Материалдар / Ашық сабақ Трапеция ауданы 8 сынып

Ашық сабақ Трапеция ауданы 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бөлім: 8.3A Аудандар Педагогтің аты-жөні Мырзалиева Жүзікжамал Бекенқызы Күні: 10.03. Сынып: 8 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Трапеция ауданы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 8.1.3.13 трапеция ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану Сабақтың мақсаты - трапеция ауданының формуласын тұжырымдап, трапецияның түрлерін ажырата отырып, есептер шығаруға қолдана алады. ЕБҚ орындалай алатын: - трапецияның түрлерін ажыратып, трапецияның ауданының формуласын есептер шығаруға қолдана алады. Бағалау критерийлері - трапецияның ауданын есептей алады - трапецияның белгісіз мүшесін таба алады Ойлау дағдыларының деңгейі Білу және түсіну, қолдану Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы 3 мин 2 мин Ұйымдастыру кезеңі -оқушылармен амандасу -оқушыларды түгелдеу - оқушылардың бүгінгі көңіл күйін білу Топқа бөлу «QR код» әдісімен топқа бөлу Топбасшыларына саба
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Сәуір 2024
145
1 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қостанай облысы білім басқармасының «Арқалық қаласының әкімдігі білім бөлімінің Ы.Алтынсарин атындағы гимназиясы» КММ

Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар

   

Бөлім:

8.3A Аудандар

Педагогтің аты-жөні

Мырзалиева Жүзікжамал Бекенқызы

Күні:

10.03.

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Трапеция ауданы (қайталау)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.3.13 трапеция ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану

Сабақтың мақсаты

  • трапеция ауданының формуласын тұжырымдап, трапецияның түрлерін ажырата отырып, есептер шығаруға қолдана алады.

ЕБҚ орындалай алатын:

  • трапецияның түрлерін ажыратып, трапецияның ауданының формуласын есептер шығаруға қолдана алады.

Бағалау критерийлері

  • трапецияның ауданын есептей алады

  • трапецияның белгісіз мүшесін таба алады

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу және түсіну, қолдану









Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті


Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

























2 мин

Ұйымдастыру кезеңі

-оқушылармен амандасу

-оқушыларды түгелдеу

- оқушылардың бүгінгі көңіл күйін білу

Топқа бөлу



«QR код» әдісімен топқа бөлу

Топбасшыларына сабақ барысында топмүшелерін бағалау үшін, смайлик беріледі. Мұғалім сабақ соңында қорытындыны осы смайлик арқылы жүргізеді


Үй тапсырмасын тексеру:

«Жоспарлау сұрағы» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру

Білімдерін жаңарту үшін өткен материалды қайталау. «Қызығушылық ояту»


Genial платформасында

5 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын орындайды

Мұғліммен амандасады,сабаққа қажет құралдарын дайындайды

Тақтамен жұмыс жасайды

«QR код» әдісімен топқа бөлінеді


















Genial платформасында

Берілген сұрақтарға жауап береді. Тест тапсырмасын орындайды

ЕБҚ орындай алады: мұғалім көмегімен тест тапсырмасын орындайды

Дескриптор

-әр дұрыс жауап 1 балл







Бағалау смайлик арқылы өздерін бағалап отырады


















«Мадақтау» әдісі

«Жарайсың!»

«Тамаша!», «Керемет!», «Талпын!»








https://emaze.link/@RWWMAYM



















https://view.genial.ly/63faf5eb6833580018a9a204/interactive-content-code-quiz

Сабақтың ортасы

5 мин







Жұптық жұмыс «Мен таптым» әдісі бойынша ұйымдастырылады,

сәйкестендіру тапсырмасы беріледі.

Резенкелер арқылы сейкестендіріп, анықтамасын айтады

AutoShape 1

Фигурамен формуласын сәйкестендіру тапсырмасын орындайды

ЕБҚ орындай алады: топ басшысының көмегімен сәйкестендіру тапсырмасын орындайды

Дескриптор

-сейкестендіреді -1 балл

-анықтамасын айтады -1 балл

Дескриптор бойынша бағаланады


Сәйкестендіру тақтайшасы

10 мин









































2 мин

«Квест тақтайшасы» әдісі арқылы топтық жұмыс беріледі.

Трапецияның табандарының бірі 10 м, ал биіктігі 12 м-ге тең. Егер трапецияның ауданы 168 м2 болса, онда оның екінші табаны қанша метр?


Сызбада көрсетілген трапецияның ауданын табыңыздар

Прямоугольник 1

Сызбада көрсетілген трапецияның ауданын табыңыздар


Егер теңбүйірлі трапецияның диагональдары перпендикуляр болса, онда трапецияның ауданы трапеция ........................... немесе ..................... тең болады



Сергіту сәті

Квест тақтайшасындағы тапсырмаларды орындау арқылы жасырылған сөзді табады

ЕБҚ орындай алады: топтың көмегімен Квест тақтайшасындағы тапсырмаларды орындау арқылы жасырылған сөзді табады

Дескриптор:

Трапецияның екінші табанын табады – 2 балл

Трапецияның ауданын табады – 8 балл

Анықтаманы толықтырады – 2 балл

Трапецияның ауданын табады – 2 балл























Оқушылар топпен ұйымшылдық танытып, лабиринттен допты жерге түсіреді.

Дескриптор бойынша бағаланады









.






























«Мадақтау» әдісі

«Жарайсың!»

«Тамаша!», «Керемет!», «Талпын!»




Квест тақтайшасы


























405 ₸ - Сатып алу

Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!