Сабақ: геометрия | Мектеп: №49 |
Күні: | Мұғалімнің есім: Джабаева Г.С. |
Сынып: | Қатысқандар: қатыспағандар: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Төртбұрыш анықтамасын білу, элементтерін, теоремаларын түсіну, теоремаларды есеп шығаруда қолдану, белгісіз элементтерін анықтау |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Төртбұрыш анықтамасын біледі |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Төртбұрыш анықтамасын біледі, элементтерін, теоремаларын түсінеді |
| Кейбір оқушылар: |
| Төртбұрыш анықтамасын біледі, элементтерін, теоремаларын түсінеді, теоремаларды есеп шығаруда қолданады, белгісіз элементтерін анықтайды |
Тілдік мақсат | Бұрыш, қабырға, градус, фигура |
Алдыңғы оқу | Фигуралар |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу: (5 мин)Бүгінгі күннің көңіл күйлерін анықтайды.1-3 санау арқылы топқа бөлу.-Сабаққа дайындалады-Топ ережесімен танысады. Психологиялық ахуалды қалыптастырады. Мына фигуралардың әрқайсысы төрт нүктеден және оларды тізбектей қосатын төрт кесіндіден тұрады. Осы фигуралардыңқайсысытөртбұрышболыптабылады?
Критерийлер:1.Төртбұрыш сыза алады2.Сыни тұрғыдан ойланады3.Уақытты үнемдейді |
Таратпа материалдар
Суреттер
Слайд
Топпен жұмыс |
Ортасы | Жаңа сабақ. Әр топ қағаз бетіне Төртбұрыш анықтамасын, элементтерін, қасиеттерін қағаз бетіне түсіреді, қорғайды.Анықтама.Әрбірүшеуібіртүзудежатпайтынтөртнүктеденжәнеолардытізбектейқосатынқиылыспайтынтөрткесіндіденжәнесолкесінділерменшектелгенжазықтықтыңбөлігінентұратынфигуранытөртбұрышдепатайды.Берілгеннүктелертөртбұрыштыңтөбелері, ал оларды қосатын кесінділер төртбұрыштың қабырғалары депаталады.
Топта талқылап, шығарады№ 1Фигуралар сандармен белгіленгенболса,онда төмендегі суретке қай жауап сәйкес келіп тұр?
А) 2 1 3 в) 2 3 4 с) 3 1 4 д) 1 3 4 е) 4 2 3 1 2 2 3 2 2 1 3 3 3 1 3 1 4 3 3 3 2 4 4 3 4 3 3 4 4 1 4 3 3
№2 Р5см 3см
QR 4см
Мынаөрнектердіңқайсысы, PQR үшбұрышыныңтікбұрыштыүшбұрышекенінкөрсетеді?А) + В) 5≤3+4 С) 3+4=12-5«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.Оқулықпен жұмыс № 65,67.Критерийлер: 1.Есептің шартын жаза біледі2.Төртбұрыш қасиеттерін қолданады.3.Уақытты үнемдейді.Қайталау сұрақтары(ыстық орындық):1.Қандай фигуралар төртбұрыш деп аталады?2.Төртбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы неге тең?3.Төртбұрыштың қасиеттері? 4.Төртбұрыш диагоналі қалай жүргізіледі? | Таратпа қағаз
СлайдБағалау парақшасы
«Ойлан, жұптас,бөліс» стратегиясы
Өзіндік реттелу,өз бетімен білім алу
|
Аяқталуы | «Бағдаршам» әдісі арқылы сабақты бағалау | Бірін-бірі бағалауТопаралық бағалау |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Барлық оқушылар: Төртбұрыш анықтамасын біледі Оқушылардың басым бөлігі:Төртбұрыш анықтамасын біледі, элементтерін, теоремаларын түсінедіКейбір оқушылар:Төртбұрыш анықтамасын біледі, элементтерін, теоремаларын түсінеді, теоремаларды есеп шығаруда қолданады, белгісіз элементтерін анықтайды | «Бағдаршам»
««Екі жұлдыз бір тілек» | Оқушылардың денсаулық қауіпсіздігін сақтауына байланысты АКТ өз ереже уақытысынан артық пайдалануға болмайды |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|