Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Шадетова А.К. |
|
|
Күні: |
25.02.2021 |
|
|
Сынып: 8Ә |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.11параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Берілген төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандарының формулаларын біледі Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Фигуралардың ауданын табу формулаларын есеп шығару барысында қолдана алады. Кейбір оқушылар білуге тиіс: Тақырыптық формулаларды, фигуралардың қасиеттерін орынды қолданып, есептерді дұрыс шеше біледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау. ә)Сабаққа дайындығын тексеру. 2. Үй тапсырмасын тексеру: «Сынып көмегі» әдісі арқылы кез-келген оқушыдан сұралады. 3. «Төртбұрышқа төрт жауап»ширату сұрақтары (әр сұраққа 1 балл) |
Амандасады
Тапсырманың дұрыстығын тақтадағы жауаппен салыстырады.
Жеребе арқылы кез келген оқушы таңдалып,сұрақ қою арқылы басындағы тәж қандай фигура екенін анықтайды. |
Бағалау парағымен таныстыру Өзара бірін – бірі
бағалау |
Интербелсенді тақта Кеспе фигуралардан жасалған тәж |
|
Сабақтың ортасы. 20 минут |
1.Сәйкестендір 2.Оқулықпен жұмыс |
Үлестірмелі карточкада берілген формулаларды сәйкестендіреді №1-№4 есептерін шығару а)ауызша б) жеке жұмыс в) тақтамен жұмыс |
Өзін - өзі бағалау |
Үлестірмелі карточка Интербелсенді
тақта |
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Маған ұнайды?» |
Оқушылар фигура таңдайды |
Өзін - өзі бағалау |
Интербелсенді тақта |
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Тест |
«ТестМейкер» де тест жұмысын орындайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы. 3 минут |
Бағалау. Үйге тапсырма: №223(ә) |
Бағалау парағы бойынша өзін өзі бағалайды. Үй тапсырмасын талдайды |
Өзін - өзі бағалау |
Бағалау парағы |
|
Рефлексия 2 минут |
Рефлексия ауызша |
Тақырып бойынша түсінгендерін түрлі түсті стакан арқылы білдіреді. |
|
Түрлі түсті стақан. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары."
Ашық сабақ "Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары."
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Шадетова А.К. |
|
|
Күні: |
25.02.2021 |
|
|
Сынып: 8Ә |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.11параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Берілген төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандарының формулаларын біледі Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Фигуралардың ауданын табу формулаларын есеп шығару барысында қолдана алады. Кейбір оқушылар білуге тиіс: Тақырыптық формулаларды, фигуралардың қасиеттерін орынды қолданып, есептерді дұрыс шеше біледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау. ә)Сабаққа дайындығын тексеру. 2. Үй тапсырмасын тексеру: «Сынып көмегі» әдісі арқылы кез-келген оқушыдан сұралады. 3. «Төртбұрышқа төрт жауап»ширату сұрақтары (әр сұраққа 1 балл) |
Амандасады
Тапсырманың дұрыстығын тақтадағы жауаппен салыстырады.
Жеребе арқылы кез келген оқушы таңдалып,сұрақ қою арқылы басындағы тәж қандай фигура екенін анықтайды. |
Бағалау парағымен таныстыру Өзара бірін – бірі
бағалау |
Интербелсенді тақта Кеспе фигуралардан жасалған тәж |
|
Сабақтың ортасы. 20 минут |
1.Сәйкестендір 2.Оқулықпен жұмыс |
Үлестірмелі карточкада берілген формулаларды сәйкестендіреді №1-№4 есептерін шығару а)ауызша б) жеке жұмыс в) тақтамен жұмыс |
Өзін - өзі бағалау |
Үлестірмелі карточка Интербелсенді
тақта |
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Маған ұнайды?» |
Оқушылар фигура таңдайды |
Өзін - өзі бағалау |
Интербелсенді тақта |
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Тест |
«ТестМейкер» де тест жұмысын орындайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы. 3 минут |
Бағалау. Үйге тапсырма: №223(ә) |
Бағалау парағы бойынша өзін өзі бағалайды. Үй тапсырмасын талдайды |
Өзін - өзі бағалау |
Бағалау парағы |
|
Рефлексия 2 минут |
Рефлексия ауызша |
Тақырып бойынша түсінгендерін түрлі түсті стакан арқылы білдіреді. |
|
Түрлі түсті стақан. |
шағым қалдыра аласыз













