Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Математика
|
Бөлім |
9.3А Тригонометрия |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абилова З.А. |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 9А |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.8 тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Негізгі теңбе-теңдіктерді қолданып, есептер шығару; |
|
|
Индикатор |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі және қолданады. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс- әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 0-7 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал . Тірек білімдерді белсендендіру. Окушылармен Формуларды қайталау (негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді) |
Окушылар бір –біріне тілек айтады. Окушылар берілген тапсырмалардың түріне қарай тепе-теңдіктің жалғасын табады. |
Тапсырма 3 баллмен бағаланады . 7-формула дұрыс 1 балл. 8 формула дұрыс 2 балл. 9 формула дұрыс 3 балл. Дескриптор Негізгі тригометриялық тепе-теңдіктерді біледі. |
Слайд,таратпа материал. |
|
Сабақтың ортасы 8-20 минут |
«Көршіңмен сырлас» Жұптық жұмыс. |
Оқушылар тапсырма орындайды. Бірін –бірі бағалайды. ( 3 балл) |
Оқушылар бірін бірі бағалауды жүзеге асырады. Дескриптор :
|
Слайд,таратпа материал |
|
Сабақтын ортасы 21-35 минут |
Жеке жұмыc |
Оқушылар тапсырма орындайды. Өздері –өзі бағалайды .(4 балл)Мұғалім дәптерлерін қарайды. |
Оқушылар өздері өзін бағалайды. Дескриптор :
|
Слайд ,тарапта жұмыс |
|
Сабақтың ортасы 36-42 минут |
Пиза есебің талдап шығару |
Оқушылар Пиза есебің талдап шығарады. Тақтаға бір оқушы шығады . |
«Мадақтау сөз» арқылы бағаланады Өте жақсы ,керемет,талпын! |
Слайд ,таратпа материал |
|
43-44 минут |
Рефлексия. Мен не білемін ... Мен бүгін үйрендім … Мен не істей аламын ... Мен үйреніп алдым … Мен енді ... қабілеттімін. Мен түсіндім … |
Окушылар келесі сурақтарға жауап береді. |
|
|
|
Сабақтың соңы 44-45 минут |
Үйге тапсырма № 302,303,және тест орындау . Online Test Pad арқылы. |
Тапсырманы жазып алады. https://onlinetestpad.com/wfe256q3uoctq |
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Қосымша №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Жауаптармен :
1.sin²x+cos²x=1
2.
tgx
=1
3. 1+tg²x= 
-
=1+ctg²x -

-
=
ctgx -
Sin(-x)= - sinx
-
Cos(-x)= cosx
-
tg(-x)=- tgx
10 .ctg(-x)= -ctgx
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.
1 нұсқа .
-
a) Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx
-sin²x;
b)
.
2.Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx, tgx,ctgx мәнің
есептеңіз.
2 нұсқа .
-
a) Өрнекті ықшамдаңыз cos²x-tgx
;
b)
.
2.Егер
sinx =
;
<
x<
болса ,онда cosx, tgx,ctgx мәнің
есептеңіз.
Жауптары.
-
нұсқа .
-
Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx -sin²x= 1-
sin²x=cos²x
=
=
-
tg²x
-
sin²x= 1- cos²x= 1-
=
; sinx=
, 4 ширек .
=
:
= -

ctgx =
=
:
(-
= -
=
-2,4.
-
нұсқа .
-
Өрнекті ықшамдаңыз cos²x-tgx
= cos²x -1= -sin²x .
-
=
= ctg²x
cos²x= 1- sin²x=
1-
=
; cosx=
, 2 ширек .
=
:(-
)=
- 
ctgx =
=
:
=
-
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Жауптары :
x +2cos²x
-
x =(sin²x-cos²x)(
sin²x+cos²x)+2cos²x= sin²x-cos²x +2cos²x=
sin²x+cos²x=1
2.Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1)
= (1+tg²x-1)
= tg²x
.
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз.
=2 ,
.
-
=
+
): (
-2
) =
(5+3
)
-2)=5,8:(-1
) = -3
.
Қосымша №4

Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Тест.
1.Шеңбердегі нүктелердің ординатасының абсциссаға қатынасын ...
А....бұрыштың синусы;
В. ...бұрыштың котангенсі;
С. ... бұрыштың тангенсі;
Д. ... бұрыштың косинусы.
2. 75
бұрыш қай
ширекте жатыр ?
А. 1 ширекте;
В. 2 ширекте.
С. 3 ширекте.
Д. 4 ширекте.
3. cos 30
-тың мәнін
табыңдар.
А.
;В. 1;С.
Д.
.
4. Қай өрнектің мағынасы жоқ?
А. cos0
В.
tg0
; С. Ctg0
Д.
Ctg90
.
5. Сандардың қайсысы нөлден кіші?
А .sin140; B. cos140;С. Sin50; D. cos50.
6.sin390
-ның мәнің табыңдар.
А.
;В. 1;С.
Д.
.
7.
бұрышын
градуспен өрнектеңдер.
А. 30
В. 135
Д.
45
8. 200 градусты радианмен көрсетіңдер.
А.
; В.
;С.
200
.
9. Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx мәнің
есептеңіз.
А.
-
В.
С. -
Д.
1.
10.
tgx=
болса ,
.
А. -2. В. 2 С. -4 Д. 4
Дұрыс жауаптары :
-
С
-
А
-
С
-
С
-
В
-
А
-
В
-
В
-
А
-
С
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx
-sin²x;
b)
.
2.Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз
cos²x-tgx
;
b)
.
2.Егер
sinx =
;
<
x<
болса ,онда cosx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx
-sin²x;
b)
.
2.Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз
cos²x-tgx
;
b)
.
2.Егер
sinx =
;
<
x<
болса ,онда cosx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx
-sin²x;
b)
.
2.Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз
cos²x-tgx
;
b)
.
2.Егер
sinx =
;
<
x<
болса ,онда cosx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.


Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Тест.
1.Шеңбердегі нүктелердің ординатасының абсциссаға қатынасын ...
А....бұрыштың синусы;
В. ...бұрыштың котангенсі;
С. ... бұрыштың тангенсі;
Д. ... бұрыштың косинусы.
2. 75
бұрыш қай
ширекте жатыр ?
А. 1 ширекте;
В. 2 ширекте.
С. 3 ширекте.
Д. 4 ширекте.
3. cos 30
-тың мәнін
табыңдар.
А.
;В. 1;С.
Д.
.
4. Қай өрнектің мағынасы жоқ?
А. cos0
В.
tg0
; С. Ctg0
Д.
Ctg90
.
5. Сандардың қайсысы нөлден кіші?
А .sin140; B. cos140;С. Sin50; D. cos50.
6.sin390
-ның мәнің табыңдар.
А.
;В. 1;С.
Д.
.
7.
бұрышын
градуспен өрнектеңдер.
А. 30
В. 135
Д.
45
8. 200 градусты радианмен көрсетіңдер.
А.
; В.
;С.
200
.
9. Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx мәнің
есептеңіз.
А.
-
В.
С. -
Д.
1.
10.
tgx=
болса ,
.
А. -2. В. 2 С. -4 Д. 4
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Тригонометриялық тепе – теңдіктер. 9 сынып
Ашық сабақ: Тригонометриялық тепе – теңдіктер. 9 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Математика
|
Бөлім |
9.3А Тригонометрия |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абилова З.А. |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 9А |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.8 тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Негізгі теңбе-теңдіктерді қолданып, есептер шығару; |
|
|
Индикатор |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі және қолданады. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс- әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 0-7 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал . Тірек білімдерді белсендендіру. Окушылармен Формуларды қайталау (негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді) |
Окушылар бір –біріне тілек айтады. Окушылар берілген тапсырмалардың түріне қарай тепе-теңдіктің жалғасын табады. |
Тапсырма 3 баллмен бағаланады . 7-формула дұрыс 1 балл. 8 формула дұрыс 2 балл. 9 формула дұрыс 3 балл. Дескриптор Негізгі тригометриялық тепе-теңдіктерді біледі. |
Слайд,таратпа материал. |
|
Сабақтың ортасы 8-20 минут |
«Көршіңмен сырлас» Жұптық жұмыс. |
Оқушылар тапсырма орындайды. Бірін –бірі бағалайды. ( 3 балл) |
Оқушылар бірін бірі бағалауды жүзеге асырады. Дескриптор :
|
Слайд,таратпа материал |
|
Сабақтын ортасы 21-35 минут |
Жеке жұмыc |
Оқушылар тапсырма орындайды. Өздері –өзі бағалайды .(4 балл)Мұғалім дәптерлерін қарайды. |
Оқушылар өздері өзін бағалайды. Дескриптор :
|
Слайд ,тарапта жұмыс |
|
Сабақтың ортасы 36-42 минут |
Пиза есебің талдап шығару |
Оқушылар Пиза есебің талдап шығарады. Тақтаға бір оқушы шығады . |
«Мадақтау сөз» арқылы бағаланады Өте жақсы ,керемет,талпын! |
Слайд ,таратпа материал |
|
43-44 минут |
Рефлексия. Мен не білемін ... Мен бүгін үйрендім … Мен не істей аламын ... Мен үйреніп алдым … Мен енді ... қабілеттімін. Мен түсіндім … |
Окушылар келесі сурақтарға жауап береді. |
|
|
|
Сабақтың соңы 44-45 минут |
Үйге тапсырма № 302,303,және тест орындау . Online Test Pad арқылы. |
Тапсырманы жазып алады. https://onlinetestpad.com/wfe256q3uoctq |
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Қосымша №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Жауаптармен :
1.sin²x+cos²x=1
2.
tgx
=1
3. 1+tg²x= 
-
=1+ctg²x -

-
=
ctgx -
Sin(-x)= - sinx
-
Cos(-x)= cosx
-
tg(-x)=- tgx
10 .ctg(-x)= -ctgx
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.
1 нұсқа .
-
a) Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx
-sin²x;
b)
.
2.Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx, tgx,ctgx мәнің
есептеңіз.
2 нұсқа .
-
a) Өрнекті ықшамдаңыз cos²x-tgx
;
b)
.
2.Егер
sinx =
;
<
x<
болса ,онда cosx, tgx,ctgx мәнің
есептеңіз.
Жауптары.
-
нұсқа .
-
Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx -sin²x= 1-
sin²x=cos²x
=
=
-
tg²x
-
sin²x= 1- cos²x= 1-
=
; sinx=
, 4 ширек .
=
:
= -

ctgx =
=
:
(-
= -
=
-2,4.
-
нұсқа .
-
Өрнекті ықшамдаңыз cos²x-tgx
= cos²x -1= -sin²x .
-
=
= ctg²x
cos²x= 1- sin²x=
1-
=
; cosx=
, 2 ширек .
=
:(-
)=
- 
ctgx =
=
:
=
-
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Жауптары :
x +2cos²x
-
x =(sin²x-cos²x)(
sin²x+cos²x)+2cos²x= sin²x-cos²x +2cos²x=
sin²x+cos²x=1
2.Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1)
= (1+tg²x-1)
= tg²x
.
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз.
=2 ,
.
-
=
+
): (
-2
) =
(5+3
)
-2)=5,8:(-1
) = -3
.
Қосымша №4

Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Тест.
1.Шеңбердегі нүктелердің ординатасының абсциссаға қатынасын ...
А....бұрыштың синусы;
В. ...бұрыштың котангенсі;
С. ... бұрыштың тангенсі;
Д. ... бұрыштың косинусы.
2. 75
бұрыш қай
ширекте жатыр ?
А. 1 ширекте;
В. 2 ширекте.
С. 3 ширекте.
Д. 4 ширекте.
3. cos 30
-тың мәнін
табыңдар.
А.
;В. 1;С.
Д.
.
4. Қай өрнектің мағынасы жоқ?
А. cos0
В.
tg0
; С. Ctg0
Д.
Ctg90
.
5. Сандардың қайсысы нөлден кіші?
А .sin140; B. cos140;С. Sin50; D. cos50.
6.sin390
-ның мәнің табыңдар.
А.
;В. 1;С.
Д.
.
7.
бұрышын
градуспен өрнектеңдер.
А. 30
В. 135
Д.
45
8. 200 градусты радианмен көрсетіңдер.
А.
; В.
;С.
200
.
9. Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx мәнің
есептеңіз.
А.
-
В.
С. -
Д.
1.
10.
tgx=
болса ,
.
А. -2. В. 2 С. -4 Д. 4
Дұрыс жауаптары :
-
С
-
А
-
С
-
С
-
В
-
А
-
В
-
В
-
А
-
С
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Бақылау парағы Оқушының аты жөні:_____________________
|
Формуланы қайталау 3 балл |
Жұптық жұмыс 3 балл |
Жеке жұмыс 4 балл |
Пиза Есебі (мадақтау ) |
Барлығы (10 балл ) |
|
|
|
|
|
|
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Карточка №1
-
sin²x+cos²x= …
-
tgx
=… -
1+tg²x= …
-
= -

-
= -
Sin(-x)=
-
Cos(-x)=
-
tg(-x)=
-
ctg(-x)=
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx
-sin²x;
b)
.
2.Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз
cos²x-tgx
;
b)
.
2.Егер
sinx =
;
<
x<
болса ,онда cosx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx
-sin²x;
b)
.
2.Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз
cos²x-tgx
;
b)
.
2.Егер
sinx =
;
<
x<
болса ,онда cosx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз tgx
ctgx
-sin²x;
b)
.
2.Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.
-
нұсқа .
1. a) Өрнекті ықшамдаңыз
cos²x-tgx
;
b)
.
2.Егер
sinx =
;
<
x<
болса ,онда cosx, tgx,cosx мәнің
есептеңіз.


Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Қосымша №3 Жеке жұмыс.
-
Тепе –теңдікті дәлелдеңіз :
x +2cos²x
-
x =1
-
Өрнекті ықшамдаңыз :(
-1) 
-
tgx=3 болса,
мәнің
есептеңіз. -
ctgx=
болса
,
.
Тест.
1.Шеңбердегі нүктелердің ординатасының абсциссаға қатынасын ...
А....бұрыштың синусы;
В. ...бұрыштың котангенсі;
С. ... бұрыштың тангенсі;
Д. ... бұрыштың косинусы.
2. 75
бұрыш қай
ширекте жатыр ?
А. 1 ширекте;
В. 2 ширекте.
С. 3 ширекте.
Д. 4 ширекте.
3. cos 30
-тың мәнін
табыңдар.
А.
;В. 1;С.
Д.
.
4. Қай өрнектің мағынасы жоқ?
А. cos0
В.
tg0
; С. Ctg0
Д.
Ctg90
.
5. Сандардың қайсысы нөлден кіші?
А .sin140; B. cos140;С. Sin50; D. cos50.
6.sin390
-ның мәнің табыңдар.
А.
;В. 1;С.
Д.
.
7.
бұрышын
градуспен өрнектеңдер.
А. 30
В. 135
Д.
45
8. 200 градусты радианмен көрсетіңдер.
А.
; В.
;С.
200
.
9. Егер
cosx =
;
< x<
2
болса ,онда sinx мәнің
есептеңіз.
А.
-
В.
С. -
Д.
1.
10.
tgx=
болса ,
.
А. -2. В. 2 С. -4 Д. 4
шағым қалдыра аласыз













