Материалдар / Ашық сабақ "Тұмар (Томирис) туралы аңыз" ҚМЖ 5-сынып

Ашық сабақ "Тұмар (Томирис) туралы аңыз" ҚМЖ 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ "Тұмар (Томирис) туралы аңыз" ҚМЖ 5-сынып
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Бөлім:

5.4 Ежелгі көшпелілер мәдениеті

Педагогтің аты-жөні


Күні:

14.11.2022 ж.

Сынып: 5 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тұмар (Томирис) туралы аңыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау;

5.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын ескеріп айту;

5.5.1.3 сан есім (бірліктер, ондықтар, жүз, мың) атауларын білу, орынды қолдану.

Сабақтың мақсаты:

(бағалау критерийлері)

  • Тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы тақырыпты анықтай алады.

  • Төл дыбыстардың дыбысталуын дұрыс айта алады.

  • Сан есім атаауларын біледі.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Қолдану

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2-3 минут


Ұйымдастыру

Сәлемдесу, түгендеу

Психологиялық ахуал.

«Қар кесектері» әдісі арқылы балалар бір-біріне тілектерін білдіреді.



Амандасады, сабаққа назарын аударады.


Ақ қағазға тілектерін жазады, бір-біріне лақтырып ойнайды.

«Басбармақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды

өздерін




А4

Сабақтың басы:

(4-5 мин)


«Сиқырлы сандар» бірлік, ондық, жүздік сандар бойынша топқа бөлу.

Үй жұмысы. «wordwall» қосымшасы арқылы тексеріледі.

Сабақ мақсатымен таныстыру


Оқушылар сандарды таңдап топқаа бөлінеді.


Тыңдайды. Талдайды.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»


Қағаз қиындылары

Сабақтың ортасы:

30 мин


Сөздікпен жұмыс:

Жаңа сөздермен жұмыс

Патшайым- императрица, царица

Тәрбиелейді-воспитать

Басқыншылық-грабитель

Қашып құтылу-

Елші-посланник, посол

көсем-вождь

Қайтыс болады-умирает

Әскери іс қимыл-военная действие

Семсер ұстап- владеть мечем

Қалқыма көпір-плавующий мост

мұнара-башня

Соғыс өнері- военное искусство

Тұрмысқа шығу- выйти замуж


Қызығушылықты ояту.

«Миға шабуыл» әдісі бойыншы wordwall қосымшасында сөздер мен суреттерді сәйкестендіреді. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы тақырыпты анықтайды


1-тапсырма

Оқылым.

Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді.

сұрақтарына жауап береді.

1-топ. Тұмар кім?

2-топ.қызды кім тәрбиелеген?

3-топ. Кир қандай ұсыныс жасайды?

Дисктриптор:

  • Мәтінді оқиды.

  • Сұрақтарға жауап береді.


2-тапсырма

Мәтіндегі сандарды сөзбен жазыңдар.

Сандар

жазылуы

642

Алды жүз қырық екі






«Конверт» әдісі арқылы.

Жазылым

3-тапсырма. Көп нүктенің орнына керек сөздерді қой. Тірек сөздердің астын сыз.

1-топ.

1.Сақ патшайымы........

2.Анасы Томиристің сәби шағында ....... ........ .

2-топ

1.Кішкентай қызды әкесі ..... .

2. .......... семсер ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған.

3-топ.

1 ....... патшайымы Тұмар.

2. Алты жасында ........ ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған.

Кірек сөздер: қайтыс болады, Тұмар, алты жасында, тәрбиелейді, семсер.

Дискриптор:

  • Керек сөздерді дұрыс қояды

  • Тірек сөздің астын сызады


4. тапсырма. Тиісті әріптерді қойып жаз.

1.топ. Са.., же..ген, т..рбиелейді

2. топ. ...кесі, ..айтыс болады, к..сем

3-топ хал..ының,к..шкентай, со..ыс

Дискриптор.

  • Тиісті әріпті дұрыс қояды

  • Дыбысталуын дұрыс айтады.

Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.


Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.














Сөз бен суретті сәйкестендіреді. Сұрақтарға жауап береді.








Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді.
























Көп нүктенің орнына керек сөздерді қояды. Тірек сөздердің астын сызады

Қорғайды.






















Тиістіәріптерді қойып жазады. Дыбысталуын дұрыс айтады.






Бағалау парағы




















Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»





«Шапалақ» әдісі







«Бағдаршам» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды



Жасыл- барлығы дұрыс

Сары- 1-2 қате бар

Қызыл-3-тен көп қате


ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Cұраған Ақтоты
07 Желтоқсан 2023
408
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі