Қысқа мерзімді жоспар Ә.Б.жетекшісі: Кененбаева Г.А.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
Мектеп: ЖМБ НЗМ Шымкент-Абай |
|||
|
Мерзімі: 10.02.2025 |
Мұғалімнің ТАӘ: Қаржаубекова Г.О. |
|||
|
Сабақ тақырыбы: Аудан ұғымы және оның қасиеттері. Төртбұрыштардың ауданы. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
8.3.3.7 параллелограммның, ромбтың аудандарының формулаларын қорытып шығарады және есептерді шығаруды қолданады; |
|||
|
Кәсіби даму мақсаты: |
Оқушылардың дәлелдеу және зерттеушілік дағдыларын дамытуға бағытталған оқыту әдістерін жетілдіру; |
|||
|
LS / AR |
IBL(зерттеу арқылы оқыту)әдістерін қолдану арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту |
|||
|
Негізгі құзыреттер:
|
Құндылықтар:
|
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
География, Физика, Информатика |
|||
|
Сабақ барысы (40 минут) |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақ барысында жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут
3- минут 2 минут
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушалармен сәлемдесу,сабаққа назарын аудару. Сергіту сәті: «Иммерсивті интерактивті қыздырыну» Күтілетін нәтиже: Сабақтың мақсатына жету Топқа бөлу: «Classtools» платформасы арқылы оқушыларды 3 топқа бөлеміз.
Үй жұмысын тексеру: «Plikers» платформасы арқылы үй жұмысын бағалаймы |
Интерактивті тақта, презентация |
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5 минут 10 минут 5 минут 5 минут |
Оқушылар ортаға тасталған проблемалық сұрақты шешу арқылы сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын анықтайды. Оқу мақсатын анықтауға байланысты проблемалық сұрақ: Құрылыс алаңында екі жер телімі бар. Біріншісінің пішіні қиғаш орналасқан төртбұрыш, екіншісі алмаз тәрізді. Екеуінің де қабырғалары белгілі, бірақ ешқайсының тіктөртбұрыш екені айтылмаған. Сұрақ: Егер бұл жер телімдерін пішінін өзгертпей, тек қайта орналастыру немесе бөліктерге бөлу арқылы олардың ауданын есептеу керек болса, олардың ауданын қандай тәсілмен анықтауға болады және қандай ортақ заңдылықты байқауға болады? Формулаларды жүйелеу ойыны. Топтық жұмыс Визуалды есептер. Топтың ішінде жұптық жұмыс. Оқушылар жеке тапсырмаларды орындап жұпта талқылайды. 1 есептен орындау тапсырылады. Том Линсонның методикасы бойынша таңдау оқушыға беріледі. Тапсырмалар әр түрлі, айқындалатын оқу мақсаты бір болады. Жеке жұмыс «Дифференциацияланған сұрақтар» оқушылар тапсырмаларды дәптерге орындайды
Қосымша тапсырма уақыт артылса Жұптық жұмыс «TARSIYA»
әдісі Оқушылар жұп-жұппен отырып, берілген сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіру арқылы жасырылған фигураны табады.
Топтық жұмыс Жағдаяттық тапсырма. Оқушылар өмірмен байланысқан есептерді шығару арқылы зерттеу жұмысын жүргізіп формулаларды қорытып шығарады Оқушылар тақтада берілген жағдаяттық тапсырмаларды топпен біріге отырып, талдап, зерттеп дұрыс шешімін табады.
