Т.Ибрагимов атындағы жалпы білім беретін мектеп
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Тотығу-тотықсыздану реакциялары.
|
Бөлім: |
9.2А Тотығу-тотықсыздану реакциялары |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Анарбай Ғазиза |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 9 «ә» |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тотығу-тотықсыздану реакциялары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.5-тотығу-тотықсыздану реакцияларын тотығу дәрежесі өзгере жүретін реакциялар ретінде түсіну 9.2.2.6- тотығу процесін электронды беру, ал тотықсыздану-электронды қосып алу деп түсіну |
|
Сабақтың мақсаты |
Тотығу-тотықсыздану реакцияларындағы тотығу дәрежелерінің мәнін анықтайды. Тотығу-тотықсыздану реакцияларында электронды беру, электронды қосып алу мәндерін анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың 5 мин. |
«Ұйымдастыру» бөлімі. Оқушылармен амандасу,түгендеу Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. • Сабақты бастамас бұрын топқа бөліп алу • Сыныптағы бала санына қарай бөлу • Әр оқушы өзіне ұнаған кепкен жемісті алады. Өткен сабақты пысықтау: Ширату жаттығуы: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландырту үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақ қоямын. Осы сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын айқындаймын. 1. Валенттілік пен тотығу дәрежесінің ұқсастығы ? 2. Жай заттардың тотығу дәрежесі нешеге тең ? 3. II А тобының тотығу дәрежесі неше болады ? 4. III А тобындағы алюминийдің тотығу дәрежесі неше ? 5. Галогендер тобының тотығу дәрежесі нешеге тең ? «Баскетбол» әдісі арқылы бағалау |
Оқушылар кепкен жемістерді себеттен алып 3 топқа бөлінеді 1 топ- Сары мейіз 2 топ- Қызыл өрік 3 топ- Жасыл авокадо Оқушылар сұраққа жауап береді |
Ынталандыру, мадақтау Тотығу дәрежелері бойынша бағалау. +1 +2 +3 ҚБ Жалпы балл-1 |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 20 мин. |
Жұптық жұмыс. «Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі Оқулықтағы тірек сөздермен таныстырып, түсіндіреді. Жаңа термин сөздерді дәптерге жазу. Кепкен жемістермен тәжірибелік жұмыс жасау. 1.Кепкен жемістерді қалай сақталу жолдарын айтады 2.Жемістерді стакандағы суға салады. 3.Стакандағы судың pH мәнін анықтайды. 4.Тиісті реакция теңдеуін жазады. 5.ТТР мәнін түсіндіреді. Бағыт, бағдар беруді қатар жүргізу. Дескриптор ТТР мәнін анықтайды-1балл Реакция теңдеуін жазады-1 балл |
Оқушылар дәптерге термин сөздерді жазып алады. Тәжірибені жасап, Тиісті реакция теңдеуін жазып көрсетеді, ттр мәнін түсіндіреді. |
Жалпы 2 балл. |
Кітап,дәптер. Кепкен жемістер. Стакандар Су Индикатор қағазы. Бағалау таяқшалары. |
|
6 мин |
Жеке жұмыс. «Ой қозғау » әдісі Оқулықтағы тапсырмаларды беру. А деңгейіндегі тапсырмалар В деңгейіндегі тапсырмалар Дескриптор: А деңгейініндегі тапсырмаларға-2 балл. В деңгейіндегі тапсырмаларға-2 балл. |
1 Оқулықтағы А,В деңгейіндегі тапсырмаларын орындайды |
Жалпы балл-4 балл |
Оқулық Бағалау таяқшалары Суреттер. |
|
10 мин
|
Топтық жұмыс. «Жас экологтар » әдісі Топқа экологиялық проблемалар аясында тапсырма беріледі. 1 топқа Озон қабаты туралы мәлімет беру. Дескриптор: - Озон қабатын қорғау туралы мәліметті біледі-1 балл. -ТТР процесі жүретінін біледі- 2балл 2 топқа Парник эфектісі туралы мәлімет беру. Дескриптор: - Парник эффектісі туралы мәліметті біледі-1 балл. -ТТР процесі жүретінін біледі- 2балл 3 топқа Қышқылды жаңбырлар туралы мәлімет беру. Дескриптор: - Қышқылды жаңбырлар туралы мәліметті біледі-1 балл. -ТТР процесі жүретінін біледі- 2балл |
Топпен талқылап өз ойларының құнды пікірлерін қорғайды |
Жалпы 3 балл |
ДК экраны 9-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы 4 мин.
|
Кері байланыс Баскетбол доптары арқылы кері байланыс жасау
Үйге тапсырма беру & 16 оқу.Анықтамаларды жаттау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. « Барлығын түсіндім» «Жақсы түсіндім» «Аздап қиналдым» |
Мұғалім тарапынан жүретін 1-10 баллдық шкала арқылы бағаланады |
\\hhttp\\www.basketbol. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Тотығу-тотықсыздану реакциялары
Ашық сабақ: Тотығу-тотықсыздану реакциялары
Т.Ибрагимов атындағы жалпы білім беретін мектеп
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Тотығу-тотықсыздану реакциялары.
