Бөлім: |
Уақыт |
||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||
Күні: |
28.11.2026 жыл |
||
Сыныбы: |
3 «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
Сабақтың тақырыбы: |
Түбір Жұрнақ Жалғау |
||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін/стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін)/жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу; 3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату. |
||
Сабақтың мақсаты: |
Тәуелсіздік ұғымын түсіндіру арқылы қазақ халқының ғасырлар бойы басынан өткен қиыншылықтарын айта келіп, осы қиын зұлмат жылдары елінің азаттығын, еркіндікті аңсаған ұлт зиялыларына тоқталу.
|
||
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, көңіл-күйлерімен бөлісу. Психологиялық дайындық: «Кубик-Рубик» әдісі арқылы берілген қорапша бөлігінде көрсетілген іс-әрекетті жұптасып орындайды.
Үй тапсырмасын тексеру. «wardwall» бағдарламасы арқылы оқушылар өткен сабақтағы білімдерін электронды тест жұмысын тапсырып, қорытындылайды. Топқа бөлу. «Күншуақ» әдісі. Оқушыларға күннің суреті таратылады. Олар суретке шам жағу арқылы жасырылған топ атын тауып өз тобына барып орналасады. 1-топ. Түбір 2-топ. Жұрнақ 3-топ.Жалғау |
Амандасады, көңіл-күйлерімен бөліседі Кубикте берілген әс-әрекетті жұбымен бірге орындау арқылы бір-бірімен байланыс орнатады.
-Сұрақтарға жауап береді. -Өткен сабақтағы білімдерін бекітеді.
-Жасырылған сөзді табады. -Топқа бөлінеді. |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру мақсатында оқушыларға бейнеролик көретіледі. Бейнероликтен не түсінгендерін талқылап, жаңа сабақ ережесі құрастырылады.
1-тапсырма. ТЖ. Оқулықта берілген 26-шы жаттығуды оқиды. Әр топқа мәтін бойынша тапсырма беріледі. 1-топ. «Түбір тобы» «Блум түймедағы» стратегиясы негізінде сұрақ қойып үйренейік парақшасын толтыру. Берілген нұсқаулық бойынша мәтінге қатысты 6 бағытта сұрақ құрастырады, жауабын жазады. 2-топ. «Жұрнақ» тобы. «PAFT» әдісі арқылы мәтін бойынша 4 бағытта талдау жасайды. Кестені толтырады. 3-топ. «Жалғау» тобы. «Зерде алгоритмі» әдісі. Берліген мәтінді алгоритм ретімен талдайды. Зерде парақшасы толтырады. 2-тапсырма. ҰЖ. «Синквейн» әдісі. Оқушыларға жеке-жеке синквейн парақшасы таратылады. Парақтың 1 бөлігінде тапсырма үлгісі, екінші бөлігінде бос орын көрсетілген.Оқушылар үлгімен таныса отырып берілген сөзді түбірлес сөзге айналдырып жазады. |
-Бейнероликті көреді. -Түсінгендерін айтады. -Жаңа тақырыпқа байланысты ереже құрастырады.
-Мәтінді оқиды. -мәтән бойынша сұрақ құрастырады. -сұрақтың жауабын табады.
-синквейн парақшасымен танысады. -берілген сөзге талдау жасайды.
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. ҚБ: «комплимент» әдісі Жағымды мақтау сөздері жазылған карточкалар арқылы бағалау. Дескриптор: 1-топ. -Мәтінді оқиды. -Мәтінді өзара талдайды. -6 бағыт бойынша мәтінге қатысты сұрақ құрастырады. -сұрақтың жауабын табады. 2-топ. -Мәтінді оқиды. -Кестені толтырады. 3-топ. -Мәтінді оқиды. -Мәтінді алгоритм ретінмен талдайды. -Алгоритм схемасын толтырады. ҚБ: Белсенділік танытқан оқушыларға комплимент карточкасы таратылады. Дескриптор: -үлгімен танысады. -берілген сөзге талдау жасайды. ҚБ: Смайликтер арқылы. |
|
Сергіту сәті |
Көңіл музыка қосып, оқушылар тақтаға кезекпен шығып көрсетліген нейро жаттығуларды орындайды. 3-тапсырма. Дәптермен жұмыс. М. Енді, балалар, дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазайық Оқулықтан 85-бет 27-жаттығу.Берілген сөздерден туынды сөз құрастырып жазады. |
-Жаттығу жасайды.
-Күн ретін жазады. -түбір сөздермен танысады, -туынды сөзге айналдырып жазады.
|
|
Интерактивті тақта, музыка.
Дәптер |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Рефлексия. Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. -Маған бәрі түсінікті -Маған әлі де түсініксіздеу -Мен ештеңе түсінбедім. Бағалау. Сабақ барысында таратылған бағалау парағы бойынша өз-өздерін бағалайды. |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Өз-өздерін бағалайды. |
|
Рефлексия Суреттер.
