржан 2.Сабақтың тақырыбын жұмбақ жауабын табу арқылы анықтау,оқу мақсатымен таныстыру; 3.Үй тапсырмасын тексеру,төрт түлік суретін жи арқылы тірілту.Қызығушылықты ояту. Антонимді тап! Орфаграфиялық қателерді түзеп жаз!
9-тапсырма Халық ұғымында әр малдың иесі,пірі бар. Әр малды өзінше шақырады. Осыларға байланысты атаулар мен сөздерді кестеге салып толтыр(оқулықтан 62-бет) Топтық ойын(сергіту сәті) Себеттегі жемістер Бекіту сұрақтары:
Үйге тапсырма: 11-тапсырма 62-бет
Рефлексия «Шам» әдісі
|
Психологиялық ахуал
Жұмбақтың шешімін табады. Сұрақтарға жауап береді.
Негізгі ақпарат: Қазақ –ежелден мал шаруашылығымен айналысқан халық. Қасиетті төрт түлікке қатысты ұлтымыздың ұғымдары мен түсініктері бар. Қосымша ақпарат Мысалы, түйені өсу жолымен бота, тайлақ, буыршын, буырлыш, нарша, бұзбаша, інген, атан, бура деп атайды.
Орфографиялық қателіктерді түзетеді, дәптерге көшіріп жазады.
Кестеге қажетті сөздерді қойып жазады.
Тақтадағы себеттерге синоним,омоним, антоним сөздерді дұрыс орналастырып,мағыналарын ашып түсіндіреді. Сұрақтарға белсенді жауап береді. Сабақ туралы ойын экранда берілген сурет бойынша білдіреді. Кері байланыс жасайды . |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы -сөздер мен сөз тіркестері антоним, синонимдерге жіктейді; - омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 5-сынып ОҚЫТУДА ҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Төрт түлікке қатысты халқымыздың ұғымдары. Антоним
Бекітемін:_________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 7-сабақ
|
Бөлім: |
4. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі.Лексика |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Мұсафат Ж.Ж |
|||||
|
Күні: |
17.11.2025 |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түлікке қатысты ұлтымыздың ұғымдары. Антоним |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 2. 1. 1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсініп, анықтай алады; Көп мағыналы сөздер мен омонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдана алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну; басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 10 минут Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 10 минут 13 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру Әр бала бағалы інжу - маржан 2.Сабақтың тақырыбын жұмбақ жауабын табу арқылы анықтау,оқу мақсатымен таныстыру; 3.Үй тапсырмасын тексеру,төрт түлік суретін жи арқылы тірілту.Қызығушылықты ояту. Антонимді тап! Орфаграфиялық қателерді түзеп жаз!
9-тапсырма Халық ұғымында әр малдың иесі,пірі бар. Әр малды өзінше шақырады. Осыларға байланысты атаулар мен сөздерді кестеге салып толтыр(оқулықтан 62-бет) Топтық ойын(сергіту сәті) Себеттегі жемістер Бекіту сұрақтары:
Үйге тапсырма: 11-тапсырма 62-бет
Рефлексия «Шам» әдісі
|
Психологиялық ахуал
Жұмбақтың шешімін табады. Сұрақтарға жауап береді.
Негізгі ақпарат: Қазақ –ежелден мал шаруашылығымен айналысқан халық. Қасиетті төрт түлікке қатысты ұлтымыздың ұғымдары мен түсініктері бар. Қосымша ақпарат Мысалы, түйені өсу жолымен бота, тайлақ, буыршын, буырлыш, нарша, бұзбаша, інген, атан, бура деп атайды.
Орфографиялық қателіктерді түзетеді, дәптерге көшіріп жазады.
Кестеге қажетті сөздерді қойып жазады.
Тақтадағы себеттерге синоним,омоним, антоним сөздерді дұрыс орналастырып,мағыналарын ашып түсіндіреді. Сұрақтарға белсенді жауап береді. Сабақ туралы ойын экранда берілген сурет бойынша білдіреді. Кері байланыс жасайды . |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы -сөздер мен сөз тіркестері антоним, синонимдерге жіктейді; - омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 5-сынып ОҚЫТУДА ҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл |
||
шағым қалдыра аласыз