|
Бөлім: |
9.2А Тотығу-тотықсыздану реакциялары |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Анарбай Ғазиза |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 9 «ә» |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тотығу-тотықсыздану реакциялары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.5-тотығу-тотықсыздану реакцияларын тотығу дәрежесі өзгере жүретін реакциялар ретінде түсіну 9.2.2.6- тотығу процесін электронды беру, ал тотықсыздану-электронды қосып алу деп түсіну |
|
Сабақтың мақсаты |
Тотығу-тотықсыздану реакцияларындағы тотығу дәрежелерінің мәнін анықтайды. Тотығу-тотықсыздану реакцияларында электронды беру, электронды қосып алу мәндерін анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың 5 мин. |
«Ұйымдастыру» бөлімі. Оқушылармен амандасу,түгендеу Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. • Сабақты бастамас бұрын топқа бөліп алу • Сыныптағы бала санына қарай бөлу • Әр оқушы өзіне ұнаған кепкен жемісті алады. Өткен сабақты пысықтау: Ширату жаттығуы: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландырту үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақ қоямын. Осы сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын айқындаймын. 1. Валенттілік пен тотығу дәрежесінің ұқсастығы ? 2. Жай заттардың тотығу дәрежесі нешеге тең ? 3. II А тобының тотығу дәрежесі неше болады ? 4. III А тобындағы алюминийдің тотығу дәрежесі неше ? 5. Галогендер тобының тотығу дәрежесі нешеге тең ? «Баскетбол» әдісі арқылы бағалау |
Оқушылар кепкен жемістерді себеттен алып 3 топқа бөлінеді 1 топ- Сары мейіз 2 топ- Қызыл өрік 3 топ- Жасыл авокадо Оқушылар сұраққа жауап береді |
Ынталандыру, мадақтау Тотығу дәрежелері бойынша бағалау. +1 +2 +3 ҚБ Жалпы балл-1 |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 20 мин. |
Жұптық жұмыс. «Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі Оқулықтағы тірек сөздермен таныстырып, түсіндіреді. Жаңа термин сөздерді дәптерге жазу. Кепкен жемістермен тәжірибелік жұмыс жасау. 1.Кепкен жемістерді қалай сақталу жолдарын айтады 2.Жемістерді стакандағы суға салады. 3.Стакандағы судың pH мәнін анықтайды. 4.Тиісті реакция теңдеуін жазады. 5.ТТР мәнін түсіндіреді. Бағыт, бағдар беруді қатар жүргізу. Дескриптор ТТР мәнін анықтайды-1балл Реакция теңдеуін жазады-1 балл |
Оқушылар дәптерге термин сөздерді жазып алады. Тәжірибені жасап, Тиісті реакция теңдеуін жазып көрсетеді, ттр мәнін түсіндіреді. |
Жалпы 2 балл. |
Кітап,дәптер. Кепкен жемістер. Стакандар Су Индикатор қағазы. Бағалау таяқшалары. |
|
6 мин |
Жеке жұмыс. «Ой қозғау » әдісі Оқулықтағы тапсырмаларды беру. А деңгейіндегі тапсырмалар В деңгейіндегі тапсырмалар Дескриптор: А деңгейініндегі тапсырмаларға-2 балл. В деңгейіндегі тапсырмаларға-2 балл. |
1 Оқулықтағы А,В деңгейіндегі тапсырмаларын орындайды |
Жалпы балл-4 балл |
Оқулық Бағалау таяқшалары Суреттер. |
|
10 мин
|
Топтық жұмыс. «Жас экологтар » әдісі Топқа экологиялық проблемалар аясында тапсырма беріледі. 1 топқа Озон қабаты туралы мәлімет беру. Дескриптор: - Озон қабатын қорғау туралы мәліметті біледі-1 балл. -ТТР процесі жүретінін біледі- 2балл 2 топқа Парник эфектісі туралы мәлімет беру. Дескриптор: - Парник эффектісі туралы мәліметті біледі-1 балл. -ТТР процесі жүретінін біледі- 2балл 3 топқа Қышқылды жаңбырлар туралы мәлімет беру. Дескриптор: - Қышқылды жаңбырлар туралы мәліметті біледі-1 балл. -ТТР процесі жүретінін біледі- 2балл |
Топпен талқылап өз ойларының құнды пікірлерін қорғайды |
Жалпы 3 балл |
ДК экраны 9-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы 4 мин.
|
Кері байланыс Баскетбол доптары арқылы кері байланыс жасау
Үйге тапсырма беру & 16 оқу.Анықтамаларды жаттау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. « Барлығын түсіндім» «Жақсы түсіндім» «Аздап қиналдым» |
Мұғалім тарапынан жүретін 1-10 баллдық шкала арқылы бағаланады |
\\hhttp\\www.basketbol. |
шағым қалдыра аласыз













