|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Төртбұрыштың ауданы |
||
|
Күні:ақпан 2022 жыл |
Мектеп: №1 Предгорное ОМ |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: 10 Қатыспағандар:0 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Төртбұрыштардың аудандары
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.11 Трапецияның, ромбының ауданы формулаларын есеп шығаруға қолдану; 8.1.3.13 параллелограмның ауданы формуласын қорытып шығару және қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
трапецияның, ромбтың ауданы формулаларын есеп шығаруда қолдану. параллелограмның, ромбтың ауданы формулаларын салыстыру. параллелограмның, ромбтың ауданы формулаларын тұжырымдау. |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, жағымды психологиялық ахуал тудыру. Ұйымдастыру. «Геометриялық фигура» арқылы топқа бөлу. |
Психологиялық ахуал тудыру. «Алғыс айту» күніне орай ата-аналары, ұстаздарына, сыныптастарына алғыс айту. Фигуралар қиындысы арқылы топқа бөлу І.«Геометриялық диктант» әдісі. Learning apss.org Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қойылады. . Мақсатым, оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыру.
Тік төртбұрыштың ауданы ұзындығы мен енінің көбейтіндісіне тең. ІІ. «Толтырыңдар»
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
есеп шығаруға қолдану.
«Кім жылдам, эстафета» әдісіӨткен тақырыпты түсіну деңгейін арттыру мақсатында орындалады. Тапсырма. Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай тапсырмаларды күрделіге қарай ілгерілеп отыратын тапсырмаларды пайдаландым. |
ІІІ.«Сиқырлы конверт» әдісі
1. Табандары 8 см, 12см және биіктігі 10 см 2. Трапецияның орта сызығы 5 ке, биіктігі болатын трапецияның ауданын табыңдар. 4 ге тең. Трапецияның ауданын табыңдар 3. Трапецияның табандары 15 см, 35 см 4. Трапецияның биіктігі 6 см, ауданы және ауданы 225см2. Биіктігін табыңдар. 360 см2. Оның орта сызығын табыңдар 7.Периметрі 28см,үлкен табаны 8см болатын тең бүйірлі Трапецияның кіші табаны мен бүйір қабырғалары тең. Кіші табаны неге тең 5. Трапецияның табаны 26 см, биіктігі 10см, 8. Ромбның диагональдары 15см,10 см ауданы 200см2. Оның екінші табанын табыңдар Ромбның ауданын тап. 6.Ромбның диагональдары 8см,20 см 9. Ромбның диагональдары 8см,10 см Ромбның ауданын тап. Ромбның ауданы нешеге тең? ІV.
V. Сергіту сәті «Австралиялық жауын» · Австралиялық жаңбырдың қандай болатынын білесіңдер ме? · Ендеше барлығымыз тыңдайық та, қайталайық · Австралияда жел тұрды (алақанды үйкелеу) · Жаңбыр тамшылай бастады (саусақты соғу) · Жаңбыр күшейе түсті (алақанды кеудеге соғу) · Нөсер қатты төкті (алақанды санға соғу) · Міне бұршақ жауды (аяқпен соғу) · Дауыл басыла бастады (алақанды санға соғу) · Жаңбыр сейілді (алақанды кеудеге соғу) · Жаңбыр сіркіреді (саусақты соғу) · Жел басыла бастады (алақанды үйкелеу) · Алақай күн шықты (қолды жоғары көтеру)
VI. «Дұрыс не бұрыс» /топпен жұмыс/ Кестеде тік төртбұрыштар жайлы тұжырымдар берілген. Дұрыс тұжырымға Д, қате тұжырымға Қ əріптерін қой
VII.Эстафета «Кім жылдам»
VIII.Кері байланыс «НЫСАНА» әдісі |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
|||
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма:
|
1- 22 параграф ереже,формула жаттау Төртбұрыштар тарауы бойынша ребус,сөзжұмбақ құрастыру |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Төртбұрыштардың аудандары " 8 сынып
Ашық сабақ "Төртбұрыштардың аудандары " 8 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Төртбұрыштың ауданы |
||
|
Күні:ақпан 2022 жыл |
Мектеп: №1 Предгорное ОМ |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: 10 Қатыспағандар:0 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Төртбұрыштардың аудандары
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.11 Трапецияның, ромбының ауданы формулаларын есеп шығаруға қолдану; 8.1.3.13 параллелограмның ауданы формуласын қорытып шығару және қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
трапецияның, ромбтың ауданы формулаларын есеп шығаруда қолдану. параллелограмның, ромбтың ауданы формулаларын салыстыру. параллелограмның, ромбтың ауданы формулаларын тұжырымдау. |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, жағымды психологиялық ахуал тудыру. Ұйымдастыру. «Геометриялық фигура» арқылы топқа бөлу. |
Психологиялық ахуал тудыру. «Алғыс айту» күніне орай ата-аналары, ұстаздарына, сыныптастарына алғыс айту. Фигуралар қиындысы арқылы топқа бөлу І.«Геометриялық диктант» әдісі. Learning apss.org Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қойылады. . Мақсатым, оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыру.