Әр тапсырма соңында мұғалім оқу мақсатына сай оқушыларға бағалау жолын ұсынып отырады , және өз тарапынан бағалап отырады |
Презентация, интерактивті тақта Қосымша 1 Қосымша 2 Қосымша 3 Презентация, интерактивті тақта |
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия:
« 1,2,3,4-Толық түсіндім» «5,6,7-Жартылай түсіндім» «8,9,10- Түсінбедім» Сабақты қорытындылау Қорытынды
сұрақ: Үйге тапсырма Оқулықтан №1-10 |
Кеспе қағаздары |
||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
https://ust.kz/olimpiada/matematika_paninen_oqysylar_arasyndagy_olimpiada-121 |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Төртбұрыштар ауданы ҚЖМ
Ашық сабақ. Төртбұрыштар ауданы ҚЖМ
Қысқа мерзімді жоспар Ә.Б.жетекшісі: Кененбаева Г.А.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
Мектеп: ЖМБ НЗМ Шымкент-Абай |
|||
|
Мерзімі: 10.02.2025 |
Мұғалімнің ТАӘ: Қаржаубекова Г.О. |
|||
|
Сабақ тақырыбы: Аудан ұғымы және оның қасиеттері. Төртбұрыштардың ауданы. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
8.3.3.7 параллелограммның, ромбтың аудандарының формулаларын қорытып шығарады және есептерді шығаруды қолданады; |
|||
|
Кәсіби даму мақсаты: |
Оқушылардың дәлелдеу және зерттеушілік дағдыларын дамытуға бағытталған оқыту әдістерін жетілдіру; |
|||
|
LS / AR |
IBL(зерттеу арқылы оқыту)әдістерін қолдану арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту |
|||
|
Негізгі құзыреттер:
|
Құндылықтар:
|
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
География, Физика, Информатика |
|||
|
Сабақ барысы (40 минут) |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақ барысында жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут
3- минут 2 минут
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушалармен сәлемдесу,сабаққа назарын аудару. Сергіту сәті: «Иммерсивті интерактивті қыздырыну» Күтілетін нәтиже: Сабақтың мақсатына жету Топқа бөлу: «Classtools» платформасы арқылы оқушыларды 3 топқа бөлеміз.
Үй жұмысын тексеру: «Plikers» платформасы арқылы үй жұмысын бағалаймы |
Интерактивті тақта, презентация |
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5 минут 10 минут 5 минут 5 минут |
Оқушылар ортаға тасталған проблемалық сұрақты шешу арқылы сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын анықтайды. Оқу мақсатын анықтауға байланысты проблемалық сұрақ: Құрылыс алаңында екі жер телімі бар. Біріншісінің пішіні қиғаш орналасқан төртбұрыш, екіншісі алмаз тәрізді. Екеуінің де қабырғалары белгілі, бірақ ешқайсының тіктөртбұрыш екені айтылмаған. Сұрақ: Егер бұл жер телімдерін пішінін өзгертпей, тек қайта орналастыру немесе бөліктерге бөлу арқылы олардың ауданын есептеу керек болса, олардың ауданын қандай тәсілмен анықтауға болады және қандай ортақ заңдылықты байқауға болады? Формулаларды жүйелеу ойыны. Топтық жұмыс Визуалды есептер. Топтың ішінде жұптық жұмыс. Оқушылар жеке тапсырмаларды орындап жұпта талқылайды. 1 есептен орындау тапсырылады. Том Линсонның методикасы бойынша таңдау оқушыға беріледі. Тапсырмалар әр түрлі, айқындалатын оқу мақсаты бір болады. Жеке жұмыс «Дифференциацияланған сұрақтар» оқушылар тапсырмаларды дәптерге орындайды
Қосымша тапсырма уақыт артылса Жұптық жұмыс «TARSIYA»
әдісі Оқушылар жұп-жұппен отырып, берілген сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіру арқылы жасырылған фигураны табады.
Топтық жұмыс Жағдаяттық тапсырма. Оқушылар өмірмен байланысқан есептерді шығару арқылы зерттеу жұмысын жүргізіп формулаларды қорытып шығарады Оқушылар тақтада берілген жағдаяттық тапсырмаларды топпен біріге отырып, талдап, зерттеп дұрыс шешімін табады.
Әр тапсырма соңында мұғалім оқу мақсатына сай оқушыларға бағалау жолын ұсынып отырады , және өз тарапынан бағалап отырады |
Презентация, интерактивті тақта Қосымша 1 Қосымша 2 Қосымша 3 Презентация, интерактивті тақта |
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия:
« 1,2,3,4-Толық түсіндім» «5,6,7-Жартылай түсіндім» «8,9,10- Түсінбедім» Сабақты қорытындылау Қорытынды
сұрақ: Үйге тапсырма Оқулықтан №1-10 |
Кеспе қағаздары |
||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
https://ust.kz/olimpiada/matematika_paninen_oqysylar_arasyndagy_olimpiada-121 |
||||
шағым қалдыра аласыз
