Бағалау парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Түбір Жұрнақ Жалғау 3 сынып
Бөлім: |
Уақыт |
||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||
Күні: |
28.11.2026 жыл |
||
Сыныбы: |
3 «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
Сабақтың тақырыбы: |
Түбір Жұрнақ Жалғау |
||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін/стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін)/жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу; 3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату. |
||
Сабақтың мақсаты: |
Тәуелсіздік ұғымын түсіндіру арқылы қазақ халқының ғасырлар бойы басынан өткен қиыншылықтарын айта келіп, осы қиын зұлмат жылдары елінің азаттығын, еркіндікті аңсаған ұлт зиялыларына тоқталу.
|
||
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, көңіл-күйлерімен бөлісу. Психологиялық дайындық: «Кубик-Рубик» әдісі арқылы берілген қорапша бөлігінде көрсетілген іс-әрекетті жұптасып орындайды.
Үй тапсырмасын тексеру. «wardwall» бағдарламасы арқылы оқушылар өткен сабақтағы білімдерін электронды тест жұмысын тапсырып, қорытындылайды. Топқа бөлу. «Күншуақ» әдісі. Оқушыларға күннің суреті таратылады. Олар суретке шам жағу арқылы жасырылған топ атын тауып өз тобына барып орналасады. 1-топ. Түбір 2-топ. Жұрнақ 3-топ.Жалғау |
Амандасады, көңіл-күйлерімен бөліседі Кубикте берілген әс-әрекетті жұбымен бірге орындау арқылы бір-бірімен байланыс орнатады.
-Сұрақтарға жауап береді. -Өткен сабақтағы білімдерін бекітеді.
-Жасырылған сөзді табады. -Топқа бөлінеді. |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру мақсатында оқушыларға бейнеролик көретіледі. Бейнероликтен не түсінгендерін талқылап, жаңа сабақ ережесі құрастырылады.
1-тапсырма. ТЖ. Оқулықта берілген 26-шы жаттығуды оқиды. Әр топқа мәтін бойынша тапсырма беріледі. 1-топ. «Түбір тобы» «Блум түймедағы» стратегиясы негізінде сұрақ қойып үйренейік парақшасын толтыру. Берілген нұсқаулық бойынша мәтінге қатысты 6 бағытта сұрақ құрастырады, жауабын жазады. 2-топ. «Жұрнақ» тобы. «PAFT» әдісі арқылы мәтін бойынша 4 бағытта талдау жасайды. Кестені толтырады. 3-топ. «Жалғау» тобы. «Зерде алгоритмі» әдісі. Берліген мәтінді алгоритм ретімен талдайды. Зерде парақшасы толтырады. 2-тапсырма. ҰЖ. «Синквейн» әдісі. Оқушыларға жеке-жеке синквейн парақшасы таратылады. Парақтың 1 бөлігінде тапсырма үлгісі, екінші бөлігінде бос орын көрсетілген.Оқушылар үлгімен таныса отырып берілген сөзді түбірлес сөзге айналдырып жазады. |
-Бейнероликті көреді. -Түсінгендерін айтады. -Жаңа тақырыпқа байланысты ереже құрастырады.
-Мәтінді оқиды. -мәтән бойынша сұрақ құрастырады. -сұрақтың жауабын табады.
-синквейн парақшасымен танысады. -берілген сөзге талдау жасайды.
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. ҚБ: «комплимент» әдісі Жағымды мақтау сөздері жазылған карточкалар арқылы бағалау. Дескриптор: 1-топ. -Мәтінді оқиды. -Мәтінді өзара талдайды. -6 бағыт бойынша мәтінге қатысты сұрақ құрастырады. -сұрақтың жауабын табады. 2-топ. -Мәтінді оқиды. -Кестені толтырады. 3-топ. -Мәтінді оқиды. -Мәтінді алгоритм ретінмен талдайды. -Алгоритм схемасын толтырады. ҚБ: Белсенділік танытқан оқушыларға комплимент карточкасы таратылады. Дескриптор: -үлгімен танысады. -берілген сөзге талдау жасайды. ҚБ: Смайликтер арқылы. |
|
Сергіту сәті |
Көңіл музыка қосып, оқушылар тақтаға кезекпен шығып көрсетліген нейро жаттығуларды орындайды. 3-тапсырма. Дәптермен жұмыс. М. Енді, балалар, дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазайық Оқулықтан 85-бет 27-жаттығу.Берілген сөздерден туынды сөз құрастырып жазады. |
-Жаттығу жасайды.
-Күн ретін жазады. -түбір сөздермен танысады, -туынды сөзге айналдырып жазады.
|
|
Интерактивті тақта, музыка.
Дәптер |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Рефлексия. Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. -Маған бәрі түсінікті -Маған әлі де түсініксіздеу -Мен ештеңе түсінбедім. Бағалау. Сабақ барысында таратылған бағалау парағы бойынша өз-өздерін бағалайды. |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Өз-өздерін бағалайды. |
|
Рефлексия Суреттер.
Бағалау парағы |
шағым қалдыра аласыз