Тік төртбұрыштың ауданы ұзындығы мен енінің көбейтіндісіне тең. ІІ. «Толтырыңдар»
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
есеп шығаруға қолдану.
«Кім жылдам, эстафета» әдісіӨткен тақырыпты түсіну деңгейін арттыру мақсатында орындалады. Тапсырма. Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай тапсырмаларды күрделіге қарай ілгерілеп отыратын тапсырмаларды пайдаландым. |
ІІІ.«Сиқырлы конверт» әдісі
1. Табандары 8 см, 12см және биіктігі 10 см 2. Трапецияның орта сызығы 5 ке, биіктігі болатын трапецияның ауданын табыңдар. 4 ге тең. Трапецияның ауданын табыңдар 3. Трапецияның табандары 15 см, 35 см 4. Трапецияның биіктігі 6 см, ауданы және ауданы 225см2. Биіктігін табыңдар. 360 см2. Оның орта сызығын табыңдар 7.Периметрі 28см,үлкен табаны 8см болатын тең бүйірлі Трапецияның кіші табаны мен бүйір қабырғалары тең. Кіші табаны неге тең 5. Трапецияның табаны 26 см, биіктігі 10см, 8. Ромбның диагональдары 15см,10 см ауданы 200см2. Оның екінші табанын табыңдар Ромбның ауданын тап. 6.Ромбның диагональдары 8см,20 см 9. Ромбның диагональдары 8см,10 см Ромбның ауданын тап. Ромбның ауданы нешеге тең? ІV.
V. Сергіту сәті «Австралиялық жауын» · Австралиялық жаңбырдың қандай болатынын білесіңдер ме? · Ендеше барлығымыз тыңдайық та, қайталайық · Австралияда жел тұрды (алақанды үйкелеу) · Жаңбыр тамшылай бастады (саусақты соғу) · Жаңбыр күшейе түсті (алақанды кеудеге соғу) · Нөсер қатты төкті (алақанды санға соғу) · Міне бұршақ жауды (аяқпен соғу) · Дауыл басыла бастады (алақанды санға соғу) · Жаңбыр сейілді (алақанды кеудеге соғу) · Жаңбыр сіркіреді (саусақты соғу) · Жел басыла бастады (алақанды үйкелеу) · Алақай күн шықты (қолды жоғары көтеру)
VI. «Дұрыс не бұрыс» /топпен жұмыс/ Кестеде тік төртбұрыштар жайлы тұжырымдар берілген. Дұрыс тұжырымға Д, қате тұжырымға Қ əріптерін қой
VII.Эстафета «Кім жылдам»
VIII.Кері байланыс «НЫСАНА» әдісі |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
|||
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма:
|
1- 22 параграф ереже,формула жаттау Төртбұрыштар тарауы бойынша ребус,сөзжұмбақ құрастыру |
|
|
шағым қалдыра аласыз















