Материалдар / Ашық сабақ: Төрт түліктің пайдасы"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Төрт түліктің пайдасы"

Материал туралы қысқаша түсінік
7 сыныпта өткен ашық сабақ
Авторы:
21 Маусым 2024
132
0 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі

Күні :

Педагогтің аты-жөні: Искалиева А.Е,

Сынып: 7в

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: 25. Төрт түліктің пайдасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

7.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну

7.5.1.7 септеулік шылаулардың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады;

септеулік шылаулардың қызмет-ін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:

«Комплименттер шеруі» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4 парағын таратып беремін. Олардың артында әдемі , жылы сөздер жазылған.

Қозыдайын момақан...

Ботадай көздерің мөлдіреп...

Құлындайын жарысқан....

Осы тілектердің артындағы жануарлар бейнесімен, топқа бөлінеді.

Үй жұмысын тексеру

Сабағымыздың барысында әр оқушы өзін-өзі бағалап отырады және топтық бағалау болады.

Қызығушылықты ояту

Ой қозғау : Жұмбақтар шешу.

1. Кішкене ғана бойы бар,
Айналдырып киген тоны бар. / қой – қозы/
2. Мүйізі айдай иірген
Мұрнын көкке шүйірген
Ірімшік пен құрт майы
Жегенде тілді үйірген. / сиыр/
3. Қамыс құлақ
Тостаған тұқ.
Мінсең - қанат.
Сүті - дәрі,
Еті - тамақ. / жылқы/
4. Кезікті бір жануар,
Үстінде екі тауы бар. / түйе/







«Смайликтер»




Үлестірмелі топтамалар


Төрт түліктің суреттері



Сабақтың ортасы



























1.Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздік .









Оқылым:

тапсырма

Жеке жұмыс



Жазылым














Айтылым

10-тапсырма

Жұптық жұмыс





Оқылым Жазылым




8-тапсырма

Оқылым Айтылым







7-тапсырма

Жазылым

Топтық жұмыс




Жазылым Айтылым

6- тапсырма

Жеке жұмыс

2-тапсырма

Жазылым Айтылым

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.

Балқаймақ- сметана, сливки

Асыраушысы-кормильец

Иленген тері- Обработанная кожа

Жал-грива

Жамылғы-покрывало


Тыңдалым: Бейнероликті тыңдап, жаңа тақырыппен танысу.

Оқылым, айтылым:

1-топ: Түйе туралы оқиды

2-топ: Сиыр туралы оқиды

3-топ: Қой мен ешкі туралы оқиды.


Кластерге түсіріп жазады.


Жазылым

Берілген сөйлемдерді толықтырып жаз.

1. Қойдың күзгі терісінен тон,

киіз басады.

2. Қойдың жүнінен

көп сүті үшін ұстайды

3.Сиырды көбіне

қысқы терісінен тұлып тігеді.

4.Жіп иіріп, қолғап,

мінсең - көлік.

5.Жылқыны саусаң - қымызы сусын,

жүк артады.

6.Сиырдың сүтінен қаймақ, май, айран,

көштің көлігі

7.Түйе –.

қымыран дайындайды.

8.Сүтінен шұбат,

құрт, сүзбе, ірімшік дайындайды.

9. Түйеге көбінесе

шұлық тоқиды.



Сергіту сәті: «Сынық телефон» ойыны


Дейін, кейін, босқа, соң, үшін, туралы, таман, тарта, қабат, қатар, қоса,


Айтылым

Септеулік шылауды қайталау.

Тапсырма орындау.


Берілген сөздерді оқып, септеулік шылауларды тап.

1.Әкем жылқы туралы аңыз айтты.

2. Жарты сағаттан кейін кино басталады.

3. Тұсау кескеннен кейін сыйлық беріледі.

4.Мәжілісте осы мәселе жөнінде сөз болады.

5. Қалаға дейін жүз метр қалды.

6. Мен сіз туралы аз біледі екенмін.

7. Кешеден бері қауырт жұмыстар көбейді.

8.Бұл кездесуде оқушылармен бірге ата-аналар да отырды.

9. Үйге дейін автобуспен келдік.




«Төрт түлік»

«Бес жолды өлең» 1.Зат есім. 2.Сын есім. 3.Етістік. 4.Сөйлем. 5.Синоним




«Бағдаршам»











Дескриптор

-Мәтінді түсініп оқиды

-Мәтін бойынша түсінік айтады.


«БББ»









Дескриптор

-Сөйлемдерді оқиды

- Сәйкестендіріп жазады
















Дескриптор

-сөйлемдерді жазады

-септеулік шылауды табады

-түрін ажыратады.



«Өзін- өзі бағалау»


















Жазылым

Сәйкесігін тауып сызбамен белгілеу

Сұрақ Жауап 1. Мал төлдері? Еті, сүті, терісі, жүні 2. Малдың пайдасы? Жоңышқа, жаңқа, жусан 3. Малдың сүйікті асы? Шопан, жылқышы, бақташы 4. Малды кім бағады? Қозы, бұзау, лақ, құлын, бота


Оқулық

сөздік

























Оқулық















Оқулық


слайд






Кесте















Таратпалар

Сабақтың соңы

3 минут

Бекіту: «Додокадр» әдісі арқылы сабақты бекіту.

1. Төрт түліктің қандай пайдасы бар?

2. Төрт түліктің қандай пайдасы бар?

3. Төрт түлікке қатысты қандай тыйым сөздер білесіз?

4. Жылқы туралы мақал – мәтел білесің бе?

5. Септеулік шылауларды ата.

6. Төрт түлік пірін ата.

7. Атау септігінен кейін келетін шылауларды ата.

8. Барыс септігінен кейін келетін шылауларды ата.

9. Шығыс септігінен кейін келетін шылауларды ата.

10. Көмектес септігінен кейін келетін шылауларды ата.


Үй тапсырмасын беру : 5- тапсырма жазылым, есте сақта айтылым



Кері байланыс



 Өз деңгейлерін анықтайды.


Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!